Як розпарити обличчя

Як розпарити обличчя

Вивчіть, як правильно розпарити шкіру обличчя перед нанесенням маски або іншим видом додаткового догляду. І не думайте, що в розпаруванні немає жодних секретів та правил.

Навіщо розпарювати шкіру

Розпарювання шкіри використовують у роботі професіонали - косметологи обробляють обличчя парою, яка за рахунок м'якого впливу тепла відкриває пори. Розпарювання завжди було обов'язковим пунктом протоколу мануального чищення. І незважаючи на появу косметичних засобів, що готують шкіру до цієї процедури, вапоризатор, як і раніше, входить до базового інструментарію косметолога, оскільки розпарена шкіра з відкритими порами краще сприймає будь-який догляд.

  • Чищення - ручне або вакуумне.
  • Маску - зволожуючу, антивікову, що очищає, що відлущує. 

Під дією високої температури відкриваються пори, що дозволяє легко очистити шкіру за допомогою скрабу, маски або іншого засобу, що очищає. Обробка парою полегшує видалення мертвих клітин із поверхні шкіри. Підвищення активності потових залоз сприяє виведенню разом з токсинів, що потім накопичилися. У процесі цієї процедури також покращується мікроциркуляція крові та прискорюється приплив кисню до тканин. В результаті покращуються обмінні процеси — шкіра омолоджується, виглядає свіжою та сяючою.

Протипоказання

Вплив гарячої пари слід уникати, якщо у вас слабкі капіляри і схильність до куперозу. Пам'ятайте, що видавлювання запалених комедонів у домашніх умовах виключено навіть після розпарювання.

Сухій шкірі пара не протипоказана. Головне, відразу після процедури нанести зволожуючий догляд, не чекаючи, поки конденсат повністю випарується.

Як правильно розпарити обличчя в домашніх умовах

Розпарювання — одна з процедур, яку можна провести самостійно. Зробити це можна кількома способами, про які ми докладно поговоримо нижче.

Тут ми дамо кілька корисних порад, як діяти до і після процедури.

  1. Очистіть шкіру обличчя. Видаліть макіяж за допомогою міцелярної води або масла, що очищає, а потім вмийтеся м'якою пінкою.
  2. Заберіть волосся від обличчя, зафіксуйте його шпилькою або обідком.
  3. Після розпарювання дайте шкірі злегка охолонути, буквально хвилину.
  4. Промокніть вологу. Важливо, щоб рушник був чистим. Гігієнічніше скористатися одноразовими серветками.
  5. Якщо ви збираєтеся використовувати скраб, вибирайте формулу з м'якими гранулами, які делікатно відлущують шкіру.
  6. Нанесіть маску та витримайте згідно з інструкцією.
  7. Змийте склад і промийте обличчя прохолодною водою. Протріть тоніком і нанесіть крем, який відповідає типу шкіри.

Способи розпарювання

Щоб маска надала зволожуючий , поживний, тонізуючий або підтягуючий вплив на шкіру, її активні речовини повинні проникнути в глибокі шари епідермісу.

Ороговілі клітини на поверхні шкіри та закупорені забруднені пори перешкоджають вбиранню та знижують ефективність косметичних засобів. Тому шкіру потрібно розпарювати.

Робити це можна декількома способами.

Ванночка

Це найбільш ефективний спосіб, що максимально точно імітує розпарювання обличчя в салоні перед чищенням. Все, що вам знадобиться - чайник, скляна або емальована ємність для води і великий рушник.

  1. Закип'ятіть дві склянки води в каструлі або чайнику.
  2. Зніміть воду з вогню та перелийте в ємність. Переконайтеся в її стійкості, для надійної фіксації підстеліть під неї рушник.
  3. Дайте воді трохи охолонути.
  4. На цьому етапі у воду можна додати пакетик із ромашковим чаєм. Якщо ви хочете отримати міцніший відвар, додайте квітки ромашки або календули під час кип'ятіння.
  5. Закрийте очі, щоб пара не дратувала слизову.
  6. Нахиліть голову над ємністю на відстані приблизно 40 см. Переконайтеся, що пара комфортної температури. Накрийте голову та плечі широким рушником, створивши подібність тенту.

Тривалість розпарювання не повинна перевищувати 15 хвилин.

Аплікація

При деяких захворюваннях вдихання гарячого повітря протипоказане. Тут на допомогу приходить розпарювання за допомогою аплікації теплої бавовняної серветки, яка змочується гарячим розчином (відваром трав, наприклад) і прикладається до обличчя.

В азіатській, а точніше японської традиції спа-догляду обличчя загортають теплими вологими рушниками на 7-10 хвилин або до охолодження.

Термоактивна косметика

Ці засоби можна рекомендувати людям з тонкою чутливою шкірою, близько розташованими судинами або куперозом, тоді як перші два способи можуть нашкодити їм, викликавши загострення.

Розпарювальні засоби діють інакше, ніж водяна пара. До їх складу входять компоненти з гіпотонічними властивостями, наприклад екстракт алое або кактуса. Насичуючи шкіру вологою, вони викликають набухання клітин та послаблення міжклітинних зв'язків (дія нагадує легкий пілінг).

Роговий шар епідермісу розм'якшується і легше звільняється від омертвілих клітин, пори розкриваються. Як випливає з механізму дії, такі засоби мають і потужний зволожуючий ефект.

Огляд засобів для догляду за шкірою обличчя після розпарювання

Після розпарювання можна використовувати будь-яку маску: глиняну, гелеву, тканинну. Ось які варіанти ми пропонуємо.

Запобіжні заходи

Розпарювання в цілому безпечна та корисна процедура. Головне, щоб ваш спа-сеанс не закінчився опіком. Для цього дотримуйтесь таких правил.

  • Не розпарюйте обличчя над киплячою водою.
  • Не тримайте обличчя над низько над каструлею.

Також після розпарювання важливо не використовувати пілінги та маски з високим вмістом кислот та жорсткими абразивами – вони можуть травмувати шкіру або спричинити небажану реакцію.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие