Догляд за обличчям під час вагітності
Що потрібно знати про догляд за шкірою під час вагітності
- Під час вагітності під дією гормонів шкіра обличчя може стати занадто жирною чи сухою, покритися пігментними плямами та висипаннями.
- Якісний підтримуючий догляд варто планувати з урахуванням різних проблем, що виникають у кожному триместрі.
- Потрібно відмовитися від глибоких пілінгів, ботоксу, апаратного масажу та солярію.
- У доглядових засобах не повинно бути ретиноїдів, вітаміну А, камфори та інших агресивних компонентів. Корисні натуральні олії з нешкідливими біоактивними речовинами.
- Щоденне очищення, зволоження та постійний захист від ультрафіолетових променів – найкращий спосіб зберегти здоров'я шкіри обличчя.
- Незважаючи на захист, пігментні плями можуть з'явитися, але не варто їх зводити до пологів: вони можуть зникнути самі. Якщо ні, освітленням шкіри можна зайнятися під час лактації чи після неї. Після пологів важливо продовжувати інтенсивно зволожувати шкіру та захищати її від сонця.
E.V.E. RÉGÉNÉRATION CELLULAIREE.V.E. CELL REGENERATION
Сироватка E.V.E.
2550.00грн
Під час вагітності стан шкіри обличчя змінюється і складно передбачити, як саме це проявиться. Одні жінки скаржаться на надмірну сухість, інші – на вугрові висипання, можуть з'явитися пігментні плями. Розкажу, як доглядати шкіру обличчя протягом усіх 9 місяців, щоб зберегти її красу та здоров'я.
Розуміти, що відбувається зі шкірою обличчя під час вагітності
Через гормональні коливання шкіри обличчя потрібний особливий догляд при вагітності, тому що до зачаття її молодість, свіжість і краса знаходилися під захистом естрогенів.
Ці гормони виконують безліч функцій, які спрямовані на підтримку шкіри у хорошому стані: регулюють діяльність сальних залоз, стимулюють оновлення шкіри, захищають клітини від руйнування вільними радикалами, підтримують оптимальний гідроліпідний баланс та забезпечують шкірний імунітет.
Після зачаття естрогени відходять другого план: в організмі виробляється набагато більше прогестерону — гормону, який зберігає вагітність. Він відповідає за розширення кровоносної мережі, правильний внутрішньоутробний розвиток плода та підготовку родових шляхів.
Найменше прогестерон турбує стан шкіри обличчя, тому воно починає погіршуватися: утворюється вугровий висип, обличчя лиснить і блищить або, навпаки, сильно лущиться і сохне. На обличчі та шиї можуть формуватися шкірні нарости — папіломи. На чутливій шкірі проявляється купероз – точкові почервоніння. В організмі затримується рідина, і вранці під очима з'являються набряки, а від нестачі вітамінів, мікро- та макроелементів – темні кола.
Відстежувати зміни протягом усього терміну
Стан шкіри змінюється індивідуально у різних жінок, але є загальні ознаки, які розподіляються по одних і тих же періодах вагітності.
У першому триместрі шкіра найчастіше стає сухою. Жінкам із спочатку жирною шкірою тепер не доводиться припудрювати обличчя та маскувати сальний блиск. Але якщо шкіра була до вагітності суха або нормальна, тепер може з'явитися відчуття стягнутості, тому на ранніх термінах потрібно звернути особливу увагу на глибоке зволоження.
Другий триместр – середина вагітності. У цей час головною проблемою стає гіперпігментація: помітніші застарілі плями, а на щоках і в області носогубного трикутника утворюються нові. Їхнє забарвлення проявляється інтенсивніше навіть після недовгого перебування під відкритим сонцем, тому потрібно активно використовувати сонцезахисні засоби.
На третьому триместрі лідирують шкірні інфекції: імунний захист організму ослаб від навантажень, що постійно підвищуються, і не може дати гідну відсіч бактеріям і грибкам. Якщо вони проникають у сальну залозу чи шкірну пору, утворюється прищ чи гнійник. Допоможе вмивання м'якою пінкою з антибактеріальними компонентами, очищення тоніком чи лосьйоном без спирту.
Трансформувати звичний догляд
Важливо вчасно реагувати на проблему та прислухатися до своїх відчуттів. Наприклад, з жирністю і сухістю шкіри зазвичай вдається впоратися правильно підібраними засобами для догляду. Якщо обличчя почало лущитися і свербіти, настав час купити крем або молочко з вираженими зволожуючими властивостями. Якщо шкіра лисніє через підвищену активність сальних залоз, потрібні щадні підсушуючі тоніки без спирту.
Під час вагітності доведеться відмовитися від деяких б'юті-процедур: глибоких та серединних пілінгів, які серйозно впливають на шкіру, ботоксу та інших препаратів з ботулотоксином, які блокують м'язову активність, а також апаратного масажу обличчя – це дуже жорстка дія.
Важливо відразу зайнятися профілактикою пігментних плям. Після пологів зазвичай швидко зникають, але іноді залишаються. Щоб потім не маскувати їх тональними засобами, краще приділяти особливу увагу захисту від ультрафіолету. Потрібні компоненти додають до складу багато виробників доглядової косметики і роблять на етикетці позначку про фільтри SPF - з початку вагітності варто вибирати такі продукти.
Звертайте увагу на інгредієнти у складі
Я рекомендую вибирати доглядові засоби із спеціальних косметичних серій, які призначені для вагітних. Вони розроблені саме для чутливої шкіри обличчя майбутніх мам з урахуванням усіх її змін у цей період. У хорошу лінійку зазвичай включені нічний і денний креми, пінка або мус для вмивання, тонік, живильні маски, що зволожують. У них немає компонентів, які можуть негативно вплинути на здоров'я жінки та дитини.
Деякі інгредієнти варто уникати і по можливості замінити їх аналогами. Наприклад, через штучні барвники та ароматизатори може розвинутися алергічна реакція, тому під час виношування малюка краще користуватися засобами натуральних кольорів і без ароматів.
Краще обійтися без саліцилової кислоти з дією, що відлущує, а також гліколевої і піровиноградної кислот, які проникають занадто глибоко в тканини. Замість них для видалення ороговілих клітин ідеально підійдуть кошти на основі молочної та мигдальної кислоти.
Варто уникати вітаміну А, чи ретинолу, а особливо його похідних – ретиноїдів – вони можуть вплинути на внутрішньоутробний розвиток плода. Для насичення шкіри обличчя біоактивними речовинами краще скористатися кремами з натуральними оліями - багато безпечних вітамінів і мінералів.
Через гормональну перебудову не потрібна під час вагітності косметика з рослинними аналогами естрогенів – фітоестрогенами. Їх особливо багато в екстрактах червоної конюшини, люцерни, солодки, хмелю та зародків пшениці.
У складі не повинно бути хімічних сонцезахисних фільтрів - їх позначають як avobenzone, oxybenzone та benzofenon. Із захистом шкіри обличчя від ультрафіолету добре впораються фізичні фільтри – оксид цинку та діоксид титану.
Під час виношування дитини під забороною також камфора, койева кислота, арбутин та мінеральні олії, а також косметика з екстрактами морських водоростей, в яких міститься багато йоду, та аптечні засоби від акне з активними хімічними інгредієнтами. Шкідливий формальдегід, за винятком шампунів, до складу яких він зазвичай входить як консервант.
Особливе питання - ефірні олії. З одного боку, вони натуральні та корисні. З іншого боку, здатні викликати алергічні реакції. Використовувати їх за необхідності можна, але з обережністю: якщо на шкірі з'явилися почервоніння, припухлості, відчуваються печіння та свербіж, застосування слід припинити.
Дотримуйтесь важливих етапів догляду
Класичні етапи догляду за шкірою обличчя залишаються незмінними: очищення, зволоження, захист.
Очищення : позбавлятися відмерлих клітин потрібно вранці та ввечері за допомогою спеціальних засобів для вмивання. Раз на тиждень корисно робити м'який пілінг для здорового кольору обличчя та профілактики вугрових висипів.
Зволоження : при виборі якісного засобу потрібно враховувати тип шкіри і навіть змішувати засоби - купувати крем із щільною консистенцією для сухих ділянок та з більш легкою текстурою для жирних. Спеціальні інтенсивно зволожуючі сироватки потрібно використовувати не частіше ніж раз на тиждень. Зволоження шкіри особливо важливе влітку: у цей час вологи не буває надто багато - вона витрачається під час біохімічних процесів у тканинах.
Захист : потрібно у всі сезони використовувати сонцезахисні засоби, щоб відстрочити появу мімічних зморшок та вікових зморшок, уникнути гіперпігментації та куперозу. У теплу пору року, коли сонце особливо активно, потрібні засоби догляду з підвищеним індексом захисту — 30-50 SPF. Пізньої осені, взимку і в березні достатньо 15-20 SPF, але їх можна використовувати, якщо сонцезахисні фільтри є в декоративній косметиці.