Як доглядати за тату в перші кілька днів після нанесення

Як доглядати за тату в перші кілька днів після нанесення

Будемо чесними: татуювання – це хвороблива та досить травматична процедура. Допоможіть шкірі швидше прийти до тями після маніпуляцій майстра. Як доглядати за тату в перші дні після нанесення розповімо прямо зараз.

Що треба знати, перш ніж зробити татуювання

Якщо ви зважилися на татуювання, то, напевно, прочитали купу матеріалів і переглянули мільйон відео, де докладно говорять про догляд за шкірою після цієї процедури. Але головним консультантом має стати майстер: у нього ви повинні отримати вичерпну інформацію про те, як доглядати татуювання в перші дні.

Ось про що він повинен вам розповісти:

  • як підготувати шкіру до процедури;
  • коли можна зняти плівку після нанесення малюнка;
  • як доглядати тату в перші 10-14 днів після набиття, поки йде процес загоєння;
  • і як правильно доглядати тату надалі.

Навіть невелике татуювання – стрес для шкіри. Тому дотримуйтесь всіх рекомендацій майстра.

При високому больовому порозі можна використовувати місцеві анестетики. Дівчатам рекомендується робити татуювання в середині циклу – щоб знизити біль та кровоточивість. Перед походом у тату-салон не варто приймати препарати, що розріджують кров (аспірин), та вживати алкоголь. Захищайте ділянку, де буде татуювання, від сонця за допомогою засобів із SPF 50+. Якщо ви отримали легкий сонячний опік, відкладіть візит до майстра (навіть за легкої еритеми втрачається до 30% гіалуронової кислоти і на два тижні знижується активність імунних клітин шкіри».

Етапи нанесення тату

Все залежить від площі, яку візьме малюнок, але зазвичай процес набивання вимагає не менше 1 години.

  1. Перш ніж приступити до процесу, майстер дезінфікує шкіру.
  2. Щоб знизити болючі відчуття (а вони будуть, що б там не писали на форумах), шкіру можуть обробити анестетиком.
  3. Після набивання тату на шкіру наносять дезінфікуючий гель, заспокійливий компрес, а потім покривають оброблену ділянку плівкою, щоб не травмувати.

Основні правила догляду за тату

Дотримуйтесь певних правил догляду за татуюванням після нанесення. Це підвищить відсоток ймовірності того, що процес реабілітації протікатиме без ускладнень.

  • У день нанесення тату та до повного відновлення пошкодженої ділянки відмовтеся від алкоголю. Нехай шкіра спокійно відновлюється, а не витрачає сили на боротьбу із зневодненістю, що виникає після спиртного.
  • Після того як знімете плівку, обробляйте шкіру бактерицидними та загоюючими препаратами, до складу яких входять вітаміни Е та F, термальна вода. Шукайте засоби без ароматів, придатні для чутливої ​​шкіри.
  • У перші дні після набивання тату не використовуйте мило. І точно вам не знадобляться скраби і пілінги. Для очищення застосовуйте гель, а краще крем-гель.
  • Під час душу не тріть милом та мочалкою місце, де нанесено тату. Краще прикрийте цю ділянку плівкою, щоб уникнути контакту з водою.
  • Щоб малюнок залишався яскравим, захищайте шкіру від ультрафіолету – використовуйте крем із широким спектром захисту від UVA та UVB-променів.

Особливості догляду за татуюванням на різних частинах тіла

Зазвичай догляд за тату після зняття плівки не залежить від місця нанесення. Але дещо варто враховувати.

Руки

Якщо тату на руці, постарайтеся берегти її від дії ультрафіолету. Обробляйте та промивайте травмоване місце спеціальними засобами. Уникайте контактів із побутовою хімією та будь-яких дій, які можуть створити зайву напругу на пошкодженій ділянці.

Ноги

Якщо тату на нозі, постарайтеся перші дні не носити надто вузькі джинси, щоб не створювати зайвого тертя.

Спина

Тату на спині потребує вибору певного одягу. У перші дні, коли тату ще свіжа, необхідно віддати перевагу м'яким, легким натуральним тканинам. Ідеальний вибір – натуральний шовк.

Де б не знаходилася тату, у перші дні шкіра запалена, тому ставитись до неї треба відповідно — дбайливо.

Чого не можна робити після набиття тату

Тату-майстри не рекомендують у перші кілька тижнів:

  • приймати сонячні ванни та відвідувати солярій;
  • купатися в басейні та будь-яких відкритих водоймах;
  • займатися спортом та будь-якою активністю, пов'язаною з підвищеним потовиділенням;
  • ходити в лазню чи сауну;
  • носити одяг, що облягає, а також одяг з вовни.

Як доглядати татуювання в перший день після нанесення

Зазвичай відразу після нанесення свіжої тату шкіра виглядає не дуже: набрякає, червоніє. Це нормально. Допоможіть їй пережити складний період. Як правильно доглядати татуювання в перші кілька годин? Дуже просто:

  • Не чіпайте пошкоджену ділянку.
  • Вимкніть контакт із водою.

Хвилюватися варто у таких випадках.

  • Протягом кількох днів після татуювання тримається температура.
  • Больові відчуття посилюються.
  • Набряк поширюється за зону татуювання.

У будь-якій із цих ситуацій — жодного самолікування. Необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря за допомогою.

Як доглядати за татуюванням

Перші 3 дні

Догляд за татуюванням у перші дні після нанесення має бути особливо дбайливим. Щоразу після обробки шкіри антисептичним засобом наносите на ділянку тату гіпоалергенну мажу або крем, що загоює.

Перші 2-3 тижні

Шкіра почала відновлюватися – ви це помітите по скоринках, які утворюються на пошкодженій поверхні. Не колупайте болячки, дайте їм можливість зійти самостійно, інакше можуть залишитися сліди. Зволоження шкіри - основа догляду тату в цей період і головна допомога у відновленні шкіри. Тільки так вона здатна до інтенсивної регенерації.

Протягом усього періоду відновлення до повного загоєння наносите зволожуючі та поживні бальзами на основі олій. Ваше завдання добре зволожувати шкіру, щоб вона швидше відновлювалася.

Догляд за татуюванням надалі

Малюнок виглядатиме яскравіше, якщо забезпечити правильний догляд за татуюванням навіть після того, як усі пошкодження пройдуть. Використовуйте засоби з вітамінами Е та F, маслами, екстрактом алое , рамнозою, скваланом. Не варто активно терти прикрасу на шкірі скрабами та іншими ексфоліантами. А ось пом'якшувальний догляд рекомендований на все життя.

Як доглядати за тимчасовою тату

Для тих, хто не хоче набивати постійне татуювання, є полегшений варіант — тимчасове татуювання. Імітація наклеюється на шкіру і може протриматися щонайменше 7 днів. Доглядати татуювання такого типу нескладно: щоб малюнок тримався довше, головне — якомога рідше піддавати ділянку впливу води, скрабів , спиртовмісних засобів.

Огляд засобів для догляду за шкірою після нанесення татуювання

Ці бальзами та креми для тіла прискорять загоєння.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие