Бронзери і хайлайтери

Хайлайтер у перекладі з англійської – «виділити світлом». Принцип дії косметичного засобу для корекції форми обличчя полягає в тому, щоб визначити певні ділянки, зробивши обличчя гармонійним та привабливим. Завдяки наявності у складі хайлайтера мерехтливих частинок (шиммера), після його нанесення на особу, відбувається відображення світла на шкірі. З'являється ефект делікатного сяйва. Тому візуально вдається приховати недоліки проблемних зон та створити ефект здорового світіння шкіри. Тональний крем маскує прищі, плями та вугри на шкірі, тому хайлайтер потрібно використовувати після його застосування.


Застосування хайлайтера

Хайлайтер – косметичний засіб, використовуючи який необхідно враховувати текстуру, тон та спосіб нанесення на шкіру.

Головне завдання при виконанні макіяжу полягає у необхідності затемнити ті зони обличчя, які потрібно приховати та підсвітити все те, що необхідно підкреслити. Крім того, хайлайтер допомагає скоригувати рельєф, одночасно надаючи здорового кольору шкірі. Хайлайтер застосовують, щоб замаскувати зморшки та відвернути увагу від проблемних ділянок особи.

За допомогою хайлайтера можна домогтися зорового збільшення очей, зменшення крил носа, можна надати виразності бровам, скоригувати риси обличчя та додати обсяг губ.

Порядок нанесення макіяжу на особу.

1. Підготувати шкіру обличчя:

  • Очистити.
  • Тонізувати.
  • Зволожити.

2. Нанести на обличчя як основу тональний крем або пудру.

3. Створити тіні за допомогою коректора.

4. Нанести хайлайтер на центр чола і розтушувати м'якими рухами спонжу або пензлика.

5. Виділити хайлайтером на обличчі зони під бровами, лінію по центру носа, вилиці і ретельно розтушовувати косметичні засоби на обличчі.

6. Точково нанести хайлайтер у внутрішні куточки очей, застосувати туш та підводку.

7. Додати хайлайтер у ямочку над верхньою губою, потім нанести помаду чи блиск для губ.

Макіяж для різної форми обличчя

Щоб досягти найкращого ефекту, використовувати хайлайтер у макіяжі необхідно в залежності від форми обличчя:

  • На кругле обличчя та обличчя типу «серце» хайлайтер наносять під очі у вигляді перевернутих трикутників, на центральну частину підборіддя та чола, потім ретельно розтушовують.
  • На овальне обличчя хайлайтер наносять, ретельно розтушовуючи, вздовж скронь до брів, у середину підборіддя та під очі – у зовнішні куточки очей та під брову, так погляд буде більш живим та відкритим.
  • На квадратне обличчя хайлайтер наносять, ретельно розтушовуючи, у центр підборіддя та під внутрішні куточки очей.
  • На трикутне обличчя необхідно затемнити вилиці і висвітливши при цьому область під ними, нанести хайлайтер, ретельно розтушовуючи, трохи вище міжбрівної відстані та по спинці носа.

Техніка макіяжу

Шість зон для корекції хайлайтером:

  • Губи. Збільшити їх обсяг можна світлим хайлайтером, наносячи в ямочку над верхньою губою та центр під нижньою для створення об'ємного ефекту.
  • Навколо брів світлий хайлайтер наносять, розтушовуючи зверху лінії брови і трохи під неї, що дозволяє візуально підняти лінію брів, розкрити погляд очей. Матові хайлайтери застосовувати краще вдень, з блиском або шиммерні – для вечірнього виходу.
  • На лоб світлий хайлайтер наносять центром, розтушовуючи, щоб омолодитися і посвіжіти.
  • На вилиці хайлайтер наносять, розтушовуючи на найвищі точки, щоб його відблиск, переливаючись на світлі, надавав шкірі свіжість, роблячи обличчя рельєфним і виразним. Важливо, щоб межі хайлайтера були помітні на шкірі.
  • На ніс темний хайлайтер наносять у центральну частину спинки носа від перенісся до лінії кінчика, щоб зробити його тонким та коротким. Можна зорово зробити ніс довшим, для цього кінчик носа підсвічується хайлайтером. Якщо необхідно зробити ніс ширше, то темний хайлайтер широкою лінією наноситься на спинку носа.
  • На внутрішні куточки очей світлий хайлайтер наносять точково, щоб вони засяяли та стали більшими. Однак, наприклад, при макіяжі «smoky eyes» рідкий або сухий світлого тону хайлайтер наносять на середину століття.
  • На відкриті ділянки тіла хайлайтер наносять на зону декольте або руки, можна нанести хайлайтер разом із бронзером на шию та під ключиці.

Підбір хайлайтера

При виборі засобу для макіяжу обличчя важливо, щоб хайлайтер підходив за відтінком до тону шкіри і поєднувався з іншими засобами косметики. Іноді засіб може виглядати досить яскраво на обличчі та вибиватися із загального образу.

По текстурі хайлайтер може бути сухим, рідким та кремоподібним. Для кожного є свій варіант нанесення.

Сухий хайлайтер

Сухий хайлайтер виглядає як спресована пудра. Такий хайлайтер універсальний і чудово розтушовується на жирній шкірі. Простий у зверненні, тому дуже популярний. Сухий хайлайтер можна накладати на тональний крем. Наносячи такий хайлайтер за допомогою сухого пухнастого кисті, на шкірі з'являється легке, трохи помітне світіння, доречне навіть при денному макіяжі. Волога кисть робить блиск більш помітним, це зручно, коли поряд немає засобу рідкої консистенції. Цей тип хайлайтера підійде для будь-якої зони обличчя та для будь-якого типу шкіри, тому що не залишає жирного блиску.

Рідкий хайлайтер

Рідкий хайлайтер більше схожий на легкий тональний лосьйон із сяючими частинками. За допомогою рідкого хайлайтера можна домогтися природного світіння та кольору з подальшим нанесенням та розтушовуванням пальцями, пензлем із синтетичного ворсу або спонжем поверх тонального крему. Рідка форма допомагає створити ілюзію гладкої шкіри з вологим блиском, забезпечуючи догляд, зволожуючи її верхній шар. Ділянки особи для нанесення рідкого хайлайтера – підборіддя, внутрішні куточки очей, вилиці, середина чола, спинка носа. Не можна змішувати рідкий хайлайтер із пудровими засобами. Щоб уникнути блиску, характерного для жирної шкіри, варто вибирати рідкий хайлайтер із дрібними сяючими частинками.

Кремовий хайлайтер

Кремовий хайлайтер більше нагадує мус-крем. Кремовий хайлайтер можна наносити лише на тональний крем. Такий хайлайтер використовують для макіяжу великих ділянок, добре вбирається і довго лежить на шкірі.

Розсипчастий хайлайтер

Розсипчастим хайлайтер легко користуватися, змішуючи з іншими відтінками, завдяки тому, що він складається з «чистого» пігменту без інших речовин і компонентів. Він улюбленець професійних візажистів, при макіяжі можна регулювати інтенсивність нанесення за допомогою пухнастої кисті.

Щільний хайлайтер.

Такі види хайлайтера, як кайяли, стіки, олівці відмінно застосовувати у випадках, коли необхідно швидко, буквально за пару хвилин, надати очам або губам більше виразності та привабливості. Зручний формат легко поміщається в косметичці.

Не менш важливо правильно підібрати відповідний відтінок хайлайтера до природного кольору шкіри:

  • Світлій шкірі підійдуть відтінки ніжно-бежевого, натурального та золотисто-білого перламутру та срібно-перлинного блиску, які створюють "м'який" результат. Для того, щоб не виглядати надто блідо, необхідно до блиску сріблястого світіння хайлайтера додатково застосувати рум'яна теплого тону на вилицях, спинці носа та підборідді.
  • Засмагла і смаглява шкіра підійдуть хайлайтери золотих відтінків, з бронзовим і мідним блиском. Досягти найкращого ефекту можна, змішавши тональний крем із рідким бронзером.
  • Власницям шкіри з червонуватим відтінком, найкраще підійдуть хайлайтери всіх відтінків рожевого кольору.

Рекомендації візажистів, щоб досягти найбільш природного світіння шкіри:

  • Використовувати відразу кілька відтінків хайлайтера, наприклад, колір шампанського та золотисто-персикове сяйво. Для цього можна купити палетку з різними кольорами.
  • Комбінувати хайлайтер із бронзером світло-коричневого відтінку.
  • Наносити на шкіру хайлайтер поверх пудри.
  • Застосовувати світлий консилер виділення спинки носа і куточків очей, якщо відсутня хайлайтер.

За типом світіння хайлайтери діляться на:

  • шиммерний хайлайтер з великими і помітними блискітками призначений для вечірнього макіяжу або святкового виходу;
  • сатиновий хайлайтер із дрібними блискучими частинками з ефектом вологого блиску та свічення підійде для денного макіяжу на робочому місці;
  • HD-хайлайтер зі світловідбиваючими компонентами, що розсіюють світло. HD-ефект дозволяє досягти ідеальної шкіри. HD-хайлайтер необхідно наносити в якості бази перед нанесенням тонального крему та в область очей, щоб приховати нерівності та зморшки.