Олія для волосся

Олія для волосся: як правильно користуватися

Хочете визначитися, яке масло для волосся вибрати і взагалі навіщо воно потрібне? Зараз розповімо і наведемо приклади засобів, створених на основі корисних олій.

Навіщо потрібна олія для волосся

Основні функції олії для волосся - харчування, зволоження та відновлення. Обволікаючи кожну волосину, вона створює на поверхні захисну плівку, пригладжує кутикулу. В результаті необхідна для краси волосся волога утримується всередині і воно стає блискучим, гладким, слухняним.

Косметична олія для волосся має й інші властивості, що доглядають:

  • відновлює пошкоджене волосся;
  • пом'якшує та живить сухі;
  • сприяє зростанню волосся;
  • доглядає шкіру голови.

Виробники косметики не дарма вводять найбільш популярні та визнані найкращими олії для волосся до складу бальзамів, сироваток, масок, шампунів, незмивних доглядів.

Топ-10 найкращих масел для волосся

Олію для волосся застосовували завжди, але особливої ​​популярності цей продукт набув останнім часом. За що ми дякуємо азіатам. Саме вони з давніх-давен точно знають, що масло здатне перетворити волосся. Але як серед розкішного різноманіття знайти найефективніше? 

Кокосове масло

Мабуть, найславетніше й оцінене насамперед знавцями тайської та індійської екзотики. У списку переваг:

  • захист волосся при очищенні (миття) та розчісуванні;
  • речовина холін, яка бореться з ламкістю волосся;
  • відмінне харчування волосся завдяки унікальній комбінації жирних кислот та їх поєднанню з вітамінами групи В.

Арганова олія

Воно стало косметичним хітом вже у ХХI столітті, хоча північноафриканські жінки століттями використовували арганову олію у догляді за шкірою, волоссям і не лише. Його називають «рідким золотом Марокко», застосовують у традиційній медицині, кулінарії та косметиці. Арганова олія багата поліненасиченими жирними кислотами та антиоксидантами, тому оберігає від вільних радикалів. Також масло аргани сприяє блиску волосся, відмінно справляється зі сплутаним волоссям, вирівнює їх структуру. Його можна використовувати після хімічної завивки та фарбування волосся.

Оливкова олія

Яке масло для волосся краще використовувати, якщо в пріоритеті зволоження занадто сухої шевелюри? Фахівці вважають, що оливкова. Воно багате на антиоксиданти, чудово зволожує і відновлює волосся. Цей найважливіший елемент середземноморської дієти є корисним і для шкіри голови, і для волосся.

Олія авокадо

Якщо на порядку денному стоїть харчування пасм, виберемо олію авокадо. Воно має відносно легку текстуру і підходить як засіб незмивного догляду, зволожуючи і живлячи волосся. До речі, з цієї точки зору, косметичні масла більш функціональні, ніж натуральні, тому саме їх зручніше використовувати як догляд, що не змивається. Але про це йтиметься нижче.

Олія ши (карите)

Олія ши - дуже корисне для волосся живильне масло. У його складі дуже різноманітний набір жирних кислот, серед яких олеїнова, лінолева, стеаринова. У догляді за волоссям воно такий самий хіт, як і в засобах догляду за шкірою. Жирні кислоти разом з вітамінами та мінералами створюють на поверхні волосся захисний бар'єр та сприяють харчуванню пасм.

Масло виноградної кісточки

Щоб отримати літр такої олії, необхідно переробити 50 кг кісточок винограду. Але воно того варте. У складі є вітаміни, мінерали, антиоксиданти та дубильні речовини. Це досить легке масло, яке не робить жирним і не обтяжує волосся.

Олія солодкого мигдалю

Мигдальне масло - справжня знахідка для тонкого волосся. Воно захищає та надає блиску без ефекту сальності. Поліненасичені жирні кислоти омега-6 і -9, що входять до складу, вітаміни і антиоксиданти сприяють поліпшенню зовнішнього вигляду волосся і їх якості.

Касторове масло

Відмінний засіб для тих, хто стурбований кількістю волосся на голові. Касторове масло сприяє стимуляції росту волосся, доглядаючи за шкірою голови та корінням волосся. Але варто зазначити, що користуватися ним треба обережно — воно досить погано змивається.

Масло жожоба

Якщо йдеться про блиск і гладкість волосся, немає рівних маслу жожоба. Воно підходить для сухих і ламких пасм, зустрічається у складі кондиціонерів, масок, незмивних спреїв і кремів для волосся. Відмінно справляється з непотрібною пухнастою зачіски, особливо коли на вулиці підвищена вологість. Легке, не залишає жирності та не обтяжує пасма.

Олія рисових висівок

Це масло створює на волоссі блискучу плівку без ефекту сальності. Воно також багате на корисні поживні речовини, які сприяють зміцненню волосся і покращують його стан.

Яке масло для волосся вибрати

В принципі, всі олії для волосся хороші. Даємо невелику підказку, яке масло краще вибрати в залежності від потреб.

Для сухого та пошкодженого волосся

Для цих цілей ідеально підходить кокосове масло. Тільки потрібно зігріти його до кімнатної температури, щоб воно розтануло і було зручно наносити. Олію наносять на вологе волосся і залишають мінімум на годину, а краще - на ніч. Не забудьте надіти зверху шапочку для душу і обмотати голову рушником.

Для росту волосся

Касторова та реп'яхова олії з давніх-давен застосовували проти випадання волосся. Їх наносять безпосередньо на коріння, втирають круговими масажними рухами та залишають на ніч. Ці важкі олії важко вимивати, тому краще змішати їх із легшими — аргановим, оливковим або олією авокадо, які також корисні для шкіри голови. А ще краще при проблемі випадання волосся віддати перевагу спеціальним засобам, які, безумовно, ефективніші у вирішенні цієї проблеми.

Жорстке та кучеряве волосся

Спробуйте оливкову олію, яку потрібно нанести на сухе волосся та залишити хоча б на пару годин. Ідеально – на ніч. Волосся менше пушиться і більше блищатиме. Але не переборщіть із кількістю.

Для блиску

Для блиску волосся можна використовувати будь-яку олію, але найкраще з цим завданням справляється олія рисових висівок, авокадо, арганова.

Різновиди масел для волосся

Всі масла, що одержуються з рослин, поділяються на два різновиди:

  • тверді, вони ж батери (масло кокосу, ши, какао);
  • рідкі, плинні — їх більшість.

Всі рослинні олії належать до розряду базових олій, в які за бажання можна додати кілька крапель ефірного.

Однак, якщо йдеться про догляд за волоссям, одна з характеристик, що відрізняє одну олію від іншої, - це здатність, що проникає. Від неї ми і відштовхуватимемося, вибираючи масло і способи його застосування.

Висока проникаюча здатність

Структура масел з високою здатністю, що проникає така, що вони не просто утворюють плівку на поверхні волосся, але і проникають в кутикулу. Їх використовують як маски, тобто залишають на волоссі тривалий час і обов'язково змивають.

Кокосове

Кокосова олія для волосся очолює рейтинг у цій категорії. Справа в молекулах маленького розміру. Крім того, масло кокоса схоже з протеїнами волосся, тому ефективно їх відновлює. За 1 годину волосся людини може вбрати обсяг кокосового масла, рівний 15% маси волосся, а за 6 годин - рівний 20-25%.

Соняшникова

Так, «народна» олія з насіння соняшнику займає заслужене друге місце в ряді проникних олій. Воно поступається кокосовому за відновлюючими властивостями та ароматом, але його можна сміливо використовувати для волосся.

Середня проникаюча здатність

У цю групу входить більшість відомих нам олій та батерів. Вони частково проникають у кутикулу, формуючи гладкий і блискучий бар'єр, що захищає волосся та утримує вологу. Способи їх застосування найрізноманітніші — від використання як масляних масок до застосування у вигляді незмивного догляду.

Низька проникаюча здатність

Ці масла «запечатують» вологу і використовуються як засоби незмивного догляду. На глибоке проникнення розраховувати не доводиться, зате вони надають волоссю блиску і створюють захисний бар'єр.

Як використовувати масло для волосся

Кожен просунутий користувач має свій ідеальний масляний рецепт, але щоб його знайти, доведеться поекспериментувати. Це цікаво і приємно, оскільки масло - продукт благородний і вдячний, до того ж нерідко має приємний запах. Втім, є кілька перевірених технік застосування.

Маска для сухого пошкодженого волосся

Для цих цілей ідеально підходить не тільки кокосова олія, а й оливкова. Зазвичай його наносять на вологе волосся на ніч, добре вкривши голову рушником. Вранці необхідно змити олію за допомогою шампуню. Запасіться терпінням, це буде нешвидко.

Масляне обгортання для волосся

У цьому догляді використовується тепла олійна суміш. Яке масло вибрати – вирішувати вам. Можна взяти кокосове як основне (завдяки своїй проникаючій здатності воно буде працювати як провідник), додати оливкову, олію авокадо, пару крапель арганового. Тут уже повне роздолля для фантазії. Теплу масляну суміш наносять на волосся, надягають шапочку і залишають на годину.

Масляний масаж для росту волосся

Треба визнати, що не менше, а то й важливішу роль, ніж самі олії, у догляді за волоссям грає масаж. Саме він стимулює кровообіг у шкірі голови, що, у свою чергу, покращує харчування цибулин і може сприяти росту волосся. У будь-якому випадку, як і в будь-якому масажі, тут без олії не обійтися. І в масляну суміш для шкіри голови можна додати кілька крапель ефірних олій.

Перед шампунем

Наносити масло перед миттям голови - практика, яку варто освоїти власникам жорсткого, пористого, кучерявого волосся. Промаслить добре голову (заодно і масаж вийде) за пару годин до миття.

Незмивний догляд

Будь-яке масло - реальна допомога при січеному волоссі. Воно оберігає пасма від сухості та подальшого пошкодження, «склеює» роздвоєні кінчики. При кучерявому волоссі можна не скупитися і нанести масло по всій довжині, щоб воно захистило кучері і від сухості, і від вологи, — завитки триматимуться весь день. Але практика показує, що набагато краще використовувати косметичне, а не натуральне масло для волосся, яке може надати жирність свіжим волоссям.

Правила застосування

Жодних особливих навичок для цього не потрібно, але деякі нюанси потрібно уточнити.

Як часто

Як засіб незмивного догляду олію можна застосовувати хоч щодня, хоч кілька разів на день. А ось відновлюючі процедури при пошкодженому волоссі проводять раз на тиждень. Якщо ситуація не критична — одного разу на місяць достатньо.

Як довго

Масляні маски витримують на волоссі щонайменше години. Краще залишити їх на ніч. Для максимальної дії обмотайте голову теплим рушником – так олія швидше розкриє свої властивості.

Помилки у застосуванні

  • При жирному волоссі і шкірі голови не варто захоплюватися маслами, будьте розбірливі і дуже економні в нанесенні олій на волосся.
  • Не наносите ефірні олії безпосередньо на шкіру голови - тільки в поєднанні з базовою олією.
  • Не зменшуйте час витримки. Якщо використовуєте готову косметичну формулу на основі олій, дотримуйтесь інструкцій на упаковці. Зазвичай 20 хвилин – це максимум.
  • Не використовуйте рослинне масло перед укладанням праскою та щипцями - воно почне горіти. А ось від гарячого повітря при сушінні феном олії захищають чудово.

Як правильно змивати

Тут доведеться попрацювати. Спочатку добре намочіть голову, потім спіньте на долоні шампунь і розподіліть по голові масажними рухами. Змийте та повторіть. Головне - не надто старатися і не намагатися очистити волосся до скрипу. Інакше вся робота олій піде нанівець. Насправді, питання вимивання натуральних олій з волосся саме той самий камінь спотикання, який змушує уважніше придивитися до готових косметичних формул - масок, бальзамів і навіть шампунів з цінними та корисними маслами.