Дієта при акне

Дієта при акне

У появі прищів і вугрів часто звинувачують солодощі та жирні страви, а неприємні висипки нерідко сприймають як розплату за непомірність, проявлену за столом. Чи так це? І чи правда важливо дотримуватися дієти при акне?

Чи потрібно дотримуватися дієти при акне на обличчі

Якщо вірити народній мудрості, то висипання з'являються через шоколад, нестачу сексу і після виснажливих фізичних навантажень. Але дослідження кажуть, що це не зовсім так.

Вугровий висип з'являється на обличчі, грудях, шиї, верхній третині спини і плечах, іноді на волосистій частині голови - тобто там, де багато сальних залоз. Сама сальна залоза схожа на крихітний мішечок. Її завдання – виробляти сало для захисту шкіри. На активність залоз безпосередньо впливають гормони. У звичайній ситуації шкірне сало виступає назовні та змащує шкіру. Але якщо вихід з мішечка закритий (бо клітини, які вистилають протоку сальної залози, сильно розрослися, або пори виявилися забитими в результаті некоректно підібраного догляду/макіяжу), а шкірне сало виробляється надмірно, негайно піднімають голову бактерії Propionibacterium acnes (вони ж Cutibacte ). Коли все гаразд, вони живуть собі в протоках сальних залоз і нікому не заважають, але за нових умов вони починають посилено розмножуватися. 

У виникненні цієї напасті також звинувачують демодексу - шкірного мікрокліща. Він є у 80% людей і за відсутності належного догляду за шкірою може стати причиною висипу (тому так важливо очищати обличчя вранці та ввечері).

  • Будь-які хвилювання, причиною яких можуть бути іспити, змагання, весілля, розлучення, – це стрес, який змінює рівень гормонів. Ось і причина нападу акне в самий невідповідний момент.
  • Схильність до вугрів часто передається у спадок. Якщо у батьків були проблеми зі шкірою, то й діти ризикують зіткнутися з тими самими неприємностями.
  • А що ж харчування, чи воно впливає якось на появу акне? Було доведено зв'язок висипів із споживанням рафінованих вуглеводів . Так що якщо є багато цукру, випічки та інших продуктів з високим глікемічним індексом, це може призвести до запалення шкіри та закупорки проток сальних залоз. Також дослідження показали залежність акне від вживання молочних продуктів , але це стосується саме молока, а не кисломолочних продуктів та сиру. І знову ж таки, ці продукти не називають причиною висипів, а лише фактором, який може посилити ситуацію.

Які продукти рекомендується включити до раціону при акне

Чи існує дієта проти акне? Однозначно ні. Лише збалансованим харчуванням проблему не вирішити. Проте продукти, які допомагають вирішувати проблему вугрів на обличчі, на думку вчених, таки існують. Наприклад, у цьому оглядовому дослідженні було доведено, що покращити ситуацію і навіть скоротити прояви акне здатні жирні кислоти омега-3 та омега-6. А ще — пробіотики (вони містяться в кисломолочних та ферментованих продуктах: квашеній капусті, солоних огірках, хлібі на заквасці тощо) та пребіотики (містяться в овочах, фруктах, крупах, молочних продуктах — навіть у вершковому маслі). Все це потрібно обов'язково включати у харчування при акне. Зрозуміло, у розумних кількостях.

Горіхи, насіння та рослинні олії

Вони, а також авокадо та жирна риба (наприклад, лосось) багаті на «хороші» жирні кислоти омега-3, які змогли довести свою ефективність у боротьбі проти акне. В одному з досліджень випробувані включали в раціон харчування при акне по 2000 мг омега-3, і за 10 тижнів такої дієти кількість висипів у них порівняно з контрольною групою, в раціоні якої не було цього компонента, зменшилася.

Кисломолочні продукти

Що можна і потрібно їсти під час акне? Звичайно, кисломолочні продукти - основне джерело тих самих пробіотиків. Якщо немає алергії або лактозної недостатності, сир, ряжанка, сметана та кефір повинні бути присутніми в меню щодня! Всі ці продукти включають і пробіотики, і пребіотики, надзвичайно корисні при будь-яких висипаннях (і у підлітків, і у дорослих чоловіків і жінок). Пробіотики – це корисні бактерії, які допомагають кишечнику перетравлювати та засвоювати їжу, вони стимулюють вироблення деяких вітамінів та виконують багато іншої важливої ​​роботи. А пребіотики - природні речовини, якими ці найкорисніші бактерії харчуються. "Про" без "пре" неминуче зачахнуть, перестануть розмножуватися і загинуть, як будь-яка жива істота без їжі. Тому якщо ми включили до раціону одні, то необхідно доповнювати їх іншими.

Овочі, фрукти, ягоди

Як і цільнозернові крупи та хліб, вони є джерелом пребіотиків. Це продукти, які ефективно борються проти прищів та вугрів. ВООЗ рекомендує з'їдати щодня дві порції фруктів і щонайменше п'ять порцій овочів. І це цілком посильно, адже з овочів можна робити салати, додавати їх у гарячі страви (ті ж морква, горошок, ріпа можуть урізноманітнити смак котлет, пюре та тюфтель), використовувати як гарнір або готувати з них смузі.

Вода

Їдальня та мінеральна вода – обов'язковий елемент правильного харчування при акне. Причому пити її потрібно набагато більше, ніж багато хто з нас зазвичай робить! Норма, звісно, ​​індивідуальна, але в середньому становить 1,5-2 л на день.

Що не можна їсти при акне?

Які продукти не можна їсти під час акне? Як не дивно, таких немає (див. вище). Є лише ті, споживання яких потрібно по можливості обмежувати. Це насамперед рафіновані вуглеводи:

  • цукерки;
  • мед (до речі, дуже часто запитують, чи можна його при акне);
  • торти та тістечка;
  • морозиво;
  • печиво;
  • льодяники;
  • здобу;
  • солодкі коктейлі;
  • надмірно солодкі сухофрукти (наприклад, сушені фініки);
  • алкоголь (так-так, цукру та й калорій у ньому достатньо).

Якщо хочете позбавитися висипань, всього цього краще їсти і пити менше.

Багато дерматологів не рекомендують при акне їсти копчену, надмірно солону та гостру їжу, пити міцний чай та каву. Ці продукти справді підвищують вироблення шкірного сала, але прямий їх зв'язок із висипаннями не доведений. Тому виключати їх із раціону при акне чи ні, кожен вирішує сам, перевіривши практично, як ця їжа впливає стан шкіри.

Правильне харчування при акне: приклад меню на тиждень

Отже, ми з'ясували, що як такої дієти при акне на обличчі (і не тільки) немає. Є основні рекомендації:

  • пити достатньо води;
  • їсти овочі, фрукти, ягоди;
  • включати в меню цільнозернові крупи та хліб;
  • не забувати про кисломолочні продукти;
  • по можливості обмежувати споживання цукру.

Усього цього достатньо, щоб допомогти своєму організму протистояти акне. 

Косметичні засоби проти акне

Засоби для очищення та вмивання

Тоніки

Креми

Маски

Сонцезахисі засоби для шкіри з акне

Сироватки

Скраби для обличчя від акне

Лосьйони

Емульсії та есенсіі

Короткі підсумки Про акне дієту.

  • Чи допоможе дієта при акне на обличчі? 

    У поєднанні з добрим очищенням шкіри, безумовно, так. Інша річ, що як такої дієти і не існує. Було, наприклад, доведено, що ні жирне, ні солоне, ні копчене безпосередньо не впливають на появу акне. Однак появі прищів може сприяти надмірне вживання солодкого та дуже високе споживання молока. При цьому активне вживання кисломолочних продуктів якраз може сприяти поліпшенню ситуації, оскільки вони багаті на корисні пробіотики.


  • Що краще виключити з раціону під час акне?

    Виключити – це, звісно, голосно сказано. Ось список продуктів, які досить просто обмежити:

    • будь-яка здоба;
    • цукерки;
    • тістечка та торти;
    • білий хліб;
    • алкоголь.
  • Що можна їсти при акне? 

    Яджерела омега-3 і омега-6 (горіхи, жирну рибу, рослинні олії - гарбузове, горіхове, оливкове, лляне і т. д.);

    пробіотики та пребіотики (молочні, кисломолочні та ферментовані продукти, овочі, фрукти, ягоди, цільнозернові крупи). І пити більше води.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие