Мішки під очима: чому вони з'являються

Мішки під очима: чому вони з'являються

Від ранкових набряків під очима прагнуть якнайшвидше позбутися за допомогою патчів, крему з кофеїном або крижаних компресів. Але спочатку непогано було б з'ясувати, чому набрякають очі і з'являються мішки під очима. Тож розглянемо можливі причини набряків.

Засоби для розгладжування мішків під очима 

Сироватки

Мило

Креми

Маски

Набори

Пластирі Sesderma C-Vit Eye Contour Patches

Гель Phyto-C Eye Return Gel

9 можливих причин появи мішків під очима

Мішки під очима можуть турбувати у будь-якому віці. З'являються вони і у жінок, і у чоловіків, причому останні схильні до цієї проблеми більшою мірою — чи то через вільніший спосіб життя, чи то через фізіологічні особливості шкіри . Як би там не було, припухлості під очима не додають нам привабливості, тому розберемося в причинах, які їх провокують.

В області повік підшкірно-жирова клітковина дуже пухка, і часто це відбивається на шкірі у вигляді набряків навколо очей. Попередити їхній розвиток допоможуть кілька простих порад. Насамперед, не варто багато пити на ніч, особливо газованих напоїв та алкоголю. Намагайтеся також не їсти увечері гострого та солоного, адже ця їжа сприяє затримці рідини в організмі. Якщо проблема пов'язана із захворюваннями, то діагностувати та лікувати їх має лише лікар.

Неправильне харчування

З'їдені на ніч солоні та пряні страви часто призводять до того, що ви прокидаєтеся з очками-лужками - під очима з'являються мішки. У рамках цієї статті спробуємо з'ясувати, чому це відбувається.

Всім відомо, що сіль затримує воду. Ось вам і причина набряклості під очима, тьмяного, нездорового кольору шкіри і навіть целюліту . Як запобігти цим наслідкам?

Для початку спробуйте дотримуватися загальновідомих рекомендацій, наприклад, не солити страву, поки ви її не скуштували, зменшити кількість солі, яку додаєте в супи та бульйони, скоротити вживання сиру, ковбас та солінь. Але одночасно потрібно підвищити споживання калію, оскільки він має прямо протилежну дію.

Калій міститься переважно у внутрішньоклітинній рідині, а натрій (сіль) - у позаклітинній. Обміном рідини між цими середовищами керують якраз калій і натрій, які повинні бути в однаковій кількості в організмі, щоб обмін клітин відбувався максимально гармонійно. Багато калію міститься в бульбових овочах, коренеплодах, бобових, петрушці, куркумі, грибах, какао та водоростях.

Авіаперельоти

Люди, схильні до набряків, знають, що після тривалого перельоту їм важко втиснутися у взуття. На обличчі наступного ранку після авіарейсу теж часто з'являються сильні набряки під очима, припухлості, мішки. Пояснюється все досить просто: під час перельоту стан тіла статичний. Незручна поза, брак руху — все це тією чи іншою мірою позначається на лімфатичній системі. В області шиї та над ключицями розташовані лімфатичні вузли, до яких примикають лімфатичні судини обличчя. При тривалому знерухомленому стані судини здавлюються і відтік лімфи порушується. Тут рекомендація одна - під час перельоту, що особливо займає більше трьох годин, якнайчастіше вставати, робити нескладні вправи - не засиджуватися.

Шкідливі звички

Хоч би що писали про користь щоденного келиха червоного вина, знайте: шкіра алкоголь не любить. І для краси він швидше згубний, ніж корисний. По-перше, затримує воду в організмі. По-друге, може погано вплинути на здоров'я судин.

До речі, до шкідливих звичок можна віднести багатогодинне сидіння біля комп'ютера і залежність від гаджетів — і те, й інше дуже стомлює очі. Результат — вони стають червоними, набряклими, виникають застійні явища і, відповідно, мішки. Сюди ж належить звичка мружитися. Тому регулярна перевірка зору і при необхідності його корекція теж профілактика сильних набряків під очима.

Алергічні реакції

Під оком з'явився мішок — що робити? Якщо очі набрякли і почервоніли, причиною може бути алергія. Причому іноді набряк справді з'являється лише з одного боку. Можливо, ви нещодавно:

  • куштували нову їжу (фрукти, горіхи);
  • змінювали косметику;
  • контактували з потенційними алергенами (котяча шерсть, пилок, пил).

Найнадійніше - проконсультуватися з алергологом-імунологом і здати алергопроби. Після цього лікар призначить адекватне лікування. Пам'ятайте, що алергія може стартувати у будь-якому віці.

Захворювання

Причиною появи набряклості, мішків під очима, почервоніння та хворобливих відчуттів у цій галузі може стати як алергія, так і інфекційне захворювання. У будь-якому разі, жодного самолікування! Виключити або підтвердити інфекцію допоможе лікар, і він назве ліки.

У деяких випадках припухлість в області нижньої повіки пояснюється:

  • механічним пошкодженням, наприклад, можна випадково поранитися пензликом для нанесення туші;
  • прищиком, що нагноївся, на лобі або біля скроні в районі лімфатичної судини;
  • неврологічним захворюванням, що потребує відповідного лікування;
  • звичкою спати на боці, через що відбувається застій рідини.

Неякісний сон

Мабуть, найпоширеніша причина появи такої неприємності, як мішки під очима – недосипання. Сон дуже необхідний відновлення мікроциркуляції, і у області очей. На щастя, від набряків, викликаних нестачею сну, легко позбутися - потрібно просто виспатися! Якщо часу на це немає, використовуйте крем для повік з тонізуючими компонентами або прикладіть щось холодне (не випадково багато хто любить прибирати в холодильник патчі для очей перед застосуванням).

Природний процес старіння

У цьому ми, очевидно, не винні, така природа. Варто розуміти, що з кожним роком у організмі сповільнюється метаболізм. А це означає, що всі процеси відбуваються набагато повільніше. Так, наприклад, природним чином знижується синтез колагену та еластину, через що шкіра втрачає пружність. На жаль, треба визнати, що перші ознаки цього явища виявляються в області повік, тому після 40 багато хто вперше стикається з проблемою набряклості під очима.

Відсутність фізичного навантаження

Поки ми лежимо на дивані, сидимо в офісному кріслі або за кермом у дорожній пробці, м'язова активність, що сприяє виведенню рідини, відсутня. В результаті рідина застоюється – у тому числі й у зоні навколо очей.

Неправильно підібрана косметика

Одна з найпоширеніших причин появи мішків під очима у жінок — неправильно, а точніше не вчасно, використані засоби для повік, особливо зволожуючим ефектом. Їх необхідно наносити за 1,5-2 години до сну. Дуже важливо деякий час після нанесення перебувати у вертикальному положенні та мімічною активністю забезпечувати лімфодренаж. Якщо нанести крем для повік безпосередньо перед сном, є ризик отримати набряк замість догляду. Так само дуже важливо наносити крем по орбітальній кісточці, не дуже близько до очей. Варто звернути увагу на склад: добре, якщо засіб для шкіри навколо очей містить компоненти, що мають тонізуючу дію, наприклад, кофеїн, есцин, декстран або екстракт волошки.

Від чого залежить колір мішків під очима

Головним чином, колір кіл і, відповідно, припухлостей (мішків) під очима визначається станом судин та якістю кровопостачання періорбітальної зони.

  • Сині зумовлені погіршенням мікроциркуляції та зниженням рівня кисню в крові, внаслідок чого крізь шкіру просвічують капіляри з венозною кров'ю.
  • Чорні — насправді не чорні, або сині (див. вище), або коричневі. Коричневий пігмент утворюється в результаті вироблення меланіну, спровокованого ультрафіолетовим випромінюванням. Підвищена пігментація в зоні навколо очей характерна для людей середнього віку та старших.
  • Червоні говорять про підвищене кровонаповнення судин та застою крові, які можуть бути спричинені тривалою напругою очей. Друга причина почервоніння - запальна реакція (пора до лікаря).

Як боротися з мішками та набряками під очима

Періорбітальні набряки, відомі в народі як мішки під очима, спричинені накопиченням рідини навколо очей - вона не встигає виводитися і застоюється в нижніх століттях. Буває, що набрякають також і верхні повіки, але це швидше вікова проблема: після 50 років організм дедалі гірше справляється з обмінними процесами.

Переживати з приводу вродженої індивідуальності обличчя не варто. Наприклад, у Кореї припухлості під очима вважають дуже симпатичними. І поки на Заході навіть найлегших набряків усіма силами намагаються позбутися, азіатські дівчата за допомогою тіней і олівців підмальовують складочки шкіри.

Що робити, щоб позбутися мішків під очима? Насамперед потрібно переглянути питний режим і чесно оцінити рівень вашої фізичної активності. Недостатнє споживання рідини також може провокувати набряки під очима. Малорухливий спосіб життя завжди призводить до застійних явищ.

  • Використовуйте засоби догляду, призначені для області навколо очей і для шкіри повік. Увечері наносите догляд за 1,5 дві години до сну. Якщо ви зробите це безпосередньо перед тим, як лягти в ліжко, то є можливість прокинутися з мішками під очима, про що ми вже написали вище.
  • Правильно наносите крем для шкіри довкола очей. Якщо необхідно позбавитися темних кіл і набряків, засіб розподіляють під очима від внутрішнього куточка ока до зовнішнього, це посилить лімфодренаж. Можна м'яко постукати по шкірі кінчиками пальців (цей прийом називається "дощик"). Якщо ж антивіковий продукт, його наносять від зовнішнього куточка очей до внутрішнього, по лініях найменшого розтягування шкіри, злегка натискаючи.

Позбутися мішків під очима в домашніх умовах допоможуть такі підручні засоби:

  • компреси та примочки з чайної заварки, соку петрушки, волошкової води ;
  • холодні патчі та маски (перед застосуванням їх можна прибирати в холодильник);
  • гелі та креми для догляду за областю очей потрібно використовувати на постійній основі щонайменше один раз на день.

Не забувайте про косметолога. Такі процедури як мікроструми, лімфодренажний масаж, мезотерапія в тій чи іншій мірі допоможе позбавитися досить поширеної проблеми набряків і мішків під очима, знайомих не тільки жінкам, але і чоловікам. Якщо мішки стають зовсім помітними і не піддаються корекції за допомогою косметики, можна проконсультуватися з косметологом щодо блефаропластики. Тільки операція не врятує від схильності до набряків у цій галузі та вимагатиме подальшої профілактики їх появи.

Короткі підсумки про причини мішків під очима

  • Чому з'являються мішки під очима?

    Мішки або припухлості під очима – застій рідини та випинання жирової тканини в періорбітальній ділянці. Мішки переважно виявляються вранці через накопичення надлишків води в організмі людини та вважаються поширеною проблемою людей різного віку.

  • Чим небезпечні мішки під очима?

    Але не всі знають, що мішки під очима негативно впливають на самопочуття. Наприклад, вони можуть викликати мігрень. Причому, мішки — це не наслідок, як багато хто думає, а саме причина. Апатія і загальна повільність часто теж залежить від величини мішків під очима.

  • Як швидко прибрати мішки під очима в домашніх умовах?

    Від набряків під очима допомагають лімфодренаж та косметика з кофеїном.
    Завжди змивайте макіяж перед сном.
    Працюючи довго за комп'ютером, робіть перерви на гімнастику для очей.
    Щодня випивайте щонайменше 1,5–2 л чистої негазованої води.
    Мінімізуйте вживання солоної, смаженої, гострої їжі.
    Не паліть!

  • Чому не йдуть мішки під очима?

    Найпоширеніша причина появи мішків під очима – старіння. У міру того, як ми старіємо, ми втрачаємо жирову тканину та колаген – основний компонент сполучних тканин у шкірі, м'язах та інших частинах тіла. Низький рівень колагену призводить до того, що шкіра та м'язи всього тіла втрачають еластичність та тонус.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие