Як позбутися волосся на обличчі

Як позбутися волосся на обличчі

На питання, як позбавитися волосся на обличчі, існує, як мінімум, п'ять відповідей, і всі вони з пристрастю розглянуті в нашій статті. Епіляція у всій різноманітності методів: починаючи від найпростіших і перевірених часом, і закінчуючи сучасними та просунутими.

Чому з'являється волосся на обличчі у жінок

Як відомо, зростання волосся на голові, обличчі та тілі залежить від гормонів. За нього відповідають чоловічі гормони, зокрема тестостерон, який є природним чином і в жіночому організмі — у когось більшою мірою, у когось меншою. Він нам, жінкам, теж дуже потрібний і допомагає бути активними, енергійними, амбітними та сексуальними. Його кількість залежить від індивідуальних особливостей гормонального тла.

Не варто непритомніти, якщо після статевого дозрівання у вас з'явився ледь помітний пушок над верхньою губою. Однак якщо спостерігається справжній гірсутизм — посилене зростання волосся в місцях, де їм не належить (підборіддя, щоки, бакенбарди), варто звернутися до ендокринолога, щоб з'ясувати причину і, якщо знадобиться, її усунути.

Втім, наша стаття присвячена не питанням медицини та гормонального здоров'я, а способам, за допомогою яких можна позбутися волосся на обличчі.

Способи видалення зайвого волосся на обличчі в салоні

Що нам на сьогоднішній день пропонує косметологія? Способи епіляції можна розділити на великі групи.

Механічне видалення волосся разом з коренем за допомогою липкої субстанції (віск, цукор). Після процедури шкіра залишається гладкою, а результат тримається 2-4 тижні (залежить від індивідуальних особливостей). Якщо волосся видаляти таким чином постійно і тривалий час, тобто шанс, що воно стане тоншим і стане рідкішим, але це справа суто індивідуальна. З недоліків - хворобливість, ризик подразнення та появи вросле волосся .

Винищення волосся за допомогою світлової (фото-або лазерної) та електроенергії.

А ось чи можуть ці апаратні методики позбавити небажаного волосся остаточно, відповімо нижче.

Епіляція цукром (шугарінг)

Старовинний східний метод, який полягає у видаленні рослинності за допомогою липкої цукрової пасти. Її наносять проти росту волосся і видаляють - на зріст. Чи варто використовувати цей спосіб для обличчя? На невеликих ділянках, наприклад, над верхньою губою чи підборіддям — мабуть. На всій обличчі — ризиковано, може з'явитися стійке почервоніння, а то й роздратування , запальні елементи, гнійнички.

Взагалі індивідуальна реакція шкіри непередбачувана і залежить від багатьох факторів. Тому вкрай важливо, по-перше, мати навички видалення волосся за допомогою цукру (а ще краще звернутися до професіонала), а по-друге, дотримуватись правил постепіляційного догляду.

Епіляція воском (ваксинг)

Зайві волоски разом з коренем видаляють теплим воском (за допомогою смужок з паперу, тканини або їх застосування). Пластична маса наноситься шпателем уздовж росту волосся, їй треба дати трохи охолонути і схопитися, а потім видалити різким рухом проти росту волосся.

Цей спосіб за принципом дії не відрізняється від шугарінгу, проте з технічного погляду з воском простіше працювати самостійно. Але все ж таки руки професіонала завжди кращі. Так само як і при цукровій епіляції, щоки, вилиці, лінію щелепи краще не чіпати, або принаймні не видаляти в цих зонах волосся власними руками.

Трідінг

Видалення волосся ниткою - ще один спосіб епіляції, що прийшов до нас зі сходу. В основному його використовують для корекції брів, коли потрібна тонка робота. Можна таким чином видалити і вусики, але, по-перше, це боляче, по-друге, висока ймовірність подразнення. У будь-якому випадку, робити це треба вміючи чи не робити зовсім.

Фотоепіляція

Будь-яка світлова епіляція (чи лазерний промінь або світлові хвилі) заснована на здатності меланіну (пігменту, який надає колір шкірі та волоссю) поглинати світло. Саме меланін служить провідником енергії, яка добирається до волосяної цибулини і знищує її, запаюючи судини, які її живлять.

Відмінні властивості фотоепіляції — широка світлова пляма, а отже, можна одразу обробити велику зону. Але ця методика має невеликий недолік: через широкий спектр випромінювання, фотоспалах не тільки атакує волосяний фолікул, але й впливає на сусідні тканини. Тому, щоб уникнути опіків смаглявим від природи або засмаглим людям, фотопроцедури не рекомендують.

Фотоепіляція ідеальна при чорному, каштановому волоссі, багатому темним пігментом, і не ефективна при дуже світлому, сивому і рудому волоссі.

Лазерна епіляція

Волосяні фолікули руйнуються за рахунок світлового випромінювання вузького спектру, тобто лазерний промінь чітко б'є в ціль, не торкаючись навколишніх тканин. Так само як і світлові хвилі, лазер за допомогою нагрівання руйнує корінь волосся, а також коагулює судини, що його живлять. Налаштування лазерної установки виставляються індивідуально, залежно від товщини волосся та фототипу шкіри . У порівнянні з фотоепіляцією лазерна вважається більш прогресивною. Втім, дуже багато (як завжди) залежить від професіоналізму майстра, який має підібрати оптимальну довжину хвилі (фото чи лазера) для кожного конкретного випадку.

Оскільки і при лазері, і при фотовпливі руйнування волосся відбувається за рахунок термічного ефекту і завжди супроводжується нагріванням шкіри, сучасні апарати змагаються в ефективності систем охолодження - чим вони новіші та прогресивніші, тим менше дискомфорту.

Незважаючи на те, що кожні кілька років винаходять апарат, який обіцяє впоратися з волоссям будь-якого кольору на шкірі будь-якого відтінку, питання результативності епіляції для власниць світлих і рудих волосся так і залишається відкритим. Але ми не втрачаємо надії.

Ні лазерна, ні фотоепіляція не гарантують видалення волосся назавжди. Виростуть вони знову чи ні, і в якому обсязі передбачити неможливо. Однак при темному волоссі шанс позбутися його остаточно є. Можливо, вам лазерна або фотоепіляція стануть порятунком.

Електроепіляція

Хтось вважає електроепіляцію варварством, а хтось єдиним способом позбутися волосся назавжди. І ті, й інші в чомусь мають рацію. При електроепіляції кожне волосся руйнується за допомогою голки та електричного струму. Проблема в тому, що це боляче (особливо на обличчі) та ризиковано, тому що після такого впливу можуть залишитися (і часто залишаються) опіки та рубці. Проте цей допотопний метод справді назавжди знищує небажане волосся будь-якого кольору. І інші техніки поки що не можуть зрівнятися з ним щодо ефективності.

Як позбутися небажаних волосків у домашніх умовах

Скористайтеся воском для домашнього використання або восковими смужками. З епіляцією вусиків цілком можна впоратися самостійно, так як цю зону добре видно і не доведеться діяти на дотик. Що стосується підборіддя та щік, то самостійно видаляти волосся у цих областях незручно, і замість гладкої шкіри ви ризикуєте отримати мікротравми. Тут потрібні вміння та тверда рука. Якщо не впевнені у собі, не беріться за цю справу.

Надзвичайно важливо не перегріти віск або не наносити його, поки не переконайтеся, що температура комфортна для шкіри. Проте надто холодний віск погано розподіляється та не захоплює волосся. Якщо ліньки практикуватися, скористайтеся вже готовими смужками, але треба визнати, що видаляти ними волосся болючіше.

Є й народні методи видалення волосся. З зайвою рослинністю пропонують боротися за допомогою:

  • волоського горіха;
  • куркуми ;
  • виноградного соку.

Однак ми не ризикнемо рекомендувати жоден домашній рецепт — вони морально застаріли. А безумовно ефективного методу, здатного конкурувати із сучасними технологіями, серед них, на жаль, немає. І чого тоді муки?

Як доглядати за шкірою до та після видалення волосся

При самостійній епіляції за допомогою цукрової пасти або воску однаково важливі і підготовка, і догляд після процедури.

До епіляції

  • За два-три дні до епіляції відлущить шкіру за допомогою скрабу або гоммажу - так ви запобігти вростанню волосся.
  • Шкіра має бути чистою та сухою.
  • Вмийтеся за пару годин до сеансу і зволожте обличчя легким кремом, можна обмежитися тоніком або тонером 
  • Для кращого зчеплення воску з волосками присипте оброблювану зону тальком.
  • Епіляцію краще проводити ввечері, щоби за ніч шкіра відновилася.
  • Не забудьте прибрати волосся в хвіст або заколоти, щоб воно не заважало.
  • Подбайте про чисту постільну білизну — шкіра, що втратила волосся разом із шаром мертвих кліт

Після епіляції

Відразу після епіляції нанесіть на шкіру бальзам після епіляції. Якщо такого немає, скористайтеся легким кремом із заспокійливими та відновлюючими компонентами:

  • ромашкою;
  • календулою ;
  • пантенолом (вітамін B5).

Продовжуйте користуватися заспокійливим кремом ще добу. А через 2-3 дні можете повернути в програму догляду скраби та засоби для глибокого очищення.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие