Що таке пілінг для обличчя?

Що таке пілінг для обличчя?

Які різновиди пілінгу для обличчя існують? У чому різниця між домашніми засобами з написом Peeling та процедурою у кабінеті у косметолога? І взагалі, навіщо та кому потрібен пілінг? Час нарешті все з'ясувати.

Що таке пілінг для обличчя?

Пілінг для обличчя - це процедура, назва якої походить від англійського дієслова to peel - "знімати шкірку", "зчищати". Сенс її полягає у відлущуванні «старих» клітин епідермісу та стимуляції утворення нових.

Пілінг завжди має на увазі пошкодження, яке сприймається шкірою як сигнал до регенерації. Незважаючи на те, що за останні роки з'явилося декілька нових технологічних способів «пошкодити» шкіру та запустити процес оновлення (наприклад, за допомогою лазера), хімічні кислотні пілінги, як і раніше, популярні.

Вони добре вивчені, їх можна комбінувати, індивідуально підбираючи склад і концентрацію, і домагатися різних косметичних ефектів.

Пілінг – це процес, у ході якого кислоти, ензими чи ультразвук розчиняють корнеодесмосоми – зв'язки між клітинами рогового шару. Після цього епідерміс починає відлущуватися сам, природним шляхом.

Показання до проведення пілінгу обличчя

Стандартними показаннями пілінгу для обличчя вважаються:

  • проблемна шкіра (підвищена жирність, вугрі, акне);
  • втомлена, тьмяна шкіра;
  • фотостаріння та хроностаріння (зморшки, втрата пружності, погіршення рельєфу та кольору обличчя);
  • рубці, шрами, сліди від акне (постакне);
  • пігментні плями.

Розібратися, який тип пілінгу потрібен саме вашій шкірі обличчя, зможе лише професіонал. Якщо в юності пілінг для обличчя - це вирішення естетичних проблем, пов'язаних переважно з проблемною шкірою, то після 35 років він нерідко стає рутинним заходом як антивікова терапія. Адже природні процеси самооновлення шкіри обличчя поступово уповільнюються, а хімічний професійний пілінг для обличчя може дуже активно їх стимулювати.

Результат після професійного пілінгу обличчя

Реабілітація після професійного пілінгу обличчя у клініці може зайняти від 1 дня до тижня залежно від глибини дії на шкіру. Але після неї виявиться чудовий результат.

  • Гладка, свіжа, добре зволожена шкіра, оскільки на поверхню виходять молоді клітини шкіри обличчя, які більш ефективно виробляють натуральний зволожуючий фактор .
  • Зменшення глибоких та усунення дрібних зморшок, рубців, постакне, пігментних плям, тому що поверхневі пошкодження та недосконалості видалені за допомогою пілінгу разом із зовнішнім шаром шкірного покриву на обличчі.
  • Стимуляція за допомогою пілінгу вироблення колагену , від якого залежить еластичність, пружність шкіри, чіткі контури обличчя. Це пов'язано з «пробудженням» та активізацією молодих клітин шкіри, які більш ефективно справляються з подібними функціями.

Переваги та недоліки пілінгів

Пілінги для обличчя взагалі, а хімічні, зокрема, вважаються чи не панацеєю від усіх естетичних бід і цінуються за здатність буквально перетворювати шкіру обличчя. Однак успіх залежить від адекватно підібраного складу кислот та грамотно розпланованого курсу.

Отже, до безперечних переваг пілінгів можна віднести:

  • широкий спектр показань для застосування;
  • високу ефективність (при правильному використанні методу на шкірі обличчя);
  • зрозумілий механізм дії;
  • вивченість пілінгу як методу.

Відзначаються у пілінгів такі недоліки.

  • Неминучі почервоніння та лущення на шкірі, дискомфорт які практично завжди супроводжують пілінг.
  • Може знадобитися тривала реабілітація (до тижня).
  • Можливі побічні ефекти, як правило, пов'язані з порушеннями технології проведення процедури: прищі після пілінгу , труднощі відлущування рогового шару, подальша схильність до гіперпігментації.
  • Втручання людського фактора. Від грамотності фахівця залежить як остаточний результат на обличчі, так і тривалість реабілітації після пілінгу, а також можливі побічні ефекти.

Різновиди пілінгу

Залежно від глибини пошкодження епідермісу розрізняють три види пілінгів для обличчя:

  • поверхневий;
  • серединний;
  • глибокий.

Чим нижче рH розчину і вище концентрація, тим глибше вплив пілінгу. А значить, і лущитися шкіра обличчя буде сильнішою і довшою, тобто результат буде помітнішим. Відповідно, чим м'якша дія — тим менша реакція шкіри (почервоніння, стягнутість, лущення) і коротше відновлювальний період. Але й косметичний ефект на обличчі не такий вражаючий. Однак це не означає, що найкращі пілінги — найагресивніші. Все залежить від показань та індивідуальних особливостей шкіри обличчя.

Поверхневий пілінг для обличчя

Це найлегший різновид пілінгу, при якому ушкоджується тільки роговий шар шкіри, викликаючи легке лущення на обличчі. З цим завданням чудово справляються фруктові кислоти, найпопулярніша з них – гліколева.

Курс гліколевих пілінгів може бути корисним для проблемної шкіри обличчя, у якої природний процес відлущування ороговілих клітин уповільнений. Завдання гліколевої кислоти - його прискорити, а в комплексі із саліциловою кислотою:

  • відкрити сальні протоки;
  • висвітлити плями;
  • запобігти висипу та мінімізувати постакне.

Середній пілінг для обличчя

При цьому виді пілінгу домагаються серйознішого пошкодження епідермісу за допомогою тієї ж гліколевої кислоти, але в більш високій концентрації, або за допомогою TCA (трихлороцтової кислоти).

На третій день після серединного пілінгу на шкірі обличчя з'являється крупнопластинчасте лущення. Загалом реабілітація займає тиждень і протікає не надто приємно. Але на відміну від поверхневого пілінгу обличчя, результат помітний вже після першого сеансу, яким можна обмежитися, якщо не йдеться про корекцію рубців і глибоких зморшок.

За допомогою серединного пілінгу для обличчя можна:

  • покращити якість та колір шкіри;
  • вирівняти рельєф шкіри та підвищити її пружність;
  • зменшити глибину зморшок.

Глибокий професійний пілінг для обличчя

Цей вид пілінгу для обличчя передбачає видалення епідермального шару шкіри обличчя і є серйозною, травматичною операцією. Як хімічний агент виступає фенол. Результат, за благополучного результату, — фундаментальний і довготривалий. Але знайдеться не так багато лікарів, які візьмуться робити глибокий пілінг, і ще менше пацієнтів, які на нього наважаться. До того ж для шкіри обличчя є більш безпечні та нетоксичні альтернативи, такі як лазери.

Професійний пілінг у косметолога

Крім кислотного пілінгу, є й інші способи оновити шкіру обличчя в косметологічній клініці.

Мікродермабразія

Це механічний пілінг, що здійснюється за допомогою абразивів.

Із застосуванням діоксиду титану у вигляді порошку, що подається на шкіру обличчя під тиском через спеціальну насадку. Силу впливу та глибину пошкодження регулює косметолог. Цей спосіб давно застосовується для шліфування рубців і є досить агресивним.

Алмазна дермабразія здійснюється за допомогою насадки з покриттям з алмазного пилу. Застосовується як підготовчий етап під час процедур догляду за шкірою обличчя. Відлущує лише ороговілі клітини епідермісу. Дія дуже м'яка.

Лазерна дермабразія

Шкіру ушкоджує лазер. Глибина впливу такого пілінгу для обличчя залежить від індивідуальних налаштувань, які підбирає косметолог залежно від проблеми (зморшки, акне, постакне).

Фракційний термоліз

Множинні лазерні промені, як мікроголки, прошивають шкіру, пошкоджуючи її на заданій глибині. Час реабілітації після пілінгу та інтенсивність лущення шкіри обличчя схожі на показники після серединного пілінгу, але результат набагато яскравіший. Коло вирішуваних проблем широке, починаючи від тьмяності шкіри, закінчуючи зморшками та рубцями.

Газорідинний пілінг

Омертвілі частинки шкіри обличчя видаляються за допомогою потужного струменя «коктейлю» з кисню, вуглекислого газу та рідини (просто фізрозчину або вітамінного коктейлю). Газорідинний пілінг дуже легко переноситься і має моментальний ефект за рахунок якісного мікропілінгу та насичення шкіри киснем.

Бросаж

Рід апаратного чищення обличчя, яка проводиться за допомогою насадок, що чистять, різного ступеня жорсткості, що відлущують мертві клітини шкіри обличчя.

Етапи проведення пілінгу для обличчя в домашніх умовах

Домашній пілінг - процедура для шкіри обличчя для найдосвідченіших віртуозів домашньої косметології. Це вам не огірок чи чайний пакетик під очі покласти. І є невеликі відмінності від домашніх скрабів (з цукром, сіллю, вівсянкою тощо). Отже, для охочих робити пілінг у домашніх умовах.
  • Вибираємо час. Пілінг для обличчя вдома бажано проводити ввечері з кількох причин. По-перше, вночі процеси оновлення та відновлення шкіри обличчя більш активні. По-друге, після нього бажано зробити зволожуючу маску. По-третє, будь-який пілінг – відлущування поверхневого шару шкіри – підвищує фотосенсибілізацію, тобто чутливість до сонця, а ввечері воно нам не загрожує.
  • Очищення. Обличчя треба вмити із звичайним засобом або очистити шкіру перед пілінгом будь-яким іншим звичним способом.
  • Нанесення. Якщо практично будь-який косметичний догляд рекомендують наносити на злегка вологу шкіру обличчя, то креми та інші продукти з кислотами, що відлущують, треба наносити саме на суху шкіру, ні в якому разі не торкаючись зони губ і очей.
  • Витримувати пілінг та відлущувальні засоби на шкірі обличчя категорично не можна довше за позначений виробником час. У домашніх засобах це, мабуть, найслабша ланка. Бо якщо від сиру лиха не буде, скільки його не тримай, то від чистого лимонного соку можна й хімічний опік отримати.
  • Після домашніх пілінгів (саморобних) треба вмити обличчя водою та протерти шкіру тоніком. Якщо використовується покупний пілінг для обличчя, це не потрібно.
  • Наступний догляд – нанесення сироватки та крему або зволожуючої маски, оскільки шкіра після пілінгу найбільш сприйнятлива до активних інгредієнтів.

Рекомендації щодо подальшого догляду за шкірою після пілінга

Найкращу рекомендацію дасть лікар, який розробив схему та склав курс пілінгів спеціально для пацієнта та його шкіри обличчя. Але є загальні правила поведінки після процедури.

  • Уникати перебування на сонці після пілінгу обличчя та за будь-якої погоди не виходити з дому, не скориставшись попередньо кремом з максимально високим фактором захисту.
  • Після пілінгу потрібно суворо дотримуватись гігієни, спати на чистих наволочках і не торкатися зайвий раз до шкіри обличчя, навіть чистими руками.
  • Очищати обличчя та вмиватися лише засобами, рекомендованими вашим лікарем.
  • Для більш м'якого відлущування та регенерації шкіри застосовувати засоби, створені спеціально для догляду після процедур.
  • Не чіпати скоринки, що утворюються після серединного пілінгу обличчя. Якщо вони не відпали, отже, процес відновлення ще завершено.

Запобіжні заходи перед використання пілінга

Цей розділ статті прочитайте особливо уважно.

  • Будь-які пілінги належать до сезонних процедур. Їх не проводять улітку і завершують курс за місяць до поїздки до сонячних країн — занадто великий ризик гіперпігментації .
  • Холодна пора року теж не найкраща пора для пілінгу обличчя: сніг і різкий вітер можуть викликати роздратування оновленої шкіри. Плюс постійний перехід з холоду в тепло погано позначається на судинах, що ще не оговталися після травми, і почервоніння може триматися набагато довше.
  • Оптимальний час для походу до косметолога – середина або кінець осені, рання весна, коли на вулиці похмуро, а температура за вікном тримається близько нуля.
  • Існують делікатні пілінги для людей з тонкою чутливою шкірою та близько розташованими до поверхні судинами. Це, наприклад, пілінги на основі мигдальної кислоти. Вони діють м'якше, але забезпечують видимі результати при курсовому застосуванні.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие