Зневоднена шкіра обличчя

Зневоднена шкіра обличчя

Постійне відчуття сухості, дрібні зморшки, шорстка поверхня та тьмяний колір – так ваша шкіра сигналізує про гострий дефіцит вологи. Щоб їй допомогти, запасіться терпінням та правильною косметикою.

Ознаки зневоднення шкіри

Для початку переконайтеся, що ви не плутаєте суху та зневоднену шкіру. Так, це різні статки.

  • Сухість - постійна характеристика шкіри, вона має генетичні причини.
  • Зневодненість - специфічний стан шкіри будь-якого типу (включаючи жирну), викликаний нестачею вологи.

Зрозуміти, що шкіра відчуває сильну спрагу, можна самостійно, орієнтуючись на суб'єктивні відчуття та візуальні параметри. Ось найбільш очевидні ознаки.

  • Відчуття стягнутості після контакту з водою: після вмивання хочеться якнайшвидше нанести крем, щоб зняти дискомфорт.
  • Шорстка поверхня - якщо не вжити заходів, на обличчі може з'явитися лущення, що характеризує крайній ступінь зневоднення.
  • Лінії зневоднення - це дрібні зморшки, які з'являються як на ділянках з активною мімікою, так і по всій особі. Зникають відразу після нанесення крему.

Зневоднення шкіри обличчя: причини та симптоми

Найчастіше у зневодненні винне порушення цілісності гідроліпідної мантії. Вона перестає впоратися зі своїми функціями і не може утримати вологу у шкірі. Спровокувати це можуть кілька чинників.

Довкілля

Сюди відносяться не лише екстремальні погодні умови, а й надмірно сухе повітря у приміщеннях із центральним опаленням та кондиціонерами. Нестача вологи ззовні шкіра змушена компенсувати власними водними ресурсами, які швидко виснажуються.

Неправильний догляд

До цього поняття входять:

  • агресивне очищення (особливо часто його застосовують у випадку з жирною та комбінованою шкірою);
  • неправильно підібрані засоби для вмивання та демакіяжу;
  • косметика, що не відповідає типу шкіри, сезону та обставинам.

Все це послаблює гідроліпідний бар'єр, і волога починає швидко випаровуватися.

Дегідратація організму

А зараз згадаєте, скільки води ви п'єте протягом дня? Недостатнє споживання рідини призводить до зневоднення організму загалом і шкіри, зокрема. Середня норма - 1,5 літра (кава, чай, компот і сік не рахуються).

Зневоднена шкіра не здатна повноцінно виконувати захисні функції, вона швидше старіє , місцевий імунітет знижується, відсутність вологи відбивається на виробництві колагену та еластину. Позбавлена ​​води шкіра погано реагує на антивікові продукти: креми дають невиражений результат.

Вікові зміни

З віком у шкірі знижується синтез власної гіалуронової кислоти та відбувається перерозподіл вологи: максимальна кількість знаходиться в дермі, а епідермісу дістаються залишки. З цим пов'язане відчуття стягнутості після очищення водою . І це, до речі, одна з перших ознак старіння.

Догляд за зневодненою шкірою

Для відновлення рівня зволоженості шкіри будь-якого типу доведеться суворо проінспектувати якість догляду.

Виключити!

  • Мило.
  • Спиртові тоніки.
  • Жорсткі скраби.
  • Глиняні маски.
  • Косметику із високим вмістом кислот.
  • Лазню.
  • Умивання холодною та/або гарячою водою.

Додати!

  • Зволожуючі сироватки та концентрати допоможуть швидко відновити рівень зволоженості епідермісу. Застосовуйте їх двічі на день відразу після очищення перед нанесенням крему (але не замість нього).
  • Зволожуючі маски, тканинні або гелеві, застосовуйте щодня протягом двох тижнів, доки шкіра не відновиться. Потім переходьте на режим 1-2 рази на тиждень.
  • Зволожуючі креми вибирайте за типом шкіри та наносите двічі на день, щоб наситити епідерміс вологою та утримати її протягом доби.

Зволоження різних типів шкіри

Якщо маски, що зволожують, і сироватки — це універсальні продукти, то крем треба вибирати з урахуванням типу шкіри. Легка текстура - ознака того, що формула містить достатньо води та гідрофіксаторів. Крім того, в його складі повинні бути легкі масла, щоб запечатати вологу в шкірі.

Зволоження сухої шкіри

Опинившись у стані зневодненості, суха шкіра потребує засобів, що поєднують зволожуючі функції з відновленням та живленням. Адже крім води їй не вистачає своїх ліпідів. На допомогу — емульсії з олією, скваланом і керамідами .

Зволоження жирної шкіри

Ваш вибір – інтенсивно зволожуючі засоби для всіх типів шкіри. Вони не містять комедогенних інгредієнтів, мінеральних олій. Влітку стануть у нагоді зволожуючі флюїди з матуючими властивостями і здатністю знижувати сальність шкіри, не пересушуючи її.

Зволоження комбінованої шкіри

Для цього підійдуть універсальні зволожуючі формули з полегшеною текстурою. Окремо на T-зону можна наносити зволожуючий флюїд, що матує.

Склад косметики для зволоження шкіри

Формули денних та нічних зволожуючих засобів засновані на поєднанні двох основних типів гідрофіксаторів.

    • Притягують і утримують воду: гіалуронова кислота, гліцерин , екстракти водоростей, алое-вера.
    • Запечатують вологу шляхом утворення тонкої повітропроникної плівки: олії , сквалан, вітамін E.

    Корисні поради для зволоження шкіри

    Правильний питний режим

    Почніть зволожувати шкіру зсередини, споживаючи достатню кількість води. Точна норма у кожного своя і розраховується вона за формулою «30 мл води на 1 кг ваги».

    До щоденної норми води не входить рідина, що міститься в овочах, супах, чаї. Вживання міцного чаю та кави взагалі слід обмежити: вони виводять вологу з організму, працюючи як діуретики. Не варто зловживати солодким та солоним: такі продукти затримують воду, але, на жаль, не в тих шарах шкіри, і провокують набряки.

    Зволоження повітря

    Має сенс поставити в приміщенні парогенератор, щоб шкіра не страждала від сухого повітря та не витрачала сили на боротьбу за вологу.

    Термальна вода

    Нехай термальна вода в спреї завжди буде під рукою: вона освіжить шкіру і забезпечить епідерміс антиоксидантами для захисту.

    М'яке очищення

    Для демакіяжу використовуйте молочко або міцелярну воду, а для вмивання - гідрофільна олія, пінки та гелі, що не містять лугу. Після очищення наносьте тонік, щоб відновити рН-баланс шкіри.

    Догляд за шкірою

    Двічі на день відразу після очищення застосовуйте зволожуючий концентрат (сироватку), а потім «запечатуйте» його кремом, що відповідає типу шкіри та доби.

    Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие