Біфідобактерії

Біфідобактерії

Пробіотики, мікрофлора, мікробіом, "другий геном людини" - одноклітинні заволоділи світом. Втім, так було завжди, але оцінили їхню роль у житті, здоров'ї і навіть поведінці людини тільки недавно. Найбільше прославилися біфідобактерії.

Що таке біфідобактерії

Серед 5000 видів мікроорганізмів, що населяють організм людини, біфідобактерії – найпопулярніші та добре вивчені. Вони становлять до 90% мікрофлори немовлят і належать до «хороших» бактерій, які ні в якому разі не перестають підтримувати функціонування організму (на відміну від нейтральних, які за певних умов можуть стати умовно патогенними, тобто «поганими»).

Основне місце існування біфідобактерій (сьогодні їх налічують понад 20 видів) — кишечник, слизові оболонки, а один різновид мешкає навіть у крові людини.

Корисні властивості біфідобактерій

Як і інші «хороші» мікроорганізми всередині нас, біфідобактерії тісно взаємодіють із клітинами організму, підтримуючи їх імунні механізми захисту. Ці мікроорганізми виявилися серед перших, «приручених» людиною; доведено їхню користь у найрізноманітніших і, на перший погляд, не пов'язаних між собою сферах.

  • Біфідобактерії беруть участь у процесі травлення та допомагають засвоювати з їжі корисні речовини: залізо, кальцій, вітамін D.
  • Забезпечують процес детоксикації, сприяючи виведенню токсинів і навіть працюють як абсорбент.
  • Беруть участь у синтезі та засвоєнні вітамінів групи В та вітаміну До.
  • Борються проти інфекцій, витісняючи патогенні організми. Зміцнюють імунітет: 70% імунних клітин знаходяться саме у кишечнику. Доведено ефективність певних штамів біфідобактерій навіть проти алергії.
  • Сприяють розщепленню вуглеводів.
  • Благотворно впливають на роботу нервової системи: є дослідження, що підтверджують зв'язок між кишковою мікрофлорою та депресивними станами.

Коли ми говоримо про пробіотики, найчастіше йдеться саме про біфідобактерії. Відомі нам лактобактерії – їхні далекі родичі.

Рекомендації щодо застосування

Мікробіом епідермісу налічує близько 500 різновидів мікроорганізмів. При цьому біфідобактерії на поверхні епідермісу не живуть, проте їх корисні властивості успішно застосовуються і для краси шкіри. У будь-якому випадку, біфідобактерії має сенс застосовувати внутрішньо, оскільки, як відомо, стан та якість шкіри тісно пов'язане з роботою травлення.

Біфідобактерії можуть принести помітну користь, якщо вас турбують такі проблеми, як:

  • акне;
  • надмірна сухість;
  • прояви вікових ознак.
  • чутливість.

Біфідобактерії полегшують стан шкіри у стресових для неї ситуаціях та сприяють швидкому відновленню після впливу УФ-випромінювання, мінусових температур, а також після тривалих перельотів.

Зовнішньо, як з'ясували вчені, біфідобактерії можуть певною мірою компенсувати дефіцит власної мікрофлори та брати на себе її функції, пригнічуючи ворожі мікроорганізми (як і при використанні внутрішньо).

Мікроорганізми, їх частини або інші структурні компоненти, які входять до складу природної мікрофлори людини, здатні підтримати її нормальне функціонування.

Застосування в косметиці для шкіри обличчя

У харчовій сфері сьогодні справжній ажіотаж навколо продуктів, що містять живі та активні біфідобактерії та інші корисні мікроорганізми. Біфідобактерії містяться в йогурті та інших «живих» кисломолочних продуктах. У косметиці застосовуються стабілізовані фрагменти біфідобактерій — лізати чи його ферменти.

Використання живих мікроорганізмів перетворило б крем на продукт, що швидко псується, тоді як їх ізольовані фрагменти не скорочують термін дії косметики, надаючи при цьому на клітини шкіри позитивний вплив.

Які функції біфідобактерії виконують у косметиці?

  • Нормалізують природний баланс шкіри.
  • Пригнічують патогенні мікроорганізми та сприяють відновленню мікробіома.
  • Знижують чутливість шкіри та зміцнюють місцевий імунітет.
  • У відновлювальних та антивікових засобах підвищують здатність шкіри до процесів репарації та регенерації.

Запобіжні заходи

Похідні пробіотиків, у тому числі біфідобактерій, можуть входити до складу засобів для будь-якого віку та типу шкіри. Але оскільки вони ніколи не є єдиним компонентом косметики, звертайте увагу на рекомендації виробника та підбирайте косметику відповідно до стану та типу шкіри.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие