Суха шкіра повік

Суха шкіра повік

Сухість шкіри навколо очей – проблема, яка зустрічається часто, причому незалежно від типу шкіри та віку. Розбираємось у причинах цього явища та пояснюємо, як усунути його наслідки.

Основні причини сухості шкіри повік

Головна причина, через яку шкіра повік страждає від сухості, полягає в тому, що в цій області мало сальних залоз, а отже, гідроліпідна плівка, яка утримує вологу, більш тонка. Саме тому зона навколо очей може відчувати сухість незалежно від типу шкіри.

Крім уразливості природної захисної мантії, епідерміс навколо очей відрізняється тонкістю та рихлістю, що призводить до випаровування вологи. В результаті шкіра повік часто стає зневодненою.

Крім природних даних, є ще ряд факторів, здатних спровокувати надмірну сухість шкіри повік, викликаючи неприємні відчуття та дискомфорт.

Нестача поживних речовин

При строгій дієті, що виключає тваринні та рослинні жири, організм недоотримує незамінні жирні кислоти, що може сприяти сухості шкіри загалом і шкіри повік - зокрема. «Не найкраще виглядають очі і в деяких вегетаріанців-початківців, які щиро вірять, що в яблуках і гречці заліза цілком достатньо, хоча це не так», — додає медичний експерт Vichy Катерина Турубара.

Мороз і сонце

Ультрафіолетове випромінювання провокує захисну реакцію шкіри - гіперкератоз, внаслідок якого тканини здаються грубими. Холодний вітер викликає сльози на очах, а контакт солоної рідини зі шкірою на морозі неминуче призводить не лише до сухості, а й до подразнення.

Низька вологість повітря

Шкіра повік дуже страждає від пересушеного повітря: у приміщеннях з опаленням або кондиціонером та в автомобілі, обладнаному системою кондиціювання.

Алергія

Вона нерідко є причиною сухості та лущення шкіри повік.

Якщо проблема виникає періодично, і ви не можете пов'язати її із впливом холоду чи дієтою – потрібно шукати можливі алергени. Алергію, як правило, видають почервоніння та свербіж у ділянці очей.

Суха шкіра повік: що робити

Все, що ми можемо зробити, - врахувати природні особливості шкіри повік і виключити або принаймні скоротити вплив негативних факторів, здатних посилити і без того непросте становище шкіри навколо очей.

  • Захищатися від ультрафіолету : сонцезахисні окуляри оберігають сітківку очей та шкіру повік.
  • Використовувати засоби догляду з вмістом не тільки гідрофіксаторів, а й ліпідів: шкірі повік потрібні і вода, і жири, що перешкоджають випару вологи.
  • Скоригувати раціон: збалансоване харчування, багате овочами, рослинними оліями , замінними та незамінними жирними кислотами, допоможе уникнути підвищеної сухості шкіри.

Правила догляду за шкірою навколо очей

Будь-який засіб, який ви наносите на цю зону, будь то пінка для вмивання, масло для демакіяжу , крем або гель, повинен мати маркування «підходить для шкіри повік». Це головне правило.

Спеціалізовані продукти для шкіри навколо очей – не маркетинговий хід, а життєва потреба. Вони проходять суворіше тестування під контролем офтальмологів. Тому застосування будь-якого догляду, не адаптованого для повік, завжди загрожує неприємними наслідками.

Раз природа заощадила на сальних залозах у цій зоні, для шкіри навколо очей розробили спецзасоби, покликані штучно підтримувати вологоутримуючу гідроліпідну плівку. Розкажемо, які текстури краще справляються з цим завданням, а які не підходять сухій шкірі повік.

Легкий крем, емульсія

Це ідеальні формули: нежирні, вони добре вбираються, компенсуючи нестачу ліпідів.

Гелі

Гелеві текстури не дуже комфортні при сильній сухості шкіри і можуть спричинити відчуття стягнутості. Їх краще уникати.

Олії

Любите олії? Вибирайте готові формули на їх основі, створені професіоналами спеціально для догляду за контуром очей.

Запобіжні заходи

Часто в тому, що шкіра повік стає екстремально сухою, винні ми самі: ігноруючи її особливості та потреби, ми поводимося з нею неналежним чином. Запам'ятайте, що робити категорично не можна.

  • Змивати макіяж милом. Рівень рН та миюча основа мила, як і будь-яких засобів, не створених для демакіяжу очей, не підходять цій вразливій зоні. Вона відповість як мінімум лущенням.
  • Використовувати крем для обличчя. Продукти для обличчя не підходять для зони навколо очей через її фізіологічні особливості. Вона тонша, схильна до набряку плюс знаходиться в безпосередній близькості до слизової оболонки ока, а значить, високий ризик алергії та подразнення. Навіть якщо ви вже відчували свій крем або сироватку для обличчя в цій зоні, і нічого страшного не сталося, не розслабляйтеся. Реакція може настати не відразу, а боротися з її наслідками буде складніше.
  • Терти очі руками чи рушником. Це неприпустимо груба маніпуляція для тендітної шкіри з ослабленою гідроліпідною плівкою.
  • Застосування лікарських засобів без показань. Купувати собі краплі для очей без вказівки лікаря — не найкраща ідея. Будьте обережнішими і із засобами для стимуляції зростання вій. Можливо, вії справді стануть довшими, але який у цьому сенс, якщо вони «прикрашатимуть» червоні очі, що припухли від алергічної реакції?

Огляд засобів догляду за шкірою повік

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие