Автор:Катерина Паламарчук
Про те, як доглядати за шкірою влітку, написані багато статей, але ще більше на цю тему існує бьюти-мифов. Деякі з них ми розвінчаємо прямо зараз.
Міф № 1: для догляду за шкірою влітку досить і санскрина
Ви теж вважаєте, що зволожуючий крем для щоденного відходу влітку можна відкласти в сторононьку? Все одно шкіра потіє, а крем скачується. Сонцезахисний засіб впорається і з відходом, і із захистом від ультрафіолету.
Це помилка. Зволоження потрібне в сезон активного сонця як ніколи. Тільки добре зволожена шкіра здатна впоратися із стресом, провиною якому УФ-излучение. Якщо звичний зволожуючий крем для щоденного відходу перестане бути комфортним, є резон замінити його наступними варіантами:
- зволожуючий флюїд + сонцезахисний засіб;
- зволожуюча сироватка + сонцезахисний засіб;
- зволожуючий сонцезахисний крем.
У відпустці в жарких країнах шкірі потрібно інтенсивніше зволоження. Наносьте гідратуючий засіб не лише уранці і увечері, не забувайте про нього і вдень, після того, як повернетеся з пляжу і приймете
Міф № 2: косметика з вітамінами і масла влітку не потрібні
Багато дівчат вважають, що влітку шкірі потрібно менше поживних речовин і вітамінів у складі косметики, оскільки їх стає більше в раціоні. А поживні олії і зовсім - зайва ланка, адже на жарі посилюється вироблення шкірного сала, а надмірний блиск нікому не потрібний.
Так, влітку ми зазвичай отримуємо більше вітамінів зі свіжих ягід, фруктів і овочів. Але, як нагадує медичний експерт марки Vichy Олена Єлісєєва: "Шкіра отримує їх в останню чергу. Чи вистачить їй необхідних речовин з їжі - велике питання. Тому косметика з вітамінами влітку не менш актуальна, ніж взимку".
Популярні у бьюти-формулах вітаміни С і Е - сильні антиоксиданти, які допомагають справлятися з ушкодженнями, нанесеними ультрафіолетом.
Що стосується текстури засобів, в літній сезон звернете увагу на суху олію: воно вмить вбирається, не залишає жирної плівки, а тому має повне право на місце в літній косметичці, особливо при сухій шкірі.
Гідроліпідна плівка шкіри не міняє свого складу залежно від сезону, ліпіди потрібні їй круглий рік. Невипадково сухі олії стали трендом в санскринах.
Володарям жирної шкіри на замітку: якщо вироблення шкірного сала істотно збільшується в жару, це може вказувати на пересушенность шкіри. У випадку з жирною шкірою це, як не дивно, не рідкість. Обезвоженность може стати результатом занадто агресивного очищення. Тому уникайте спиртових формул в засобах для очищення і не відмовляйтеся від легких зволожуючих засобів.
Міф № 3: фільтру SPF в декоративній косметиці досить
У питаннях солнцезащиты багато хто звик покладатися на будь-який засіб з написом SPF, у тому числі на праймер, тональний крем, ВВ-крем і пудру. Ця помилка, яка може зашкодити шкірі.
У декоративній косметиці часто використовуються фільтри SPF 15-20, а цього недостатньо для повноцінного захисту. Для більшості фототипів, поширених в Росії, потрібний фільтр не менше "тридцятки".
Повноцінний захист від сонця має на увазі оновлення засобу в середньому кожних 2 години, а переробляти макіяж з такою періодичністю не вийде.
Так, BB- креми і тональні засоби з невисоким SPF захищають вас від променів міського сонця. Але якщо ви проводите багато часу на вулиці, цього захисту недостатньо".
Будьте уважні у виборі косметики : зараз є засоби, здатні одночасно забезпечити і гідний відхід, і повноцінний захист від ультрафіолету.
Міф № 4: влітку потрібний спиртовий тонік
У тих, хто в літній період міняє звичний тонік на спиртовий, логіка така: в жарку погоду шкіра стає жирніше, увесь час хочеться протерти особу, та ще і прищі з'являються. Тобто потрібно підсушити шкіру - і тут без тоніку на основі спирту не обійтися. Це не так.
Дрібні прищики, які нерідко з'являються в жару, іноді приймають за акне і починають жорстоку боротьбу проти них, пускаючи в хід спиртосодержащие підсушуючі засоби. Але річ у тому, що влітку наша шкіра починає активніше виробляти себум, щоб протидіяти підсушуючій дії сонця. Звідси і підвищений блиск.
Посилюючи цей процес, ми можемо запустити порочний круг: жирна шкіра почне в цілях захисту виробляти ще більше себума. І чим більше ми її підсушуватимемо, тим більше буде проблем.
У жарку погоду шкіра вимагає щадного відходу. Лосьйони і тонік потрібно вибирати виключно м'які і зволожуючі - і ніякого спирту.
Міф № 5: влітку потрібно умиватися холодною водою
Літо - відмінний період для гартування, але думка про те, що в жару корисно умиватися крижаною водою, помилково. До гартування, контрастному душу треба підходити з обережністю. Усе це - стрес як для організму в цілому, так і для шкіри зокрема. А екстрим в догляді за шкірою, особливо в жарку пору року, коли вона і така схильна до агресивної дії ультрафіолету, - не краща ідея
У жару, навіть якщо ви відмовилися від макіяжу, рекомендується розпочинати очищення з міцелярної води або молочка, щоб видалити надлишки жиру, міського пилу. Адже літо в наших широтах - сама несприятлива з точки зору екології пора року.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие