М'яке очищення: міцелярна вода чи молочко?

М'яке очищення: міцелярна вода чи молочко?

Чим ширший асортимент косметики, тим складніший вибір. І засобів для чищення це теж стосується. Почнемо з питання, що більше підходить шкірі, молочко, що очищає, або міцелярна вода?

Чому для очищення шкіри косметичні засоби кращі за воду

Так, косметика для шкіри, що очищає, краще води, навіть найчистішої і свіжої. Адже змити себум (пік його вироблення припадає на ранок), а також видалити макіяж і забруднення, що осіли на шкірі за день, однією лише водою практично неможливо.

Молочко або міцелярна вода і тонік - це дбайливі формули, які підходять для будь-якої шкіри, у тому числі найделікатнішої і вимогливішої.

А тверда водопровідна вода ще й порушує рН шкіри , на відновлення якого потрібно кілька годин.

Різниця в принципі дії міцелярної води та молочка

Вченим знадобилося майже сто років, щоб розробити косметику, що очищає, на основі міцел. Ці мікросфери поверхнево-активної речовини дивним чином поєднують у собі гідрофільну та гідрофобну частини, тобто здатні видаляти з поверхні шкіри як звичайні, так і жировмісні забруднення.

Коли ми наносимо на ватний диск міцелярний розчин і проводимо диском по обличчю, міцели збирають з поверхні шкіри водорозчинний пил, так і жиророзчинні забруднення і макіяж.

Косметичне молочко є емульсією. Тільки її «жирність» виробник може варіювати в широкому діапазоні, часом перетворюючи молочко, що очищає, на «вершки». У будь-якому випадку, жиророзчинні сполуки розчиняють забруднення (себум, косметика тощо). А текуча водяна основа дозволяє їх знімати за допомогою ватного диска.

Чим різняться міцелярна вода та молочко у застосуванні

Специфіка обох засобів - дбайливе очищення шкіри та демакіяж , що не потребують розтирання шкіри. Обидва засоби забезпечують перший (попередній, «сухий») етап очищення. Однак є невеликі відмінності у застосуванні.

  • Молочко – оптимальний вибір для шкіри, схильної до сухості.
  • Зі стійким макіяжем молочко навряд чи впорається, а міцелярна вода - запросто. Особливо якщо йдеться про біфазну формулу.
  • Міцелярна вода підходить для будь-якого типу шкіри. Вибираючи молочко, уточніть для якого типу шкіри рекомендований продукт.
  • Щодо можливості застосування засобів на шкірі навколо очей, читайте інструкцію виробника.
  • Після молочка варто використовувати тонік, щоб завершити очищення та видалити зі шкіри залишки засобу, що очищає. Міцелярною водою можна обмежитися, хоча і після неї дерматологи рекомендують вмитися водою і скористатися тоніком, оскільки міцели — поверхнево-активні речовини і залишати їх на шкірі ні до чого.

Відмінності за формою випуску та складом

Оскільки йдеться про текучу текстуру, і молочко, і міцелярна вода продаються у флаконах. Обидва засоби випускають і в тревел-форматах. Однак у подорож зручніше брати міцелярну воду, яка не потребує змивання.

Обидва очищувальні засоби можуть містити інгредієнти, що доглядають, такі як:

  • зволожуючі компоненти (наприклад, гліцерин );
  • антиоксиданти (наприклад, вітамін Е ).

Однак молочко передбачає наявність більшої кількості корисних добавок. Все-таки це не просто засіб очищення, а й догляд. Склад може включати:

  • олії;
  • екстракти рослин;
  • себорегулюючі компоненти (для жирної та комбінованої шкіри).

Зазвичай склад міцелярної води виглядає вкрай лаконічно, що приваблює шанувальників косметики з мінімальним вмістом компонентів. Для них це найкращий вибір.

Звертайте увагу на те, до якого типу шкіри адресовано молочко. Спирти, які входять до складу засобів для жирної шкіри, зовсім не потрібні для шкіри, схильної до сухості.

Відмінності по текстурі

Міцелярна вода має рідку текстуру. А молочко може бути текучим, як флюїд, або відносно щільним, за консистенцією ближче до крему.

Однак олія може міститися і в міцелярній воді. Але тоді це вже двофазний засіб: половину флакона становить масляний розчин, а половину – міцелярна вода. Щоб скористатися перевагами обох складових перед флаконом треба струснути, щоб фази перемішалися. У стані спокою, за законами фізики, вони знову опиняться по різні боки кордону.

Запобіжні заходи та поради

  • Запасіться терпінням. Не завжди одного ватного диска достатньо для повного очищення шкіри.
  • Щоб видалити стійкий макіяж, не тріть шкіру, а просто на кілька секунд притисніть до обличчя ватяний диск, просочений засобом для чищення.
  • Вибирайте засіб для чищення за типом шкіри. Уважно читайте етикетку.
  • Після вмивання не забувайте про завершальний етап очищення - використання тоніка.

Молочко для обличчя

Міцелярна вода

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие