Депіляція воском у домашніх умовах

Депіляція воском у домашніх умовах

Хочете знати, як провести депіляцію воском у домашніх умовах та досконало освоїти техніку? Немає нічого простішого! Прочитайте цю статтю та дотримуйтесь викладених у ній інструкцій.

Видалення волосся воском: особливості процедури

Депіляція воском - ефективний спосіб позбавлення небажаного волосся на будь-якій ділянці обличчя або тіла. Суть її полягає у нанесенні гарячого, теплого або холодного воску, до якого прилипають волоски, які потім видаляються одним рухом.

Якщо порівнювати ваксинг з іншими способами позбавлення рослинності, то він має кілька очевидних переваг:

  • волосся видаляється з коренем, що забезпечує моментальну та тривалу гладкість шкіри, яка зберігається два-три тижні (залежно від індивідуальних особливостей);
  • згодом, якщо процедуру проводити регулярно, волоски виростають тоншими і слабкими;
  • волоски видаляються не по одному, як це відбувається під час використання механічного епілятора, а великими ділянками, а значить, процес займає менше часу та завдає значно менше болю.

Але у ваксингу є свої нюанси, і їх важливо врахувати, перш ніж зважитися на епіляцію воском у домашніх умовах.

Дотримання правил та техніки безпеки допоможе знизити болючі відчуття, уникнути мікротравм, опіків, подразнення шкіри, а також врослих волосків згодом.

Як користуватися воском для депіляції

Депіляція воском в домашніх умовах - завдання, що можна здійснити. Звичайно, професіонал впорається з ваксингом краще, адже видаляти волосся на власному тілі не завжди зручно, оскільки доступ до деяких зон (наприклад задньої поверхні ніг) обмежений. Але за певної вправності можна впоратися. Віск продають у банках, касетах та смужках. Є більш рідкі та тверді його різновиди. Який варіант ви не обрали, є загальні непорушні правила, які потрібно запам'ятати.

  • Віск наноситься у напрямку зростання волосся.
  • Воскові волоски видаляються строго проти напрямку росту волосся, причому важливо робити це одним різким і точним рухом, у жодному разі не тягнути смужку вгору, інакше можна травмувати шкіру.
  • Видалення волосся воском вимагає вміння та практики, не варто відразу обробляти великі ділянки.
  • Навіть якщо не вдалося чисто провести депіляцію з першого разу, обробляти воском одну й ту саму ділянку кілька разів поспіль не можна, доведеться відкласти наступну спробу другого дня, інакше мікротравм шкіри не уникнути.
  • Не перегрівайте віск, щоб уникнути опіків, він повинен стати рідким, але залишатися пластичним і не стікати зі шпателя. Якщо віск занадто рідкий і його важко зачерпнути, значить, він перегрівся і треба почекати, поки він загусне. З іншого боку, якщо віск не розплавиться до потрібної консистенції, занадто густа текстура погано розподілятиметься по поверхні шкіри, що загрожує хворобливими відчуттями та неякісним результатом. Для точного дотримання температурного режиму при депіляції волосся вдома є сенс придбати спеціальний прилад - воскоплав.
  • Первинна депіляція воском у домашніх умовах (та й у салоні теж) ефективна при довжині волосся 7-10 мм, при наступних сеансах – 4-6 мм.

Тепер розповімо, як користуватись воском для депіляції залежно від його різновиду.

Гарячий віск

Твердий віск випускається у формі дисків, брикетів чи гранул. Температура його плавлення становить 55 градусів. Його особливість полягає в густій ​​консистенції та здатності утворювати пластичну плівку, яка щільно охоплює волоски. Зазвичай у салонах гарячим воском проводиться депіляція товстого та жорсткого волосся, зокрема в зоні бікіні. У домашніх умовах потрібно неухильно дотримуватися техніки безпеки, щоб не обпалити шкіру.

Віск розігрівається у воскоплаві до рідкого стану, але можна скористатися мікрохвильовою піччю або водяною лазнею, помістивши його в термостійкий посуд. Наносять гарячий віск шпателем на невелику ділянку шкіри і чекають 12-15 секунд - так, щоб він трохи застиг, але ще не втратив пластичність. Видаляють без застосування паперу або тканих смужок.

Теплий віск

Теплий віск зазвичай випускається у спеціальних картриджах із роликовим аплікатором, але іноді й у банках. Його розігрівають у воскоплаві або мікрохвильовій печі. Робоча температура – ​​близько 40 градусів, тобто комфортна. Таким воском (особливо якщо він картриджний з роликовим аплікатором) досить зручно проводити депіляцію в домашніх умовах , оскільки за його допомогою можна одразу обробити ділянки великої площі – ноги, руки. Він наноситься дуже тонким шаром і відразу остигає, тому важливо не заважаючи приклеїти поверх вкритої воском ділянки паперову або ткану смужку, притиснути і розгладити її долонею, а потім (набравшись мужності) видалити одним чітким рухом руки.

Холодний віск

Є готовими смужками-пластирами, є найбільш зручним і безпечним варіантом для воскової депіляції в домашніх умовах. Все, що потрібно, це розігріти смужки в руках, приклеїти їх до шкіри та видалити. Правда, цей спосіб не універсальний, очевидно поступається професійним воскам, так як не завжди справляється з густим і жорстким волоссям. Але якщо вони тонкі та рідкісні, можна дати холодному воску шанс.

Плівковий віск

Цей різновид працює за принципом гарячого воску, проте має нижчу температуру плавлення (37-40 градусів), випускається в гранулах і виключає опіки (звісно, ​​якщо його не перегріти). За рахунок вмісту олій у складі захоплює тільки волоски, не приклеюючись до шкіри. Застигаючи, зберігає свою пластичність, не ламається. Здатний «зловити» навіть короткі волоски завдовжки 1 мм. Ще одна особливість плівкового воску його можна наносити в будь-якому напрямку, навіть проти росту волосся.

Як робити депіляцію воском у домашніх умовах

Розповідаємо покроково, як робити депіляцію воском вдома правильно.

Підготовка інструментів та воску

Головне, що потрібно для депіляції воском (не рахуючи сили духу) - це, власне, віск, а також воскоплав (якщо його немає, то, як ми вже говорили, можна скористатися водяною лазнею або мікрохвильовою піччю). Також знадобляться:

  1. знежирюючий лосьйон;
  2. тальк;
  3. заспокійливий засіб після депіляції;
  4. дерев'яний шпатель (якщо користуєтеся баночним або гарячим волоском);
  5. смужки (серветки) з паперу або тканини для видалення воску (якщо застосовуєте теплий віск у картриджі або банці).

Два останні пункти, а також нагрівальні системи не знадобляться, якщо ви користуєтеся холодним воском (див. вище).

Підготовка шкіри до депіляції

Шкіра має бути чистою та сухою. Чим знежирити шкіру перед депіляцією? В ідеалі спеціальним лосьйоном із вмістом спирту (не більше 20%). Якщо його немає, то можна просто очистити ділянку за допомогою мила та теплої води, витерти насухо. Або користуватися тоніком для особи.

Перед нанесенням воску потрібно присипати шкіру тальком — забезпечить якісне зчеплення воску з волосками, а також трохи захистить шкіру.

Видалення волосся

Описуємо процес поетапно.

  1. Розігрійте віск до рідкого стану - консистенція має нагадувати густі вершки або плинний мед.
  2. Перевірте температуру воску на невеликій ділянці шкіри.
  3. Нанесіть віск тонким шаром по ходу росту волосся - роликом, вбудованим у картридж, або шпателем. При використанні баночного воску потрібно занурити шпатель у ємність, потім видалити зайве, обтерши одну сторону об край банки. При нанесенні воску на шкіру шпатель потрібно тримати перпендикулярно до робочої поверхні. Якщо ви використовуєте гарячий віск, робіть коротку аплікацію (не більше 10 см). При застосуванні теплого воску площу можна збільшити, стежте, щоб вона збігалася з розміром смужки.
  4. Видалення гарячого воску: підхопіть воскову смужку за хвостик і видаліть різким рухом проти росту волосся.
  5. Видалення теплого воску: відразу після нанесення приклейте серветку з паперу або тканини до воску. Видаліть впевненим рухом проти зростання волосся.
  6. Відразу прикладіть до епільованої ділянки долоню - це зніме неприємні хворобливі відчуття.

Обробка шкіри після процедури

Відразу після епіляції шкірі потрібен легкий заспокійливий догляд - підійдуть олія або молочко. Краще скористатися спеціальним кремом після депіляції, в таких засобах зазвичай містяться зволожуючі та заспокійливі компоненти.

Після депіляції порушується бар'єр шкіри та підвищується чутливість до умовно-патогенної флори, можуть виникнути ускладнення у вигляді фолікуліту – гнійників у ділянці волосяних фолікулів. Не рекомендується застосовувати живильні насичені текстури, які закупорюють пори. Потрібні легкі протизапальні засоби з дезінфікуючим, антибактеріальним, загоюючим та заспокійливим ефектом.

Як доглядати шкіру після воскової депіляції?

Отже, вважатимемо, що ви вже знаєте, як правильно видаляти волосся воском, тепер треба з'ясувати, як доглядати шкіру після процедури.

  • Протягом 24 годин не слід мочити оброблену ділянку та стягувати її щільним одягом – шкіра після видалення рослинності завжди трохи роздратована, а тертя тканини може погіршити ситуацію.
  • На наступний після процедури день можна почати користуватися зволожуючими і відновлюючими засобами з легкою текстурою: лосьйоном, молочком, гелем.
  • Коли шкіра остаточно заспокоїться (через 2-3 дні), можна почати заходи, що відлущують. Регулярне скрабування (один-два рази на тиждень) допоможе запобігти одній з найголовніших проблем, що супроводжують депіляцію - вростання волосся .

Короткі підсумки про депіляцію в домашніх умовах

  • Який віск найкраще використовувати для домашньої депіляції? 
    Найбільш практичний варіант – холодний віск у смужках. Його не потрібно попередньо розігрівати (достатньо потримати в долонях), возитися з додатковими матеріалами теж не потрібно. Його застосування доцільно, якщо волосся тонке і слабке, а також для початківців. З густою та міцною рослинністю холодний віск може не впоратися. Тоді варто спробувати універсальний, на наш погляд, варіант — теплий віск, який випускається в картриджах (найпрактичніша форма) та банках. Для цього різновиду доведеться придбати смужки, за допомогою яких віск видаляють із поверхні. Для жорсткого волосся та невеликих чутливих ділянок тіла (бікіні, пахви) ідеальний гарячий віск, особливо плівковий. Для видалення гарячого воску спеціальні пристрої не потрібні.
  • Які основні правила депіляції воском?
    Працювати з воском будинку не дуже складно, правда, не всі ділянки зручно депілювати власними руками. Головне правило - підготувати віск, тобто розігріти його до оптимальної температури, щоб він, з одного боку, не обпікав, з іншого - легко і рівномірно розподілявся по поверхні. За правилами віск наноситься в процесі зростання волосся, а видаляється в протилежному напрямку. Важливо зробити це різко одним махом, тоді процедура пройде максимально безболісно.
  • Що потрібно для домашньої воскової депіляції?
    Роблячи воскову епіляцію самостійно, доведеться придбати відповідним інструментом: воском (банку, картридж, гранули, диски), воскоплавом (ідеальний прилад для розігріву воску до потрібної температури), дерев'яним шпателем і серветками для видалення воску. Також не завадить спеціальний знежирюючий лосьйон.
  • Які засоби догляду використовувати після депіляції воском 
    Стане в нагоді зволожуюче молочко або легке масло (бажано спеціально створене для цих цілей) і скраб для тіла - регулярне відлущування між процедурами ваксингу допоможе запобігти вростання волосся і пов'язані з ним неприємності.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие