Депіляція - все, що треба знати

Депіляція - все, що треба знати

Гладкі ноги – вічна цінність. Але влітку порятунок від зайвих волосків стає особливо актуальним. Найпростіший і найдоступніший спосіб - депіляція. Рішення багато хто вважатиме компромісним, але воно найпростіше. Отже, все про депіляцію.

Що таке депіляція?

Депіляція — це найпростіший і найдоступніший спосіб позбавлення зайвої рослинності на тілі за допомогою верстата для бритв або спеціального крему. В ході процедури волосся видаляється виключно поверхнево, волосяний фолікул не торкається, і ріст волосся не зупиняється. У цьому і є найголовніша відмінність депіляції від епіляції, мета якої «паралізувати» і зрештою зруйнувати цибулину.

Плюси та мінуси депіляції

Розібравшись, що таке депіляція, нескладно здогадатися про її переваги та недоліки.

Найочевидніший плюс — можливість позбутися рослинності:

  • миттєво;
  • самостійно, не вдаючись до допомоги майстра у салоні;
  • з мінімальними витратами.

Наприклад, відразу після лазерної або фотоепіляції результат не сильно вражає - мертві волоски відвалюються не відразу, а протягом кількох днів. Зате після депіляції шкіра моментально стає гладкою і ніжною на дотик.

З іншого боку, через кілька процедур епіляції (особливо лазерної) ви надовго забудете про зростання зайвого волосся, а після депіляції результат доведеться підтримувати постійно, оскільки волосяна цибулина не торкається.

Види депіляції

Ми в редакції Skin.ru схильні думати, що епіляція – найбільш прогресивний та ефективний спосіб зробити тіло надовго гладким. Однак, якщо часу та коштів на похід у салон краси немає, то бритвені верстати, депіляційні смужки або крем, домашній віск – все це приходить на допомогу, коли треба швидко привести ноги та пахви в порядок. Розкажемо трохи докладніше про різні види депіляції.

Гоління

Найпопулярніший спосіб із усіх можливих. Знадобляться верстат з гострим лезом і досить густа піна, щоб він легко ковзав по вологій шкірі. Втім, сучасні верстати для жінок мають, як правило, гелеву смужку, яка служить альтернативою піні. Мінус, мабуть, один - волосся після гоління росте досить швидко.

Депіляція спеціальним кремом

Депіляція волосся на ногах або пахвами кремом - ще один поширений спосіб позбавлення від зайвої рослинності. В основі формули такого крему лежить тіогліколят кальцію, який розчиняє волоски. Склад наноситься на шкіру кілька хвилин, а потім змивається водою. Варто попередити, що для чутливої ​​шкіри такий рецепт не дуже підходить, тому що досить часто спостерігається роздратування у вигляді почервоніння або сверблячки.

Навіщо потрібна депіляція кремом? Все-таки це хімія... Краса в тому, що на відміну від гоління після такої процедури волосся не росте близько тижня, поки цибулина відновлюється. Та й до складу таких кремів виробники вже включають пом'якшувальні та доглядаючі речовини. Так що якщо немає алергії на якийсь із компонентів засобу і шкіра не надто чутлива, це дуже зручний варіант.

Раніше видалення волосся методом депіляції обмежувалося голінням та застосуванням крему. Однак з розвитком технологій з'явилися нові способи видалення волосся на тілі, при яких не знищується фолікул, і зростання волосся в кінцевому підсумку відновлюється. Розповідаючи, якою буває депіляція, ми вирішили торкнутися і цих методів, тим більше, що всі вони доступні в домашніх умовах . .

Видалення волосся електроепілятором

За допомогою електричного приладу, в якому працюють маленькі пінцети, що обертаються, можна швидко і ефективно видалити волосся з коренем. Процес не найприємніший, а для людей з ніжною шкірою дуже болючий, особливо в чутливих зонах бікіні та пахв. З мінусів можна відзначити вростання волосків.

Воскова депіляція

Що означає воскова депіляція, описано в цій статті . Це видалення волосся за допомогою воскової стрічки. Знадобиться набір: прилад для нагрівання воскових касет та стрічка. Неприємно, трохи боляче, натомість результ – гладка шкіра майже на 3-4 тижні (за рахунок видалення волосся з коренем).

Депіляція цукрової пастою

Нагадаємо про переваги цього виду: обробляти в такий спосіб можна будь-яку частину тіла і навіть обличчя. Це одна з найбільш безпечних процедур, так як на відміну від воску цукор не нагрівається вище за температуру тіла і ризику заробити опік немає.

Як підготуватись до депіляції?

Якщо йдеться про бритвений верстат , то особливих рекомендацій немає:

  • подбайте, щоб шкіра була вологою;
  • краще голити пахви та гомілки під час душу.

Нанесіть на зону, що депілюється, густу мильну піну або використовуйте спеціальні верстати, щоб гострі леза легко ковзали по шкірі.

Запасіться достатньою кількістю насадок на станок для бритв і змінюйте їх відразу, як тільки відчуваєте, що якість гоління погіршується. Чим новіший верстат, тим гладкішою буде шкіра.

При депіляції кремом основна підготовка полягає в тому, що треба відростити волоски до 3-5 мм. Якщо вони коротші, важко повністю покрити їх шаром крему, якщо довше — збільшується витрата крему, адже він руйнує саме волосся. Сам процес депіляції краще проводити в душі, але не під водою, звичайно, а після процедури, наносячи крем на розпарену шкіру.

А ось що потрібно знати перед застосуванням епілятора, воску чи цукрової пасти.

  1. За пару днів до процедури пройдіться по шкірі скрабом, щоб звільнити її від відмерлих клітин. Але не варто робити це в день процедури, щоб уникнути мікротріщин і ранок.
  2. Всі наступні дні після душу наносите зволожуючий крем або лосьйон.
  3. Безпосередньо перед процедурою прийміть душ, щоб розпарити шкіру.
  4. Якщо є родимки, то краще заклеїти їх пластиром, щоб виключити пошкодження.
  5. Відразу після процедури скористайтеся кремом або лосьйоном без олії, щоб заспокоїти шкіру.

 Короткі підсумки про депіляцію

  •  У чому відмінність епіляції від депіляції?   
    І епіляція, і депіляція ставлять за мету видалення непотрібної рослинності на тілі. 1. Під час депіляції волосся видаляється з поверхні шкіри, іноді з коренем, але без пошкодження фолікула; ефект триває до 3 тижнів залежно від методу. 2. Завдяки епіляції руйнується волосяний фолікул і волосся перестає рости.
  • Які види депіляції найпопулярніші?
    Однозначно відповісти це питання важко, оскільки кожен використовує той вид депіляції, який йому зручний. Найпростіше - гоління. Також для видалення волосся вдома можна використовувати: * цукор; * віск; * епілятор; спеціальний депіляційний крем.
  • Про що треба пам'ятати після депіляції? 
    Після депіляції необхідно зволожити шкіру спеціальним кремом або лосьйоном, до складу якого входять зволожуючі та заспокійливі компоненти. Через кілька днів після депіляції постарайтеся ще раз пройтися шкірою скрабом для тіла, щоб запобігти процесу вростання волосків.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие