Як прибрати пігментні плями

Як прибрати пігментні плями

Ластовиння, лентиго, мелазма — всі, хто знає ці слова, напевно вже шукали відповідь на питання, як усунути пігментні плями. Даємо список корисних рекомендацій для тих, хто мріє якнайшвидше позбутися пігментації.

Зміст статті

Косметичні засоби від пігментних плям

Засоби від Dermalogica

Засіби від Glymed Plus

Засоби від Allies of Skin

Засоби від Innoaesthetics

Засоби від Medik8

Засоби від Obagi Medical

 • Obagi Medical Tretinoin 0.05%/0.1% Cream
 • Obagi Medical система C-Rx – терапія пігментації легкої та середньої форми, антиоксидантний захист, зміцнення стінок судин
 • Obagi Medical система Nu-Derm – терапія вираженої пігментації та вікових змін

Засоби від Phyto-C

Засоби від RejudiCare

Засоби від Tebiskin

Засіб від Vivant Skin Care – Vivant 15% Mandelic Acid 3-in-1 Serum

Що таке пігментні плями?

Пігментні плями - це ділянки шкіри, пофарбовані в кольори від світло-до темно-коричневого. Косметологи стверджують, що пігментні плями на обличчі (або інших ділянках шкіри) – це ділянки скупчення меланіну. Науково доведено, що вони можуть розташовуватися в епідермісі, дермі та на їхньому кордоні, а також бувають вродженими або набутими.

Все, що порушує цілісність епідермального бар'єру: рани, опіки, садна - нерідко стає причиною пігментних плям, адже у відповідь на пошкодження посилюється синтез меланіну. 

Зазвичай до лікарів звертаються з такими видами гіперпігментації.

Ластовиння

Їхня наукова назва — ефеліди. Зазвичай вони округлої форми, однотонного рудого чи коричневого кольору. Величина таких плям незначна – всього 1-2 мм у діаметрі. Ластовиння найчастіше з'являються у блондинів, шатенів і рудоволосих людей на відкритих ділянках шкіри під активним впливом сонячного випромінювання. Чим інтенсивніший ультрафіолет, тим темніше ластовиння. Без сонця вони бліднуть, а взимку можуть взагалі зникнути.

Лентіго

Являє собою пігментовану плоску або трохи підняту пляму з чітким краєм. Є кілька видів лентиго, зокрема сонячне, що викликається ультрафіолетовим випромінюванням. Колір плям переважно однорідний, пігментація стійка, самостійно не зникає.

Мелазма

Мелазма - це порушення пігментації шкіри, зазвичай розвивається в області обличчя та шиї. Виявляється воно нерівномірно як світлих і темних плям на шкірних покровах. Плями досить чіткі і розташовані, як правило, на відкритих ділянках шкіри. Що важливо? Пігментні плями при мелазмі не лущиться. Восени та взимку вони зазвичай світлішають, а влітку стають яскравішими.

Фотостаріння

Сумно, але факт: пігментні плями найчастіше з'являються від нашої любові до сонця та зловживання сонячними ваннами. На жаль, багато жінок і чоловіків досі нехтують рекомендаціями дерматологів захищатися від підступних сонячних променів. Якщо обгоріти на сонці хоч одного разу, підвищується ризик появи пігментних плям, зокрема через кілька років.

Причини пігментних плям на обличчі

Причин появи пігментних плям кілька. Розкажемо про основні.

Ультрафіолет

Сонце — один із головних (якщо не головний) провокаторів утворення пігментних плям. Ультрафіолет ушкоджує клітини, викликаючи захисну реакцію у шкірі. На цьому фоні активізується діяльність меланоцитів, а значить, і меланіну, який нерівномірно відкладається в шкірі, особливо в місцях найбільш схильних до сонячного опромінення. В результаті на носі та щоках з'являються пігментні плями.

Гормональні коливання

Ще одна з причин появи небажаної пігментації – гормональні коливання. Зазвичай таке відбувається під час вагітності, у період лактації чи через прийом контрацептивів. Найчастіше, коли організм починає працювати у звичайному режимі, проблема зникає. Але, на жаль, завжди бувають винятки.

Різні захворювання

Гіперпігментація може свідчити про те чи інше захворювання. Наприклад, проблеми з печінкою, нирками. Як усунути пігментні плями на обличчі в цьому випадку, повинен вирішувати тільки лікар.

Наслідок косметологічних процедур

Дуже часто у прагненні швидко видалити пігментні плями на обличчі ми вдається до різноманітних косметологічних процедур. І після курсу пілінгів (лазерних та хімічних) або дермабразії пігментація не просто не зникає, а навпаки, посилюється. Відбувається це тому, що люди не виконують рекомендацій косметологів щодо спеціального догляду, а саме використання крему з найвищим фактором захисту від сонця навіть у похмуру та похмуру погоду. Після таких процедур рекомендується в принципі уникати перебування на сонці.

Як прибрати пігментні плями на обличчі у косметолога

Неважливо, що ви виявили пігментні плями або давно з ними боретеся, перше і головне правило - використання крему з сонцезахисним фактором і помірне перебування на сонці.

Щороку у світі проводиться близько 3,5 млн хімічних пілінгів проти пігментації та близько 1,6 млн лазерних процедур».

Косметологи закликають берегтися від сонця Ультрафіолетові промені знижують імунітет шкіри, сушать її, провокують фотостаріння та появу пігментних плям.

Ефективне видалення гіперпігментації залежить від глибини її залягання: чим глибше і більше скупчення меланіну, тим важче його позбутися. Розкажемо про основні методи боротьби з пігментними плямами.

Фототерапія

Радимо придивитися до апаратних методик боротьби з пігментацією. Фототерапія - це лікування широкосмуговим імпульсним світлом. На відміну від лазера, він не «випалює» верхній шар шкіри, а нагріває його, активізуючи процеси вироблення нового колагену та еластину.

Певний температурний режим дозволяє боротися і з плямами – це не боляче та не гаряче. Щоб отримати видимий результат, достатньо 5-7 сеансів.

Лазерне шліфування

Лазери справді допомагають швидко вивести пігментні плями на обличчі. Але не одну процедуру. Промені прогрівають шкіру досить глибоко та стимулюють активне оновлення шкіри. З відлущеним поверхневим шаром нерідко зникає і пляма, при глибокому заляганні вона стає значно блідішою. Після процедури можлива стандартна реакція на апаратні методики: почервоніння та набряк, які зникнуть протягом кількох днів при чіткому дотриманні рекомендацій косметолога.

Мезотерапія

Одним із найбільш щадних методів, що дозволяють прибрати пігментацію на обличчі, є мезотерапія. Методика ґрунтується на введенні спеціальних препаратів (мезококтейлів) у шкіру, найчастіше безпосередньо у місця скупчення меланіну. Все залежить від локалізації пігментної плями на обличчі та її глибини. Рецептура та курс підбираються індивідуально. Як правило, потрібно 3-7 процедур.

Хімічний пілінг

Одна з найпопулярніших процедур порятунку від пігментних плям . Так само як при лазерному шліфуванні, в ході поверхневого пілінгу (наприклад, гліколевого або ретиної) відбувається поступове видалення верхнього шару шкіри, разом з яким сходить і пігментна пляма (в ідеалі). Прийде запастися терпінням: щоб «стерти» навіть невелику пігментну пляму, знадобиться курс процедур.

При давній та глибокій пігментації можуть бути рекомендовані серединні пілінги на основі трихлороцтової кислоти. Після них точно буде потрібно реабілітація протягом декількох днів і особливий догляд за шкірою.

Як вивести пігментацію на обличчі в домашніх умовах за допомогою косметики

Чи можна забрати пігментні плями на обличчі за допомогою косметичних засобів? Стерти їх з лиця ніби гумкою не вийде. Але зробити їх менш помітними цілком під силу кремам і сироваткам, до складу яких входять інгредієнти, що відлущують шкіру, а також блокують синтез меланіну і впливають на фермент тирозиназу, що бере участь у цьому процесі.

Ось головні герої кремів від пігментації.

 • Койєва кислота - одна з АНА-кислот з дією, що відлущує.
 • Арбутин - рослинний компонент, який міститься в мучниці та ожині. У поєднані із койевой кислотою його дія посилюється.
 • Аскорбінова кислота (вітамін С) - антиоксидант, який також здатний вирівнювати тон шкіри та стимулювати синтез колагену.
 • Азелаїнова кислота також здатна вирівнювати тон шкіри.
 • Гліколева кислота має відлущувальну дію.
 • Транексамова кислота сприяє зменшенню синтезу меланіну.
 • Ніацинамід (вітамін В3) не лише заспокоює шкіру, а й обмежує поширення меланіну.

Як запобігти появі пігментних плям

Чи не єдиний спосіб профілактики – захист від сонця. Тому при схильності до утворення пігментних плям крем із SPF має стати рутинним засобом.

 • Восени та взимку необхідний денний або тональний крем із SPF 15-30. Для дуже світлошкірих має бути ще вищим.
 • Влітку в середній смузі SPF-фактор може змінюватись від 30 до 50 одиниць.
 • У тропічному кліматі не обійтися без SPF 50+.
 • Правило «п'ятдесятки» також поширюється на альпіністів та любителів кататися на гірських лижах та сноуборді. Сонце, що відбивається від снігу, легко може спровокувати опік шкіри та пігментні плями.

Короткі підсумки про пігментині плями

 • Що таке пігментині плями?

  Пігментні плями - це характерні темні або, навпаки, білі ділянки на шкірному покриві, які з'являються внаслідок зміни кількості пігменту меланіну. Гіперпігментовані плями (темні плями на шкірі) виникають при значному посиленні пігментації на окремій ділянці шкіри.

 • Як швидко прибрати пігментні плями?

  Швидко прибрати пігментні плями з обличчя допоможе пілінг із гліколевою, мигдальною або ретиноєвою кислотами. У процесі лікування та після нього вашим найкращим другом стане сонцезахисний крем, оскільки кислоти викликають фотосенсибілізацію. Іншими словами, вони підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету.

 • Чому з'являються пігментні плями?

  Зміна кольору шкіри на певних ділянках тіла, що зустрічається у деяких людей, називається пігментацією або пігментними плямами. Основні причини пігментних плям: сонячні промені, генетична схильність, гормональні збої, несприятливе зовнішнє середовище. Вплив сонячних променів.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие

Читайте також

СЯЮЧЕ ОБЛИЧЧЯ БЕЗ БЛИСКУ: ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ ЗА ЖИРНОЮ ШКІРОЮ

СЯЮЧЕ ОБЛИЧЧЯ БЕЗ БЛИСКУ: ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ ЗА ЖИРНОЮ ШКІРОЮ

5 міфів про літній догляд за шкірою

5 міфів про літній догляд за шкірою

Кращий крем для засмаги - безпечної та рівної

Кращий крем для засмаги - безпечної та рівної

Як змінюється догляд за шкірою у спеку

Як змінюється догляд за шкірою у спеку

Як морська вода впливає на волосся

Як морська вода впливає на волосся

Що таке фотостаріння

Що таке фотостаріння

Акне все що потрібно знати

Акне все що потрібно знати

Як позбутися ластовиння (веснянки)

Як позбутися ластовиння (веснянки)

Як позбутися целюліту

Як позбутися целюліту

Матуючі засоби для жирної шкіри

Матуючі засоби для жирної шкіри

Як доглядати за тату в перші кілька днів після нанесення

Як доглядати за тату в перші кілька днів після нанесення

Суха шкіра на ногах

Суха шкіра на ногах

Дієві косметичні засоби проти акне на спині та основні прични їх появи

Дієві косметичні засоби проти акне на спині та основні прични їх появи

Як розпарити обличчя

Як розпарити обличчя

Прищі на лобі: причини у жінок та чоловіків

Прищі на лобі: причини у жінок та чоловіків

Як прибрати плями від прищів на обличчі

Як прибрати плями від прищів на обличчі

Як позбутися волосся на обличчі

Як позбутися волосся на обличчі

Депіляція воском у домашніх умовах

Депіляція воском у домашніх умовах

Зелений чай

Зелений чай

Як підтягнути шкіру після схуднення

Як підтягнути шкіру після схуднення

Алое вера для обличчя

Алое вера для обличчя

Роздратування після депіляції

Роздратування після депіляції

Лущення шкіри на обличчі у чоловіка

Лущення шкіри на обличчі у чоловіка

Суха шкіра на ліктях

Суха шкіра на ліктях

Як позбутися запаху ніг

Як позбутися запаху ніг

Розтяжки при вагітності: як позбутися вже наявних і запобігти появі нових

Розтяжки при вагітності: як позбутися вже наявних і запобігти появі нових

Суха шкіра повік

Суха шкіра повік

Шугаринг: нехай все пройде гладко

Шугаринг: нехай все пройде гладко

Як очистити пори на носі

Як очистити пори на носі

Популярність дошок оголошень та використання їх у сфері косметології

Популярність дошок оголошень та використання їх у сфері косметології

Що вибрати. Класичне чи простирадло на резинці?

Що вибрати. Класичне чи простирадло на резинці?

Чому італійська кава настільки популярна

Чому італійська кава настільки популярна

Ключ к здоровью и красоте: роль маммолога в уходе за грудью

Ключ к здоровью и красоте: роль маммолога в уходе за грудью

Что лучше молочко или лосьон для тела?

Что лучше молочко или лосьон для тела?

Поиск лекарств в интернете легко и выгодно с сервисом «Zdorovi.ua»

Поиск лекарств в интернете легко и выгодно с сервисом «Zdorovi.ua»

Основи біоревіталізації

Основи біоревіталізації