Консилери (коректори) для обличчя
Rhea BotoLike
тонізуючий консилер для обличчя
3680.00грн
Rhea PoreReducer Astringent Face Paste
консилер для звуження пор
2760.00грн
ACADEMIE TINTED EYE CONTOUR CORRECTOR FOR DARK CIRCLES
Крем-консилер для контуру очей
1449.00грн
Все, що ви хотіли знати про консилера для обличчя
Чим консилер відрізняється від коректора, як ним правильно користуватися, яких помилок краще не робити: ми вивчили питання від a до я.
ЩО ТАКЕ КОНСИЛЕР ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ?
Базове визначення звучить так: консилер це засіб для маскування локальних недосконалостей шкіри. Прообраз консилера з'явився в 1928 році, коли американська художниця і хімік Лідія О'Лірі створила тональний засіб, щоб приховати велику родимку на обличчі.
14 років потому велика Хелена Рубінштейн підійшла до проблеми з іншого боку і вигадала крем для маскування опіків. До логічного завершення довів справу Макс Фактор: в 1954 він представив перший консилер, яким із задоволенням користувалися діви Голлівуду.
НАВІЩО ПОТРІБНИЙ КОНСИЛЕР?
Багато хто досі впевнений, що за допомогою консилера можна маскувати лише «синяки» та темні кола під очима.
Засіб справляється з цим завданням на «відмінно», але насправді «фронт робіт» набагато ширший. Консилер допоможе приховати пігментні плями та почервоніння шкіри, згладити зморшки та розширені пори, вирівняти поверхню обличчя та затонувати дрібні судинні зірочки.
Чим консилер відрізняється від коректора?
Консилери часто плутають з коректорами, а багато хто досі переконаний, що це одне й те саме. Ці засоби дійсно іноді виявляються взаємозамінними, тому що коректор також відноситься до категорії засобів для маскування недосконалостей шкіри. Проте з-поміж них є кілька істотних відмінностей.
- Консилер має легку напівпрозору текстуру і без проблем зливається з будь-яким іншим тональним засобом, його можна наносити на більш великі області обличчя – наприклад, на Т-зону.
- Як правило, коректор має більш щільну і густу текстуру, і його слід використовувати точково для корекції серйозніших недоліків: прищів, слідів від акне.
- Консилери, як і тональні креми, бувають всіх відтінків нюду, а от коректор може бути кольоровим – зеленим, жовтим і навіть фіолетовим (все залежить від того, для корекції яких саме недоліків він призначений).
- Коректор підсушує шкіру, а консилер зволожує.
- Консилер наноситься після (або замість) тонального крему, а коректор, навпаки, до.
Втім, плутанина іноді виникає з подачі самих б'юті-брендів. Не дивуйтеся, якщо побачили слово «консилер» на упаковці засобу зеленого або жовтого кольору, а інструкція до коректора радить наносити його на обличчя. Є лише один спосіб перевірити, чи підходить конкретний засіб для вирішення ваших завдань: просто протестуйте його на шкірі, не звертаючи уваги на етикетку.
Як ще можна використати консилер?
Основні завдання консилера ми вже перерахували, але професійні візажисти та досвідчені бьюті-блогери знайшли цьому засобу ще багато застосувань. Перелічуємо не очевидні способи, як використовувати консилер.
1. Замість праймера для губ
Якщо під рукою немає спеціального праймера для губ, використовуйте консілер. Він трохи приглушує природний відтінок губ, тому помада виглядає більш насиченою. Крім того, макіяж виходить стійкішим. До речі, консилер можна використовувати і замість праймера для губ, результат буде тим самим.
Порада: зачекайте хвилину, поки консилер не вбереться, і тільки після цього наносите помаду, блиск для губ або тіні.
2. Для виправлення помилок у макіяжі
Нафарбували губи яскравою помадою та випадково вийшли за контур? Стрілки на повіках вийшли різної довжини та товщини? Перебрали з олівцем для брів? Виправити всі ці помилки допоможе консилер, використовуйте його для коригування помилок у макіяжі.
3. Як скульптуруючий засіб
Якщо ви випадково купили занадто темний або світлий консилер, не поспішайте його викидати. Він знадобиться для того, щоб створити точені вилиці, візуально звузити ніс або підсвічувати потрібні ділянки. Наносите його за стандартною схемою скульптурування, залежно від форми вашого обличчя.
4. Для заповнення брів
Так, консилер нагоді і в макіяжі брів! Розчешіть брови, заповніть пробіли за допомогою консилера і дайте йому висохнути. Після цього наносите ваш звичний засіб для брів. Побачите, результат вийде вражаючим – і стійкішим.
Спробуйте повторити наступний б'юті-трюк: наберіть на скошену кисть трохи консилера, проведіть лінію під бровою (вздовж частини брови, що виступає) і розтушуйте. Це допоможе зробити брови графічнішими.
5. Щоб зробити губи більш пухкими
Консилер допоможе візуально збільшити губи. Нанесіть засіб на середину губ, вбийте його пальцями в шкіру, а поверх розподіліть нюдовий або прозорий блиск для губ.
ЯК КОРИСТУВАТИСЯ КОНСИЛЕРОМ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ? ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ
1. Підготуйте обличчя
Перш ніж наносити консилер, очистіть шкіру обличчя та нанесіть зволожуючий крем. Можливо, вам знадобиться додатковий засіб демакіяжу (наприклад, міцелярна вода), щоб усунути сліди минулого варіанту макіяжу - наприклад, залишки туші.
2. Нанесіть тональний крем
Одна з найпоширеніших помилок при використанні консилера полягає в тому, що наносять його до тонального крему. Поступати треба навпаки. Спочатку розподіліть на обличчі тональний крем, а вже після — консилер. Якщо ви використовуєте щільний тональний засіб, краще взагалі не наносити його на зони, на яких збираєтеся використовувати консилер (наприклад, під очі).
3. Нанесіть консилер на зону під очима
Використовуйте для цього кисть або розподіляйте засіб прямо пальцями. Перший варіант краще - це більш гігієнічно, крім того, пензель дозволяє ретельно розтушовувати засіб.
Виконуйте техніку «перевернутого трикутника»: намалюйте під очима фігуру у формі трикутника, основа якого розташована під нижньою повікою, а вершина спрямована вниз.
Запам'ятайте: якщо ви розтушуєте консилер «дугою», повторивши обриси нижньої повіки, ви підкреслите мішки під очима, якщо вони є (особливо на фотографіях).
Ніколи не втирайте консилер у шкіру навколо очей. У цій зоні вона є дуже чутливою, її легко пошкодити. Також є ризик нанести надто товстий та помітний шар консилера.
Не забувайте про внутрішні куточки очей! Якщо ви не нанесете консилер на цю область, обличчя може виглядати втомленим та сонним.
Намагайтеся розтушувати консилер якомога ближче до лінії зростання нижніх вій.
4. Замаскуйте дрібні недоліки шкіри
Нанесіть маскуючий засіб локально на вугри, прищі, пігментні плями або шрами. Розподіляйте засіб тонким шаром, за необхідності повторіть дії (використовуючи техніку нашаровування). За допомогою консилерів можна зробити контуринг.
Не забудьте добре розтушувати консилер. Якщо недоліки потребують більш ретельного маскування, попередньо скористайтесь коректором. Його, на відміну консилера, наносять до тонального крему.
5. Використовуйте розсипчасту або компактну пудру
Шар пудри не тільки нейтралізує небажаний блиск, але й допомагає закріпити консилер, підвищуючи стійкість макіяжу в цілому.
Перед її нанесенням, до речі, можна промокнути обличчя звичайною серветкою, щоб прибрати надлишки консилера і тонального крему.
ЯК ВИБРАТИ КОНСИЛЕР?
Так як консилер по суті є тональним засобом, при його виборі дотримуйтесь базових правил, яких дотримуєтеся і при виборі тонального крему. Підбирайте консилер під час природного освітлення. Попросіть у консультанта в магазині пробник, нанесіть засіб і підійдіть до вікна, щоб перевірити, чи не виглядає консилер на шкірі стороною сторонній. І обов'язково візьміть у магазин свій звичайний тональний крем, щоби на місці розібратися, як вони поєднуються між собою.
- У тому випадку, коли ваша головна проблема – пігментні плями, вибирайте щільніший кремоподібний консилер або варіант у стику.
- Якщо страждаєте від дрібних прищиків, віддайте перевагу версії із зеленим пігментом. Також непогано, якщо у складі буде саліцилова кислота або інші компоненти, що «підсушують». Найзручніше в цьому випадку використовувати консилер у олівці, він дозволить точково замаскувати недоліки.
- Почервоніння та дрібні судинні сіточки добре перекриває консилер із жовтим підтоном.
- Для маскування темних кіл або дрібних зморшок під очима вибирайте засоби з дуже легкою кремовою або рідкою текстурою, в ідеалі в них також повинні бути частинки, що відбивають світло. Якщо у вас під очима тіні сірого відтінку, то консилер повинен бути з лососевим підтоном, а якщо їх швидше можна назвати фіолетовими, то придивіться до консилера з гірчичними пігментами (але не жовтими! так погляд стане ще більш стомленим).
- Якщо у вас розширені пори та жирна шкіра, віддайте перевагу легкому рідкому консилеру, стик – не ваш варіант.
- Колір консилера повинен бути на один-два тони світлішим відтінку шкіри та основного тонального засобу. Також враховуйте, що при нанесенні пудри на консилер вона темніє – можливо, вам доведеться використати варіант на один тон світліший, ніж ви звикли.
- Добре, якщо у складі консилера є компоненти з ліфтинг-ефектом, наприклад вітамін А. Так ви мінімізуєте небезпеку, що засіб заб'ється в дрібні зморшки.
ПОПУЛЯРНІ ПИТАННЯ ПРО КОНСИЛЕР
-
ᐉ Чи підходить консилер для жирної шкіри?
Консилер – універсальний засіб, який підходить для будь-якого типу шкіри. Інше питання, що консилери бувають різними за текстурою, і деякі з них (наприклад, рідкі) володарки жирної шкіри знаходять більш підходящими та зручними. Щоб почуватися ще комфортніше, радимо злегка припудрювати консилер - звичайною або транспарентною пудрою.
-
ᐉ Чи можна використовувати консилер замість тонального крему?
Консилер та тональний крем відносяться до однієї категорії декоративної косметики (тональні засоби), проте виконують різні функції. Консилер використовують точково, щоб приховати окремі недоліки, а тональний крем зазвичай «захоплює» більші області, вирівнюючи тон і рельєф шкіри обличчя. У консилерів більш щільна текстура, крім того, їх слід вибирати на пару тонів світлішою за шкіру, а тональний крем повинен максимально збігатися з нею за кольором. Але бувають безвихідні ситуації: якщо під рукою немає тонального крему, функції консилера розширюються. Наносити його на все обличчя не рекомендуємо (є ризик отримати ефект маски), але можна візуально згладити з його допомогою розширені пори.
-
ᐉ Який консилер вважається найкращим?
Універсального рішення немає (як і у випадку з будь-якою іншою косметикою). Найкращий консилер — той, який ідеально підійшов саме вам. А ще будь-який консилер, який претендує на звання найкращого, повинен мати однорідну текстуру, добре розподілятися і не забиватися в дрібні зморшки та пори.