Шугаринг: нехай все пройде гладко

Шугаринг: нехай все пройде гладко

Способів позбутися небажаного волосся багато, але шугарінг - один з найпопулярніших. Вся правда про цукрову депіляцію, її переваги та недоліки.

Що таке шугарінг?

Вважається, що цей метод позбавлення небажаного волосся прийшов до нас зі Сходу, з Персії, тому цукрову епіляцію ще називають перською. У Тунісі sugaring - досі частина весільного ритуалу: щоб порадувати чоловіка, дівчата видаляють волоски на всьому тілі за допомогою цукрового сиропу. Але після шлюбної ночі рідко хто повторює цей досвід: незважаючи на солодку назву, ця процедура не з приємних.

В Укаїні тисячі жінок знають, що таке шугарінг. Цукровою пастою видаляють волосся в області пахв, бікіні, на ногах, руках, сідницях. У класичному рецепті — лише вода, цукор та лимонний сік, тому процедуру часто проводять удома. Але якщо ви не володієте технікою шугарінг, краще довіритися професіоналу в салоні.

Переваги цукрової депіляції

  • Шугаринг у домашніх умовах – це, мабуть, найдоступніший вид депіляції. Цукрову пасту роблять із продуктів, які завжди під рукою.
  • У складі для шугарінг немає штучних добавок і барвників, він підходить для будь-якого типу шкіри.
  • Шугаринг - процедура з хорошим і тривалим ефектом, після видалення волосся шкіра залишається гладкою 10-20 днів. На скільки вистачає шугарінг після першого разу? на 7-15 днів.
  • Волосся висмикують по лінії росту, тому після процедури вони вростають дуже рідко.
  • Після процедури не потрібно видаляти залишки пасти спеціальними засобами, вона добре змивається водою.
  • Зробивши шугарінг, ви одразу бачите ефект. Через 1-2 години пройде почервоніння, і шкіра взагалі виглядатиме чудово.
  • Якщо регулярно робити процедуру, волоски світлішають і стають тоншими. І вдаватися до шугаринг можна все рідше і рідше.

Оскільки разом з видаленням небажаного волосся відбувається інтенсивне відлущування рогового шару шкіри, це може призвести до її підвищеної сухості і навіть появи подразнення. Втім, це можна виправити, якщо постійно користуватися зволожуючими засобами.

Техніки шугарінгу

Щоб волоски виривалися з коренем, а не ламалися, щоб неприємних відчуттів було поменше, дуже важливо дотримуватися техніки виконання процедури. Точніше техніки: шугаринг можна робити по-різному.

Мануальна (ручна) техніка

Для класичного шугарінгу використовується середня за густиною паста. Її нагрівають до 38-40 градусів, скочують невелику кульку і пальцями розмазують її проти росту волосся. Руки при цьому повинні бути в рукавичках, тому що від тепла шкіри цукрова суміш тане та розтікається. Через кілька секунд швидким та різким рухом видаляють липку смужку у напрямку зростання волосся. При цьому друга рука відтягує шкіру в протилежний бік, щоб було менше болючих відчуттів.

Шпальний (бандажний) метод

З усіх видів шугарінг цей - найпопулярніший. Знадобиться м'яка паста – її наносять шпателем, пластиковим стеком або навіть паличкою від морозива. Застиглу цукрову смужку видаляють за допомогою «бандажів» - смужок з паперу, тканини або полімерних матеріалів. Процедура виконується дуже швидко – це її головна перевага. Крім того, під час бандажної депіляції захоплюються навіть дрібні та тонкі волоски, тому часто робити шугаринг не доведеться.

Аплікаційний метод

Перед депіляцією дуже щільну цукрову пасту розігрівають до 38-40 градусів, а після того, як вона стане пластичною, накладають від 2 до 6 аплікацій на різні зони. Склад витримують близько хвилини, а потім руками знімають аплікації щодо росту волосся. Косметологи кажуть, що цей метод ідеальний для особливо чутливої ​​зони бікіні, де росте жорстке темне волосся, яке складно безболісно видалити.

Як підготуватися до шугарінгу?

Мабуть, потрібно лише зрозуміти, чи немає у вас протипоказань до процедури. Шугаринг не рекомендується проводити, якщо у вас:

  • цукровий діабет;
  • проблеми з венами на ногах;
  • серцево-судинні захворювання;
  • гнійники чи запалення на шкірі.

Не варто робити процедуру напередодні та під час менструації: у ці дні загострюється чутливість шкіри.

Процедура шугарінгу: основні етапи

Шугаринг виконується у кілька етапів.

Підготовка шкіри

Перед тим як видаляти волоски, шкіру потрібно добре очистити і знежирити. У салонах для цього використовують спеціальні лосьйони. Можна використати хлоргексидин.

Нанесення пасти

Цукрову пасту наносять руками чи шпателем проти росту волосся – вище ми докладно описали різні техніки. Якихось особливих «правил шугарингу», які регламентують цей процес, немає.

Видалення пасти

Знову ж таки, все залежить від техніки:

  • при аплікаційній та мануальній застиглу пасту знімають руками;
  • Бандажний метод передбачає, що її видалятимуть бандажами - смужками паперу, тканини або полімерних матеріалів.

І в тому, і в іншому випадку цукрову пасту видаляють у напрямку росту волосся.

Очищення шкіри після процедури

В салоне остатки сахарной пасты смывают специальным лосьоном, который к тому же увлажняет кожу. Дома сахар можно смыть обычной водой.

Як доглядати шкіру після епіляції цукровою пастою?

Невелике почервоніння та легкий дискомфорт – нормальна реакція шкіри на процедуру. Але щоб не з'явилися прищики, гнійнички, свербіж, лущення, пігментація (про можливі «ускладнення» після шугарінгу ми докладно писали тут ), дуже важливо правильно доглядати шкіру. Радимо використовувати косметику з церамідами, холестеролом, гіалуроновою кислотою. Ці компоненти сприяють відновленню гідроліпідної плівки, зволожують та зміцнюють шкіру. Засобів «спеціально після шугарінгу» ви швидше за все не знайдете, тому орієнтуйтеся на заспокійливі, зволожуючі креми, що відновлюють. 

Що не можна робити після шугарінгу?

Тепер, навпаки, про те, що не можна робити після шугарінгу.

  • 3–5 днів відвідувати лазню, сауну чи басейн;
  • 1-2 дні займатися спортом;
  • 1–2 дні носити стискаючий одяг, який натиратиме шкіру;
  • проводити час на відкритому сонці без засобу з високим рівнем SPF (може виникнути пігментація на відкритих ділянках тіла).

Як часто потрібно робити шугарінг?

Процедуру повторюють у разі потреби, тобто у міру відростання волосся. У середньому – раз на 3 тижні. Важливо! Проводити процедуру, поки волоски досить не відросли (до 5 мм) немає сенсу, вони просто погано захоплюватимуться.

 Короткі підсумки про шугарінг

  • Шугарінг – що це таке?  
    Шугаринг - це метод позбавлення від небажаного волосся за допомогою цукрової пасти. Її, до речі, легко приготувати вдома — знадобиться лише цукор, вода та лимонний сік. Цукрова паста наноситься на шкіру, застигає та видаляється за напрямком росту волосся.
  • У чому перевага шугарінг перед іншими способами депіляції? 
    Доступність методу та натуральний склад. Оскільки волосся видаляється по лінії росту, воно рідше вростає. Залишки пасти легко змиваються водою.
  • Як виконується шугарінг?  

    Існують 3 основні техніки:

    мануальна - пасту наносять руками і руками видаляють;

    шпальний (бандажний) метод - цукрову суміш накладають і розподіляють шпателем, а видаляють за допомогою бандажів - смужок тканини або паперу;

    аплікаційний - склад витримують на волосинках близько хвилини, а потім знімають руками зростання волосся.

  •  Що можна і що не можна робити після шугарінгу?   
    Можна і потрібно зволожувати та заспокоювати шкіру (підійдуть легкі зволожуючі та відновлюючі лосьйони та креми). Не можна: * наносити звичайні засоби для догляду, якщо є пошкодження на шкірі; * якийсь час ходити в лазню та сауну; * займатися спортом; * носити стискаючий одяг; з'являтися на сонці без засобів із високим SPF.
  • Як часто потрібно виконувати процедуру? 
    У середньому – раз на три тижні. Для її виконання волоски повинні достатньо відрости.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие