ВСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮ ШІЇ І ДЕКОЛЬТЕ

img

Ми забезпечуємо належний догляд за обличчям, але про шкіру шиї та декольте забуваємо. Цим ніжним і делікатним ділянкам добре, якщо дістається тонкий шар крему, яким ми зазвичай балуємо обличчя. Що вже непогано. Але достатнім такий догляд не назвеш.

Шкіра на шиї та в області декольте тонка та ніжна. Для цих ділянок тіла характерна мала кількість підшкірно-жирової клітковини, що призводить до швидкого в'янення. Відсутність тонусу, пігментація, горизонтальні зморшки-заломи, відомі як «кільця Венери» — якщо не приділяти увагу шиї, вона швидко покаже наш справжній вік.

Щоб цього не допустити, не зупиняйте нанесення лосьйону та сироватки на підборідді. А якщо видимі вікові зміни вже проявилися, саме час повернути час. На щастя, сьогодні можна помітно перетворити будь-яку зону обличчя та тіла. 

Як влаштована шия

Шиєю керує платизма — тонкий м'яз, який вистилає зону декольте, всю передню та бічну поверхню шиї та вплітається у нижню частину обличчя. Стан платизми визначає тонус шкіри шиї та наявність зморшок.

Іноді на обличчі можуть бути ледь помітні зморшки, а на шиї — виразні складки, які є наслідком того, що голова часто нахилена вперед. У худих людей напруга платизми (при її гіпертонусі) може бути дуже помітною при міміці як вертикальних тяжів

Косметологи не дарма говорять про "text neck" (синдром комп'ютерної шиї) - він виникає через те, що ми постійно дивимося вниз на екрани смартфона та цифрових пристроїв. Шия і спина постійно знаходяться в одному положенні, м'язи перенапружуються і болять, стискаючи та змінюючи шкіру.

До того ж у цій делікатній зоні мало підшкірно-жирової клітковини, отже, обвисання тканин може швидше стати помітним. Якщо на шию постійно потрапляють сонячні промені, а догляд завершується на етапі очищення тіла, то вже до 30 років можна помітити різку появу зморшок та пігментних плям.

Чи потрібна спеціальна косметика для зони шиї та декольте

Про необхідність мати на поличці у ванній окремих засобів для догляду за шкірою шиї та декольте можна говорити нескінченно. Деякі косметичні бренди навіть спеціалізуються на догляді цієї зони.

За спостереженнями лікарів-косметологів, шкіра обличчя у російських жінок зазвичай комбінованого типу або схильна до жирності. Тому навіть найдорожчі креми для обличчя не зможуть задовольнити потреби тонкої, схильної до сухості шкіри шиї (як вище говорилося, у цій області сальні залози практично відсутні).

Хороша новина для власниць нормальної та сухої шкіри  - для догляду за шиєю цілком підійдуть сироватки та креми, які ви наносите на обличчя. Так як незважаючи на безліч спеціальних засобів для шиї немає унікального компонента, здатного створити з цією зоною дива.

Для шкіри шиї та обличчя потрібні ті самі речовини: гіалуронова кислота для зволоження, АНА-кислоти для відлущування, пептиди та ретиноїди для профілактики зморшок, а також антиоксиданти для захисту від окисного стресу.

В цьому випадку краще інвестувати кошти в якісну косметику для обличчя та використовувати її для шиї також.

Як доглядати за шиєю та декольте

Доглядати цю делікатну зону потрібно так само, як і обличчя: очищати, зволожувати, і обов'язково — ❗захищати від сонця.

1. Очищення та тонізування

Під час вмивання протріть ватним диском з косметичним молочком або іншим засобом, що очищає, шкіру шиї і декольте. Завершіть етап очищення нанесенням лосьйону (тоніка). Дивіться, щоб у складі не було спирту!

2. Відлущування

1-2 рази на тиждень проводіть процедуру пілінгу. Найкраще, якщо він буде максимально щадним без використання абразивних частинок.

3. Зволоження

Нанесіть сироватку і крем на шию і верхню частину грудей відразу після очищення і тонізування. Вранці використовуйте зволожуючий крем. Можна з УФ-фільтрами, якщо є. Увечері краще використовувати живильний крем.

Наносьте крем на шкіру круговими рухами знизу-вгору, від ключиць до підборіддя. Використовуйте «правильну» кількість крему – руки повинні легко ковзати по шкірі.

4. Захист

Вдень обов'язково використовуйте захист від сонця щонайменше 30 SPF. Шия та декольте майже завжди не захищені одягом і піддаються агресивному сонячному випромінюванню. А це швидко призведе до передчасного старіння та появи пігментації.

Якщо вам не подобається текстура більшості санскринів, зверніть увагу на ці сонцезахисні креми, вони легкі і не відчуваються на шкірі.

5. Маски

Раз на тиждень можна побалувати шкіру цієї делікатної зони масками – поживними, антиоксидантними або з ефектом ліфтингу. Ті, які ви зазвичай наносите на обличчя (крім матуючих і рекомендованих для жирної шкіри).