Найкращі вітаміни для шкіри обличчя та тіла

Найкращі вітаміни для шкіри обличчя та тіла

Як забезпечити організм вітамінами більш менш ясно — збалансувати раціон, приймати біодобавки. А ось як отримати в достатньому обсязі вітаміни для шкіри обличчя та тіла? Поговоримо про це просто зараз.

Навіщо шкірі потрібні вітаміни

Сімейство вітамінів та вітаміноподібних речовин поступово розширюється. І ми ні краплі не перебільшимо, якщо скажемо, що ці поєднання дуже важливі для краси та здоров'я. Деякі їх помітно впливають на стан шкіри.

Фахівці люблять говорити, що ми не відчуваємо присутності вітамінів в організмі, зате гостро відчуваємо їхній дефіцит.

Які вітаміни потрібні для шкіри обличчя та тіла

Перерахуємо найкращі вітаміни для шкіри, без яких їй загрожують тьмяність, сухість та передчасна старість. Ми постаралися зробити короткий опис, але список все ж таки вийшов значним.

Вчені довели, що багато вітамінів чудово працюють при зовнішньому застосуванні. І це відмінний варіант забезпечити вітамінами шкіру обличчя і тіла. Для деяких важливих молекул розроблені спеціальні технології дроблення, упаковки та транспортування, які допомагають їм проникати в потрібні шари шкіри, щоб захищати її від впливу зовнішніх та внутрішніх несприятливих факторів.

Вітамін А (ретинол)

Прискорює оновлення клітин, сприяє регенерації тканин, забезпечує еластичність шкіри та волосся. При його дефіциті шкіра стає сухою , шорсткою, знижуються захисні властивості ліпідного бар'єру.

Ретинол умовно можна назвати – "вітамін для обличчя". Він широко використовується в антивікових засобах. Похідні ретинолу добре зарекомендували себе у лікуванні акне.

Вітамін В1 (тіамін)

Необхідний для нормального функціонування нервової системи людини, яка тісно пов'язана зі станом шкіри. Стрес нерідко викликає почервоніння чи висипання.

Вітамін В2 (рибофлавін)

Задіяний у процесах зростання та оновлення тканин в організмі. За його дефіциту:

  • з'являються тріщини на губах, а їх куточках утворюються звані «заїди»;
  • шкіра стає тьмяною;
  • виникає лущення навколо губ та на крилах носа;
  • з'являється лупа.

При суттєвому недоліку рибофлавіну (вітамін B2) може розвинутися дерматит.

Вітамін В5 (пантенол)

Відомий як ефективний засіб загоєння ран:

  • стимулює процеси регенерації;
  • зменшує запалення;
  • позбавляє сухості;
  • допомагає прибрати набряклість .

Використовується у засобах для загоєння, а також у антивіковій косметиці та для лікування акне (у великих дозах).

Вітамін В6 (піридоксин)

Бере участь практично у всіх обмінних процесах, сприяє засвоєнню білка та ненасичених жирів, особливо корисних для шкіри. Гіповітаміноз проявляється лущенням та дерматитом над бровами, у носогубних складках, тріщинами у куточках губ.

Вітамін В7 (Н, біотин)

Стимулює відновлення тканин, робить шкіру більш пружною та еластичною, покращує колір обличчя.

Дефіцит проявляється хворою блідістю, випаданням волосся, запаленнями на шкірі, лущенням.

Вітамін В9 (фолієва кислота)

Вітамін росту та розвитку, він стимулює відновлення клітин. Фолієва кислота - вітамін для пружності шкіри , вона також відповідає за міцні нігті та волосся. При нестачі вітаміну В9 випадає волосся, а шкіра тьмяніє.

Вітамін В10 (Н1, параамінобензойна кислота)

Корисний у засобах після засмаги , оскільки допомагає знизити негативні наслідки впливу УФ-променів. Його властивості також використовують при сильній світлочутливості шкіри, для припинення випадання волосся та лікування вітіліго.

Вітамін В12 (ціанокобаламін)

Бере участь у процесі дихання клітин, допомагає забезпечувати киснем усі тканини, включаючи шкіру. Від цього залежить свіжий колір обличчя. Так що ціанокобаламін можна також вважати ще одним "вітаміном для шкіри обличчя".

Вітамін С (аскорбінова кислота)

Мабуть, найпопулярніший вітамін у світі – і заслужено. Аскорбінова кислота бере участь у тисячах процесів в організмі, а для шкіри ця речовина становить особливий інтерес як антиоксидант і стимулятор вироблення колагену. У цій ролі, а також як відбілююча речовина вітамін С широко застосовується в косметиці.

Вітамін D (кальциферол)

Насправді виявився гормоном, тож у косметиці використовуються його попередники. Про його переваги написані і ще пишуться цілі дослідження. Для шкіри вітамін D забезпечує:

  • здоровий життєвий цикл клітин;
  • зміцнення місцевого імунітету;
  • захист від інфекцій та запалень;
  • профілактику раку.

Вітамін Е (токоферол)

Потужний антиоксидант. Уповільнює старіння, розгладжує зморшки, живить шкіру. Широко застосовується у косметичних засобах.

Вітамін F (лінолева кислота, омега-6)

Дуже важливий вітамін для шкіри. Лінолева кислота - це старий добрий засіб для загоєння ран, позбавлення від запалень на шкірі - навіть найніжнішої і найчутливішої (у новонароджених). Дефіцит вітаміну F проявляється гострою реакцією шкіри на температурні перепади - вираженою сухістю, лущенням, мікрозапалення.

Ця речовина широко використовується в поживних та дитячих кремах, особливо актуальних у холодну пору року.

Вітамін К (менахінон)

Зміцнює стінки кровоносних судин, покращує кровообіг та мікроциркуляцію. Перша ознака дефіциту - судинна сіточка на обличчі. При оптимальному дозуванні прояви почервоніння та куперозу зменшуються.

Вітамін N (ліпоєва кислота, тіоктова кислота)

Часто входить до складу бьюті-засобів, оскільки є антиоксидантом і в поєднанні з іншими борцями із вільними радикалами створює синергічний ефект. Для застосування в косметиці важливо, що ліпоєва кислота активна як у водному, так і жировому середовищі, на відміну від водорозчинного вітаміну С і жиророзчинного вітаміну Е.

Як потужний антиоксидант ця речовина може бути свого роду консервантом у складі косметичного засобу.

При нестачі ліпоєвої кислоти посилюється процес глікації - склеювання волокон колагену та еластину, так що вітамін N можна певною мірою вважати вітіміном для пружності шкіри. За достатньої кількості цієї речовини процеси старіння сповільнюються.

Вітамін N включають у засоби:

  • для лікування акне та постакне ;
  • сонцезахисні та після засмаги;
  • омолоджуючі та поживні.

Вітамін Р (рутин, цитрин С-комплекс, біофлавоноїди)

Входить у ті ж продукти, що і знаменитий вітамін С, має схожу дію. Нестача вітаміну Р теж проявляється судинною сіточкою, тому речовину використовують не тільки в засобах, що омолоджують, але і в косметиці для лікування куперозу.

Вітамін РР (нікотинова кислота, ніацин)

Покращує клітинне дихання, надає здорового відтінку і гладкості шкіри, широко використовується в доглядаючій і антивіковій косметиці. Дефіцит виявляється у мікрозапаленнях, лущенні.

Найкращі вітаміни для шкіри при проблемах

  • Прищі, жирність шкіри - А, групи В, С, Е.
  • Сухість шкіри - А, групи, С, Е, D, F, N, PP.
  • Купероз (судинна сіточка на обличчі) - С, К, Р.
  • Старіння шкіри - А, групи В, С, D, Е, F, К, N, Р, РР.

Способи доставки вітамінів у шкіру

Способів доставки вітамінів у шкіру обличчя та тіла чотири:

  • з їжею, яку ми споживаємо щодня;
  • у складі вітамінних комплексів та біодобавок;
  • у складі косметичних засобів з формулами на основі вітамінів (найчастіше це креми та сироватки);
  • за допомогою ін'єкційних косметологічних методик, таких як мезотерапія та біоревіталізація.

Правильне харчування

Невипадково за кольором особи судять про стан здоров'я. Внутрішні процеси організму що неспроможні не відбиватися на стані найбільшого органу людського тіла — шкіри. Одна з основних умов краси – міцне здоров'я.

Основні складові дієти краси:

  • різнокольорові фрукти та овочі не менше п'яти порцій на день (вітаміни А, С);
  • помірне, але обов'язкове споживання рослинних олій (Е);
  • злаки (група В) та горіхи (Е, група В);
  • кисломолочні продукти (деякі вітаміни групи В та К синтезуються здоровою мікрофлорою кишечника).

Вітамінні комплекси та біодобавки

Отримувати в одній капсулі добову дозу вітаміну зручно, і основний плюс вітамінних препаратів саме в оптимальному способі застосування.

З іншого боку, відкритим залишається питання біодоступності: чи потрапить заявлений на упаковці препарат у кров, а звідти — до органів, що його потребують? З цієї точки зору, натуральні продукти надійніші. Втім, і вони не завжди багаті на корисні речовини.

Відомо, що вміст вітамінів безпосередньо залежить від терміну та умов зберігання овочів та фруктів, ґрунту, на якому зростали дари природи, кількості та якості добрив.

За способом життя сучасна людина кардинально відрізняється від своїх предків, їй потрібно значно менше калорій та їжі в цілому. Тому медична спільнота спантеличилася «переформатуванням» вітамінів у таблетки та капсули. А також створенням функціональних продуктів, збагачених сполуками, необхідними для нормальної життєдіяльності організму.

Зараз, на жаль, майже неможливо отримати оптимальний набір корисних речовин із їжі. Тому збалансоване харчування не виключає прийом вітамінних комплексів. Виробники розробляють препарати для вирішення найрізноманітніших проблем, у тому числі тих, що стосуються шкіри та волосся, і враховують поєднання компонентів для найбільшої їх ефективності.

Косметичні засоби

Насичені вітамінами креми та сироватки ще кілька років тому викликали скептичне відношення. Вважалося, що їм не під силу проникнути вглиб епідермісу, щоби брати участь у процесах дихання, харчування, очищення, оздоровлення, відновлення клітин.

Наскільки ефективна косметика на основі вітамінів

На відміну від життєво необхідних сполук, які ми отримуємо з їжею, вітаміни для шкіри, що містяться в косметиці, діють прицільно – саме на тій ділянці, куди ви нанесли крем чи сироватку. То чому б не скористатися перевагами допінгу для шкіри? Наприклад, засоби для обличчя з вітаміном С через тиждень застосування позбавляють від тьмяного кольору, а через місяць-другий шкіра стає більш гладкою та однорідною.

Водо-і жиророзчинні вітаміни досить складно поєднати в одному засобі, тому найпопулярніші в косметиці вітаміни С і Е дуже рідко зустрічаються в одному флаконі.

Найкращі засоби з вітамінами для шкіри чоловіків

Вітаміни необхідні здоров'ю і жінок, і чоловіків. Ці речовини виконують багато завдань нашому організмі, від виробництва енергії до забезпечення налагодженого функціонування всіх систем. Нестача певних вітамінів для шкіри тіла може негативно вплинути на її здоров'я.

Які вітаміни потрібні для шкіри чоловіків? Дуже важливе питання. Ми підготували перелік найкращих вітамінів та мінералів.

  • Вітамін А: необхідний здоров'ю шкіри, очей та імунітету, а косметичних засобах використовується зменшення проявів фотостаріння, зморшок як компонент анти-эйдж.
  • Вітамін С: корисний для імунної системи та вироблення колагену. Використовується в засобах догляду за старіючої, а також жирної та проблемної шкірою.
  • Вітаміни групи В: беруть участь в енергетичному обміні та виробленні еритроцитів. У косметиці відіграють величезну роль у догляді за руками, нігтями та волоссям.
  • Кальцій, магній, вітамін D, вітамін К та цинк: життєво важливі для здоров'я кісток. У чоловічих засобах для догляду за шкірою показують себе як прекрасні антивікові компоненти.
  • Вітамін Е і селен допомагають захистити клітини від пошкоджень, а в косметичних засобах відмінно пом'якшують шкіру.

Оскільки чоловіки не втрачають кров щомісяця, як жінки під час менструації, у них нижчий ризик залізодефіцитної анемії, а отже, і потреба у залізі.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие