Як доглядати за кучерявим волоссям

Як доглядати за кучерявим волоссям

Що таке curly girl method (CGM)?

Це особливий догляд за кучерявим і кучерявим волоссям, який передбачає такі правила:

1. Відмова у складі засобів для волосся від: 

  • силіконів (hydrolyzed vegetable protein PG-propyl silanetriol, dimethicone, amodimethicone та інші компоненти, що закінчуються на -cone, -conol і -xane); 
  • восків (beeswax, candelilla wax, mineral oil, petrolatum, paraffinum liquidum та ін.)
  • сушать спирти (isopropyl alcohol, alcohol denat, ethanol, isopropanol, propyl alcohol та ін.).

Це правило стосується всіх категорій засобів для волосся, від шампуню і маски до стайлінгу.

У «класичному» CGM прийнято відмовлятися ще й від сульфатів, але зараз багато хто розуміє, що в них немає нічого поганого і сміливо їх використовують. Перевіряти склади для кучерявих зручно на сайті curlsbot.com.

2. Ще одне важливе правило CGM – забудьте про розчісування волосся, принаймні, коли пасма сухі. Розчісуйте кучері тільки в мокрому стані і тільки коли на них є кондиціонер або кондиціонер, що не змивається. 

3. Відмова від махрового рушника. Замініть його на шовк, мікрофібру або гладку бавовну (стара бавовняна футболка теж підійде, якщо що). Деякі зовсім не користуються рушниками та віджимають локони руками. Для чого це потрібно? Так волосся менше пушиться і пошкоджуватися, адже додаткового тертя не буде, а ось вода на пасмах залишиться, що для кучерявих, добре.

З чого почати кучерявий метод?

З миття голови. Насправді, здорове волосся завжди починається з чистої шкіри голови, хоча про це мало хто замислюється.

Шампунь для власниць кучерявого волосся

Перше миття по CGM має бути глибоко очищаючим, щоб змити силікони та воски зі шкіри та волосся. Для цього на допомогу приходять сульфатні шампуні (у складі сульфати можна знайти як: sodium laureth/lauryl sulfate, ammonium laureth/lauryl sulfate, sodium coco sulfate, sodium C14-16 olefin sulfonate тощо).

Важливо! Мийте голову двічі і щоразу протягом 2-3 хвилин, щоб точно змити стайлінг і бруд (особливо це стосується тих, хто використовує безсульфатні шампуні і ковші). Якщо у вас є ще масажер для шкіри голови, це подвійно круто, тому що він допоможе додатково очистити шкіру голови і прискорити ріст волосся за рахунок стимулювання кровообігу в цій зоні.

Після сульфатного шампуню вже підберіть шампунь під тип шкіри голови. Нижче описано зразкові характеристики кожного типу шкіри голови, але точніше його визначити вам допоможе трихолог. 

Жирна шкіра голови

Характерні ознаки: вимагає частого миття щодня або через день. Сальні залози працюють надзвичайно активно, створюючи сприятливі умови для грибків, бактерій та лупи.

Для жирної шкіри найкраще залишити сульфатний шампунь на постійній основі.

Нормальна шкіра голови

Характерні ознаки: мити голову комфортно раз на 2-4 дні. Сальні залози виробляють нормальну кількість шкірного сала, щоб не з'являлося почуття дискомфорту після миття та щоб підтримувати баланс вологи та здорову мікрофлору шкіри.

Для нормальної шкіри рекомендується використовувати безсульфатний шампунь .

Суха шкіра голови

Характерні ознаки: мити голову досить раз на 4-7 днів. Відразу після миття голови може бути відчуття стягнутості, свербіж. Бувають лущення.

Для сухої шкіри рекомендується підібрати ковош, тобто кондиціонер, що очищає.

Якщо шампунь викликає у вас свербіж чи лупу, відразу ж змінюйте його на інший. Також у сучасному CGM рекомендується раз у якийсь час (в середньому – раз на місяць, але відштовхуйтеся від ваших особистих відчуттів) промивати шкіру голови сульфатним шампунем, щоб змити білдап (перенакопичення засобів догляду та/або стайлінгу), позбутися перезволоження та просто зволоження добре очистити шкіру.

Кондиціонер для кучерявого волосся

Другий важливий етап – кондиціювання. Нанесіть бальзам на вологі локони, додайте трохи води, зачекайте пару хвилин, після прочешіть пасма. При бажанні ви можете ще пожимати волосся в душі з водою і кондиціонером, щоб додатково зволожити його. 

Кондиціонери і маски вибирайте за тим же принципом, що і всі засоби для кучерявого волосся: в них не повинно бути силіконів, восків і спиртів, що сушать. 

Маска для кучерявого волосся

Через те, що кучеряве волосся часто дуже сухе, багато їх власниць люблять налягати на маски. Але краще використовувати їх пару разів на місяць, а не кожне миття - інакше ви «словите» перезволоження (стан волосся, коли на дотик вони завжди холодні, дуже м'які, прямо як у дітей, і вони погано тримають завиток). 

Щоб ефект від маски був максимальним, нанесіть її на чисте волосся, рівномірно розподіліть за допомогою гребінця, зберіть волосся в пучок, надягніть шапочку для душу, укутайте поверх в гарячий рушник або спеціальну шапочку. Тримайте маску на голові стільки, скільки написано на упаковці. Після вказаного часу добре змийте маску з пасм, наносити бальзам поверх необов'язково. 

Крем

Після миття голови кучерики зазвичай наносять лівін або крем, проте цей етап необов'язковий. 

Як укладати кучеряве волосся 

Види стайлінгу:

    • Пінка, мус: залежить від складу, але зазвичай ця категорія засобів надає укладання обсягу, підкреслює завиток, створює «кучеряві сімейства» (щільні пасма), може зволожувати і додавати фіксації;
    • Гель: найпопулярніший вид стайлінгу, який допомагає згладити пух, підкреслити і посилити завиток, продовжує життя укладання, може також зволожувати пасма;
    • Кастард: це мікс незмивного засобу та легкого гелю, тобто він зволожує і трохи фіксує локони, додає блиску та створює «кучеряві сімейства»;
    • Спрей: зазвичай його використовують на рефреш, оскільки засіб допомагає підкреслити завиток, згладити пух і іноді зволожити або додати об'єму.
    Цікавий момент: сильніше підкрутити локони можуть кошти з протеїнами у складі. Як їх знайти: у списку інгредієнтів вони позначаються як keratin, amino acids, починаються з hydrolyzed, є слово protein.

    Найпопулярніші техніки нанесення укладальних засобів:

    • Якщо після нанесення стайлінгу ви бачите мокрий пух, просто додайте води і знову акуратно потисніть волосся. 
    • Руки того, хто молиться: добре розподіліть засіб по долонях і рухами, що пригладжують, починайте наносити його, пропускаючи кожне пасмо через долоні; 
    • Прочісування: як звучить, так і виглядає - просто прочісуйте волосся пальцями, а щоб пасма не розбивалося на дрібне, стуляйте пальці ближче до кінчиків волосся; 
    • Жамкання: стискайте та розтискайте пасмо волосся в кулаку у напрямку від кінчиків до коріння; 
    • Пульсинг: жамкайте одне пасмо кілька разів біля коріння, всі рухи повільні та акуратні;
    • Пригладжування: розітріть продукт у долонях і почніть буквально погладжувати своє волосся (хороший варіант для тих, хто страждає від зайвого мокрого пуху);

    Канатик: виберіть невелике пасмо волосся і «спускайтеся» по ньому, стискаючи та розтискаючи кулак – це допомагає формувати більші локони. 

    Як правильно сушити кучері

    Сушіння кучерявого волосся може бути як природне, так і за допомогою фена з дифузором. Багато хто воліє перший варіант, оскільки вважають, що термічна дія лише шкодить локонам, але це не зовсім так. Якщо сушити волосся феном на середній температурі з відстані 15 см, то це буде менш шкідливо , ніж довге природне сушіння. Несподіваний поворот, чи не так? Плюс до всього, ви досягнете більшої окресленості та обсягу за допомогою фена.  

    Як вибрати фен для кучерявого волосся?

    Насправді підійде майже будь-який фен з високою потужністю (більше 2000W) та кількома температурними режимами. Складність полягає скоріше в дифузорі: зазвичай у комплекті з феном йдуть невідповідні моделі, а універсальних насадок, які «сядуть» на будь-яке сопло, на жаль, немає. Тому перш ніж брати фен, переконайтеся, що діаметр сопла фена збігається з вашим ідеальним дифузором. 

    Техніки сушіння кучерявого волосся

    У кучерявих кілька технік , які вони зазвичай поєднують: 

    Після сушіння у новачків часто утворюється каст, тому не забудьте акуратно пожимати волосся. Якщо каст вийшов дуже міцним - швидше за все, ви нанесли дуже багато коштів, тому наступного разу скоротите кількість удвічі. 

    • Hover diffusing має на увазі під собою, що ви обдуваєте волосся дифузором, не торкаючись його, просто керуйте ним навколо і навколо;
    • Pixie diffusing — це коли ви акуратно починаєте закладати пасма в чашу і тримаєте їх близько хвилини, поступово просушуючи всю голову;
    • Cup diffusing - майже те ж саме, що і Hover, тільки ви збираєте кучері в долоню і сушите їх на невеликій відстані, не торкаючись самих пасм;
    • Lifting the roots, тобто ви піднімаєте прикореневу зону пальцями і сушите її на невеликій відстані. 

    Після сушіння у новачків часто утворюється каст, тому не забудьте акуратно пожимати волосся. Якщо каст вийшов дуже міцним - швидше за все, ви нанесли дуже багато коштів, тому наступного разу скоротите кількість удвічі. 

    Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие