СЯЮЧЕ ОБЛИЧЧЯ БЕЗ БЛИСКУ: ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ ЗА ЖИРНОЮ ШКІРОЮ

СЯЮЧЕ ОБЛИЧЧЯ БЕЗ БЛИСКУ: ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ ЗА ЖИРНОЮ ШКІРОЮ

Жирна шкіра має свої особливості та вимагає ретельно підібраного догляду. У більшості випадків посилене вироблення шкірного сала можна нормалізувати, просто розпочавши правильний догляд. Розповідаю, як це зробити на професійному рівні та на які кошти звернути свою увагу.

Особливості жирної шкіри

Сальні залози продукують шкірний жир (у професійній термінології – «себум»), який підтримує гідроліпідний баланс шкіри, що є захисним бар'єром. Якщо сальні залози працюють у нормальному режимі, то шкіра надійно захищена від зневодненості та виглядає бархатисто-матовою.

Якщо сальні залози продукують себум у надмірній кількості, то на шкірі утворюється жирний блиск. У порах починає накопичуватися зайве шкірне сало, бруд та пил. Через це пори розширюються, і на обличчі з'являються чорні крапки та запалення. Жирний тип шкіри переважно схильний до прояву дерматологічних захворювань, роблячи шкіру ще й проблемною.

Спровокувати такий стан може будь-що — гормональний фон, неправильно підібрані засоби догляду, погане харчування, забруднене повітря та стреси.

Як зрозуміти, що шкіра обличчя жирна

Щоб забезпечити шкірі правильний догляд, який підтримуватиме її молодість та здоров'я, необхідно знати два основні її параметри: тип та стан.

Жирна шкіра – це тип, який закладено генетично. Упродовж життя він не змінюється. А ось стан шкіри внаслідок впливу зовнішніх та внутрішніх факторів може змінюватися.

За станом шкіра може бути:

  • чутлива чи резистентна (не схильна до подразнення);
  • з наявністю вогнищ пігментації чи непігментована;
  • зі зморшками або гладкою.

Виходячи з двох параметрів, засоби, що очищають, і креми ми підбираємо за типом шкіри, а сироватки з урахуванням стану шкіри. Якщо стан шкіри включає кілька параметрів, програма догляду містить продукти з різноманітною дією, підібрані з урахуванням типу та стану шкіри на даний момент.

Найвірніший спосіб дізнатися про тип шкіри - звернутися до косметолога. Лікар визначить безпомилково та підбере відповідний догляд. Косметичні засоби, які підбирає косметолог з урахуванням повної діагностики шкіри, більш концентровані та «працюючі».

Можна оцінити шкіру обличчя самостійно косметолога. Жирна шкіра щільніша, з розширеними порами, вираженим рельєфом. Вона схильна до жирного блиску, комедонів та запалень.

Ознаки жирної шкіри:

  • розширені пори,
  • жирний блиск,
  • тьмяний колір,
  • нерівна поверхня,
  • комедони,
  • висипання різного типу,
  • шкіряна себорея.

У жирної шкіри є і ряд переваг - вона краще накопичує та утримує вологу, через що надійно захищена від руйнівних факторів навколишнього середовища. Така шкіра довше залишається еластичною і на ній пізніше з'являються зморшки.

На які компоненти звернути увагу

Догляд за жирною шкірою передбачає очищення вивідних проток сальних залоз, зниження продукування себуму, своєчасне його видалення з поверхні шкіри та підтримання нормального рН-балансу. З цим найкраще справляються такі компоненти:

Саліцилова кислота

Це відмінний кератолітик - речовина, що викликає активне відлущування від клітин епідермісу, що відмерли, які закупорюють пори і провокують запальні процеси. На відміну від інших кислот, саліцилова кислота здатна проникати глибоко у пори, відкривати їх та очищати.

Ретинол

Часто входить до складу антивікового догляду для боротьби зі зморшками та гіперпігментацією. Ретинол показує високу ефективність у догляді за жирною шкірою, завдяки здібностям стимулювати процес поділу клітин, знижувати виробництво себуму та звужувати розмір пір.

Глина

Унікальний природний компонент, що часто входить до складу масок. Глина глибоко очищає пори, поглинає надлишки себуму та матує шкіру, забезпечуючи wow-ефект. Шкіра відразу ж стає гладкою і чистою, ніби ви живете в горах, а довкола немає пилу та смогу.

Ніацинамід

Компонент, який допоможе будь-якому типу шкіри. Ніацинамід регулює виробництво себуму та звужує пори, а значить є ідеальним компонентом для догляду за жирною шкірою обличчя. Має антимікробну та протизапальну дію, забезпечуючи профілактику появи акне.

Гіалуронова кислота

Щоб нормалізувати жирну шкіру, її необхідно зволожувати, хоч би як це дивно звучало. Через агресивніший догляд шкіру легко пересушити, і шкірне сало продукуватиметься ще сильніше. Тому гіалуронова кислота та інші "зволожувачі" - це просто ковток води для вашої шкіри.

Деякі речовини, такі як ретинол і саліцилова кислота дуже ефективні, але небезпечні. При високій концентрації можуть посилити проблему та посилити виробництво себуму.

Тому засоби для догляду вибираємо тільки з професійних ліній, застосування яких спрямоване насамперед на вирішення проблем та досягнення накопичувального результату. Зробити це можливо лише за рахунок збалансованого поєднання активних компонентів та їхньої біодоступності.

І найголовніше, потрібно припинити використання засобів, у складі яких є прості спирти. Вони пересушують шкіру та послаблюють її бар'єрні функції. У складі вони вказані як: Alcohol, Isopropyl Alcohol, Ethanol, Alcohol Denat.

Як доглядати за жирною шкірою обличчя: 7 обов'язкових етапів

Найголовніше у догляді – нормалізувати роботу сальних залоз. Цього можна досягти правильним доглядом: м'яко очищати, відновлювати рН-баланс, зволожувати та захищати. Розповім про кожен етап докладно.

1 етап – очищення

Жирна шкіра потребує більш ретельного очищення. Для вмивання краще вибирати гелі та пінки з кислотами, які будуть глибоко очищати та оновлювати шкіру. Але обійтися одним засобом не вийде, особливо якщо на обличчі є стійка косметика.

І тут ми використовуємо двоетапне очищення. Спочатку ми видаляємо косметику та зовнішні забруднення за допомогою міцелярної води, а потім користуємося гелем.

2 етап – тонізування

Вода і досить агресивні засоби, що очищають, призначені для жирної шкіри, рухають рН-баланс в лужне середовище, зневоднюючи шкіру. Тому після завершення процедури очищення шкіри обов'язково використовуйте лосьйон.

Для тонізації жирної шкіри віддавайте перевагу засобам, які нормалізують функції сальних залоз та включають протизапальні компоненти.

На наш погляд, з цим найкраще справляються такі засоби:

Ексфолюючий лосьйон з комплексом альфа-гідроксикислот RHEA AlphaTonic

3 етап - маски

Для жирної шкіри підійдуть маски, що адсорбують себум і запалення, що знімають. Для цього шукайте у складі глину та сірку. Тільки майте на увазі, що маски, що відлущують і очищають, не варто робити частіше, ніж 1-2 рази на тиждень.

Чергуйте маски, що очищають, тонізують і зволожують. Якщо формула маски містить вітаміни, антиоксиданти та гіалуронову кислоту, то сміливо можна використовувати хоч щодня.

Якщо ви зробили маску, то краще після її зняття ще раз протерти обличчя ватним диском із лосьйоном.

4 етап - сироватки та концентрати

Завдяки складу, сироватки працюють максимально точно та швидко вирішують проблему. На відміну від крему, сироватка працює всередині епідермісу, а не на поверхні. Вона, як вітамінний коктейль, дає заряд корисних речовин шкірі. Сироватку підбираємо станом шкіри, враховуючи, чи є пігментація, зморшки і т.д.

5 етап - зволоження

Незважаючи на те, що жирна шкіра виробляє багато себуму, часто вона зневоднена. Що можна помітити через відчуття стягнутості після очищення. Щоб заповнити рівень зволоженості і нормалізувати роботу сальних залоз, рекомендую використовувати зволожуючий крем з дією, що матує.

Наприклад:

Зволожуюча емульсія-крем HydroPeptide AquaBoost

6 етап – захист

Вдень обов'язково використовуйте захист від сонця щонайменше 30 SPF. Особа, на відміну від тіла, не захищена одягом і піддається сонячному випромінюванню, що швидко призведе до передчасного старіння та появи небажаної пігментації.

7 важливий етап - ексфоліація/відлущування

Жирна шкіра потребує більш частої ексфоліації, тому регулярно проводьте процедуру відлущування. Для цього використовуйте пілінги із кислотами.

Великою помилкою є очищення жирної шкіри до скрипу, що послаблює її бар'єрні функції. Тому не варто проводити процедуру частіше, ніж 2-3 рази на тиждень та використовувати агресивні продукти без консультації косметолога.

Ці засоби добре підходять як домашнього догляду:

Пілінг для обличчя потрійної дії Instytutum Triple-Action Resurfacing Peel

Важливо, що підвищена жирність шкіри може вказувати на можливі проблеми в організмі. Це може говорити про гормональні збої, стрес або дисбаланс харчових речовин.

Іноді варто переглянути свій раціон харчування, після чого якість шкіри стає кращою. Споживання продуктів з високим глікемічним індексом, таких як цукор, випічка та ін. Підвищує рівень глюкози та інсуліну в крові, що стимулює зайве вироблення шкірного сала.

Боротьба з підвищеною жирністю шкіри має бути комплексною. У вашому щоденному розпорядку має бути місце і для збалансованого харчування, і для грамотно підібраного догляду за шкірою. Все це разом допоможе вам досягти здорової матової шкіри з міцним епідермальним бар'єром.

Якщо вам потрібна консультація з індивідуальним підбором професійної косметики для домашнього догляду, пишіть нам у директ.

img

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие