Суха шкіра на ліктях

Суха шкіра на ліктях

Звичка сидіти, спершись на лікті, — не те щоб гарна. По-перше, страждає шкіра на підборідді (привіт, прищі). По-друге, шкіра на ліктях з часом стає сухою та грубою. У цій статті торкнемося другої частини проблеми — власне стану ліктів.

Причини сухості шкіри на ліктях

Лікті, як і все тіло в цілому, потребують турботи. Чомусь саме цю зону ми найчастіше обходимо увагою. І даремно. Вона стає сухою з багатьох причин.

  • Тут практично немає сальних залоз, тому сухість та огрубіння майже у кожного.
  • Шкіра на ліктях щільніша від природи, і цей факт теж стає причиною її сухості.
  • До сухості шкіри, у тому числі і на ліктях, призводить звичка приймати дуже гарячий душ або ванну. А ще шкіра сохне та грубіє від хлорованої води в басейні.
  • Використання агресивних миючих засобів може стати причиною сухості шкіри.
  • Деякі захворювання (атопічний дерматит, псоріаз, діабет) ведуть до підвищеної сухості шкіри на ліктях.

А ще в сухості ліктів винні...

  1. Клімат. При надто низькій або, навпаки, високій температурі повітря шкіра починає в прямому значенні слова страждати. Через зневоднення вона сохне не лише на обличчі, яке залишається відкритим усім вітрам, а й на ліктях, руках, ногах — на найбільш рухливих ділянках (там, де вона найбільше працює).
  2. Шкідливі звички. Наприклад, звичка сидіти за столом, спершись на лікті, безпосередньо веде до огрублення цих ділянок шкіри, лущення та сухості. Через підвищене навантаження шкіра на цій ділянці тіла просто змушена нарощувати роговий шар.
  3. Нестача вітамінів. Огріхи в харчуванні, незбалансований раціон - все це перешкоджає нормальному надходженню в організм таких важливих речовин, як токоферол, вітамін С, ретинол. Через це ми часто відчуваємо втому, погано спимо, починаємо провалюватися в депресію і спостерігаємо сухість шкіри на ліктях. Зазвичай це стає гостро помітно під час міжсезоння.

Сухі шорсткі лікті — проблема, знайома не лише жінкам, а й чоловікам. Але чоловіки, на відміну від прекрасної статі, менш стурбовані тим, як виглядає їхня шкіра, тим більше на ліктях. А ось для жінок у цих питаннях не буває дрібниць, як правило.

Причинами сухості шкіри на ліктях вважають генетику, стан навколишнього середовища та недостатню гідратацію. Очевидно, що і у чоловіків, і у жінок причини сухості практично не відрізняються, крім невеликих нюансів.

У чоловіків

Груба шкіра на ліктях - набагато частіше явище у чоловіків, ніж у жінок. Найімовірніше, пов'язано це з тим, що сильна підлога легковажніше ставиться до щоденного догляду і не витрачає час на те, щоб зволожувати шкіру кремом після водних процедур.

У жінок

Для багатьох жінок щоденна рутина догляду за шкірою зводиться догляду за обличчям. Дайте відповідь чесно на запитання, чи користуєтеся ви регулярно кремом для тіла після душу? Якщо так, то, швидше за все, шкіра на ліктях у вас м'яка та зволожена. За інших випадках надії цього мало.

Що робити, якщо шкіра на ліктях суха та шорстка

Якщо хочете, щоб шкіра на ліктях була м'якою і ніжною на дотик, одного бажання обмаль. Треба переглянути деякі звички.

живлення

Прослідкуйте, щоб у раціоні були продукти, багаті на вітаміни А , С , Е та групи В, поліненасиченими жирними кислотами омега-3, -6, -9. Жири теж корисні у помірних кількостях, так що увімкніть у меню вершкове масло.

Намагайтеся бодай раз на тиждень їсти рибу. П'ять порцій овочів та фруктів на день — також обов'язковий пункт для виконання. І не забувайте про молочні продукти.

Догляд за шкірою

Щоразу після водних процедур, а також перебування на сонці у відкритому одязі обов'язково наносите на шкіру зволожуючий або живильний крем для тіла. Причому на лікті - густіше, ніж на торс або гомілки.

Салонні процедури

Одна з найкращих процедур догляду за занадто сухою шкірою на ліктях – парафінотерапія . У ході процедури лікті опускають у парафінову ванну і потім запечатують лікті в теплий шарф або спеціальну рукавицю.

Масаж – ще одна ефективна процедура, особливо масаж із маслами. Крім того, що під час сеансу опрацьовуються всі головні м'язи тіла, олія, за допомогою якої роблять масаж, добре пом'якшує та зволожує шкіру.

Як боротися з сухістю ліктів у домашніх умовах

Якщо є час приготувати саморобну маску, ванну або компрес, відмінно!

  1. Зваріть пару картоплин і добре розімніть їх у ступці до пюре. Теплу масу прикладіть до ліктів і прикрийте косметичною серветкою.
  2. Змішайте сіль та соду в рівних частках у невеликій кількості теплої води. Отриману масу нанесіть на шкіру ліктів. Такий склад добре розм'якшує загрубілу та суху шкіру. Потім використовуйте зволожуючий крем або живильний бальзам.
  3. Приготуйте грейпфрутовий фреш. Більшу частину соку випийте, а ¼ чашки залиште для маски. Змішайте сік із чайною ложкою оливкової олії та нанесіть суміш на шкіру ліктів. Трохи згодом змийте і нанесіть крем.

Пілінги

Не забувайте про відлущування шкіри ліктів. Скраб або пілінг у цьому сенсі нададуть неоціненну допомогу. Регулярність процедури залежить від стану шкіри, але не рідше 1-2 разів на тиждень.

  • Дрібну морську сіль змішайте в однаковій пропорції із домашньою сметаною. Рясно змастіть проблемні місця. Акуратно утріть і через 3 хвилини змийте.
  • Молоті кавові зерна додайте гель для душу. Пастоподібну суміш, що вийшла, нанесіть на лікті, потріть щіткою з м'яким ворсом і змийте густу піну водою, що вийшла.

Маски

Візьміть велику ложку жирної сметани, капніть туди по 2 краплі олії лимона та апельсина. Введіть збитий яєчний жовток та розмішайте. Нанесіть пишну суміш товстим шаром, прикрийте серветкою марлевою і залиште на 20 хвилин.

Ванни

  1. Змішайте оливкову та касторову олію у співвідношенні 1:3. Прогрійте на водяній бані. Розмішайте, помістіть у засіб лікті та залиште на 15 хвилин.
  2. 100 мл оливкової олії злегка нагрійте. Влийте 25 мл гліцерину і зануріть у розчин лікоть на 20 хвилин. За бажання його можна продовжити до 1 години.
  3. Проводьте сеанси 2-3 рази на тиждень протягом місяця. Щоб попередити формування темних ділянок, що ороговіли, вистачає 1 процедури раз на 10 днів.

У масляні ванни, якщо немає алергії, можна додати мед і ефірні олії лимона, грейпфрута, ромашки, кедра. Компоненти посилюють ефективність процедур і дозволяють швидше позбавити лікті лущення.

Корисні поради

Суха шкіра на ліктях потребує ретельного догляду. Візьміть за правило щодня приділяти цій зоні не менше уваги, ніж шкірі обличчя.

  1. Під час використання водних процедур використовуйте м'які гелі для тіла.
  2. Якщо шкіра на ліктях суха без об'єктивних причин, зверніться до лікаря-дерматолога.
  3. Переможіть звичку сидіти, спершись на лікті.

Якщо ви ніколи не доглядали шкіру на ліктях, а тепер вирішили цю прогалину ліквідувати, дійте системно, делікатно і без фанатизму — особливо в тому, що стосується відлущування.

Навіть якщо шкіра огрубіла і здається щільною, не треба користуватися пилками з агресивними абразивами або щітками із твердою щетиною. Ви можете травмувати шкіру — це зовсім не той ефект, якого ви хочете досягти. Проблему допоможуть вирішити ексфоліація м'якими засобами, регулярне зволоження та живлення шкіри.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие