Бджолиний віск у кометології

Бджолиний віск у кометології

Бджолиний віск — один із найдавніших косметичних засобів, має унікальний склад і незвичайну біологічну активність. Цікаво, що донині вченим не вдалося створити його повний синтетичний аналог.

Корисні властивості воску для шкіри

Трудяги-бджоли будують із воску стільники, а потім запечатують їм готовий мед, як сургучем. Завдяки органічному походженням віск має дуже складний склад, який, як і склад меду, варіюється в залежності від місця проживання бджіл, погоди, а також кількості та якості харчування комах.

Що може дати віск шкірі?

  1. Бактерицидна дія. І для бджіл, і для людей віск служить чимось на кшталт консерванту, бо не допускає розмноження бактерій. У народній медицині, наприклад, при запаленні ясен рекомендують жувати віск.
  2. Пластичність структури. Віск стає м'яким вже при 35 ˚С, а при вищій температурі легко плавиться, не втрачаючи біологічних властивостей, і так само легко застигає, набуваючи будь-якої форми і утворюючи плівку будь-якої товщини. Ця властивість використовується не тільки в косметиці – за допомогою воску нерідко створюють фантастичні «обличчя» персонажів у кіно.
  3. Гнучкість форми. Теплий віск можна м'яти, як пластилін, створюючи з нього предмети будь-якої форми та розміру, у тому числі мікрогранули для гоммажів.
  4. Ранозагоювальна дія. З одного боку, віск діє як природний клей, а з іншого — має бактерицидні властивості та багатий склад, що стимулює регенерацію тканин.
  5. Водонепроникність. Інакше гріш ціна була б його консервуючим властивостям. Віск не розчиняється у воді, тому утворена ним тонка захисна плівка оберігає шкіру від втрати вологи.
  6. Повітропроникність. Мед, запечатаний у воскових стільниках, захищений від попадання сторонніх компонентів ззовні, але при цьому може «дихати». І шкіра під косметикою з воском теж.
  7. Насиченість біологічно активними речовинами та багатий вітамінно-мінеральний та антиоксидантний склад.

Парафін - спроба відтворити віск, і формально він відповідає багатьом з перерахованих якостей воску, але біологічної активності натурального аналога, звичайно, не має.

Склад бджолиного воску

Віск дуже складна речовина, він складається з декількох сотень різних елементів. Концентрація більшості з них незначна, але саме такий «букет» зробив цей природний продукт чудодійним. До складу воску входять важливі для шкіри:

  • жирні кислоти, включаючи омега-9;
  • спирти;
  • каротиноїди (провітамін А);
  • стероли та стерини;
  • прополіс (його сліди завжди містяться у бджолиному воску).

Застосування бджолиного воску у косметиці

Для волосся

Віск давно став одним із найпопулярніших засобів стайлінгу. Зазвичай його випускають у форматі стику. Достатньо набрати трохи засобу пальцями і злегка провести ним по волоссю, щоб забезпечити укладання надійності (а заразом і легкий ефект ламінування). Головне — не переборщити, віск не розчиняється у воді, тому змити його без спецзасобів не вдасться.

Для губ

Віск часто є основою для помад. Він чудово тримає форму, а при температурі тіла стає м'яким. Крім текстури, має значення його здатність «запечатувати» дрібні ранки та тріщини , утримувати вологу.

Для ексфоліації

Як відомо, епідермісу треба допомагати позбавлятися від відмерлих клітин рогового шару, щоб колір обличчя завжди був свіжим, а шкіра гладкою і молодою. Для цього у домашньому догляді регулярно використовують ексфоліанти. Але якщо для щільної жирної шкіри підходять скраби з відносно великими гранулами, наприклад, з мелених кісточок плодів, то для сухої та чутливої ​​шкіри потрібні м'які засоби – гоммажі . Гранули, що відлущують, в них зазвичай зроблені з силікону або воску, щоб виключити ризик травмування.

Для тих, хто боїться кислот, а також для власників чутливої ​​шкіри, які люблять скраби за м'який масаж та свіжий рум'янець, призначені креми-ексфоліанти та гомажі. Їх частки, що відлущують, — це гранули з воску і масла жожоба (воно, до речі, теж не зовсім масло, а воскоподібна рослинна речовина), вони не дозволяють подряпати шкіру.

Від прищів

Коректор для маскування локальних недосконалостей у вигляді стику незамінний у сумочці дівчини із проблемною шкірою. Як і помада, він, як правило, має в основі віск. Зручно, що крім щільної текстури, віск має ще й бактерицидні властивості, тобто запобігає розвитку інфекції, а також містить провітамін А – цей антиоксидант стимулює регенерацію шкіри.

Від зморшок

Віск сприяє розгладжуванню шкіри та формуванню на її поверхні найтоншої плівки, яка «латає» гідроліпідну мантію.

Тільки не плутайте бджолиний віск із карнаубським, який став одним із найпопулярніших інгредієнтів для засобів із ефектом миттєвого ліфтингу. Карнаубський віск не має відношення до бджільництва. Ця речовина утворюється на листі пальм певного виду як захист від висихання.

Для ніг та для рук

Щільний віск з його регенеруючою та захисною зволожуючою дією широко використовується у відновлювальних кремах для рук і ніг, де шкіра особливо схильна до тріщин і сухості. Віск дозволяє створити подобу другої шкіри, тобто захищає епідерміс від пошкоджень і допомагає йому відновитися завдяки вмісту провітаміну А, а також інших компонентів.

Для депіляції

Можливо, віск – перший епілятор в історії людства. І досі смужки з нанесеним на них воском застосовують у різних країнах. Липка речовина, злегка нагріваючись, приклеюється до шкіри намертво. Різко відірвавши смужку, ви видалите застиглі в ньому волоски. Можна використовувати готові смужки, гарячий віск, холодний віск - ефект і механізм дії одні й ті самі.

Що таке бджолиний віск у косметології

У косметології віск відноситься до незмінної класики.

  • Епіляція. Описану процедуру можна довірити косметологу. І з високою ймовірністю отримати більш якісний результат, хоча б тому що самостійно до деяких зон дістатися важко. Крім того, професійні засоби для епіляції зазвичай доповнені компонентами, що доглядають.
  • Вісковий масаж. Це відносно новий вид масажу . Оскільки віск має зігрівальну дію, шкіра під ним розпарюється, посилюється кровопостачання тканин. Руки не ковзають по тілу, а ніби мнуть його, впливаючи на підшкірно-жирову клітковину.
  • Парафінотерапія. Для цієї процедури, що зігріває, використовують не бджолиний віск, а парафін, але у нього ті ж властивості: у розігріту рідку речовину опускають руки або ноги буквально на кілька секунд, потім виймають. На повітрі парафін, як і віск, моментально застигає, утворюючи рукавички або шкарпетки. Шкіра всередині прогрівається, кровообіг покращується, гідроліпідний бар'єр відновлюється.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие