Причини появи чорних цяток на обличчі

Причини появи чорних цяток на обличчі

На відміну від жирного блиску або прищів, чорні крапки знайомі багатьом - адже вони можуть з'явитися на шкірі будь-якого типу. Чому вони виникають і як їх позбутися (і чи треба це робити), розповімо в цій статті.

Що таке чорні цятки

Чорні крапки також називають відкритими комедонами. Вони утворюються, коли пори закупорюються сумішшю шкірного сала і ороговілих клітин шкіри.

Багато хто за незнанням плутають чорні крапки і явище, яке називається sebaceous filaments .

  • При чорних точках пори повністю забиті.
  • Sebaceous filaments (у перекладі з латині "сальні протоки") - це елемент будови волосяного фолікула. Вони не забивають пору, а як би вистилають її зсередини і служать своєрідним каналом, яким на поверхню шкіри виводиться себум.

Чорні точки є не у кожної людини, а от sebaceous filaments — у всіх. І якщо перших можна позбутися або істотно скоротити їх кількість, то винищувати другі — марнування часу і грошей. Вони у будь-якому разі з'являться знову.

Щоб зрозуміти, якого виду освіти вас турбують, просто придивіться до них:

  • чорні крапки - щільні, схожі на пробку освіти з темною та щільною вершиною;
  • вміст сальних проток (sebacious filaments) має напівпрозорий жовтий або сіруватий відтінок і, якщо його видавити, вийде на поверхню у вигляді нитки, яка нагадує по текстурі вазелін.

Сальні протоки, що відкриваються в пори, – це необхідні жирові канали, які оновлюють захисну мантію гідроліпідну шкіри. Їх вміст у порах складається із суміші клітин епідермісу, себуму та бактерій.

Як правило, на сухій і нормальній шкірі такі пори практично не помітні, але на жирній і комбінованій вони можуть розширитися через підвищений виробіток себуму. Комедони (чорні точки) з'являються у тому випадку, коли шкірне сало у цих каналах стає занадто густим. Активізуються процеси окислення та проявляється пігмент меланін, який міститься у себумі.

Причини появи чорних крапок

Розширені пори - це найчастіше генетична зумовленість. Прибрати їх повністю не допоможуть ні косметика, ні лазерні шліфування, пори можна лише на якийсь час зменшити. Це особливість шкіри, з якою складно боротися.

Як правило, розширені пори - ознака жирної шкіри або комбінованої шкіри з підвищеним виробленням сала. Зробити з жирної шкіри нормальну не можна, але цілком реально її наблизити до цього стану.

Якщо ваша шкіра виділяє дуже багато густого сала, яке забиває пори, окислюється і виявляє пігмент, ми отримуємо те, що називається чорними крапками.

Отже, що може стати причиною появи чорних точок?

Гормони

У період статевого дозрівання через гормональний стрибок підвищується виділення шкірного сала, що призводить до появи вугрів та комедонів. Але нестабільність гормонального фону може статися і у зрілому віці. Наприклад, при вагітності чи період менопаузи.

Харчування

На сьогоднішній день прямий зв'язок між харчуванням та станом шкіри науково не встановлений. Однак зауважено, що загострення проблем зі шкірою часто трапляється, якщо в раціоні з'явилися:

  • жирні страви;
  • шоколад;
  • молоко та жирні молочні продукти;
  • вуглеводи (хліб, випічка).

Також акне нерідко зустрічається у хворих на розлади ШКТ (гастритом, виразковою хворобою). Якщо вас турбують запальні процеси на шкірі, обов'язково відвідайте гастроентеролога.

Неправильно підібрані засоби для догляду за шкірою

Комедогенними прийнято вважати такі речовини, як тальк, силікон, кокосове та мінеральне масла. Звичайно, все залежить від відсотка їхнього змісту у формулі. Але якщо ви відзначаєте, що після використання того чи іншого засобу пори забиваються швидше, ніж зазвичай, перевірте склад на наявність саме цих компонентів.

Недостатнє очищення

Навіть щільний шар тонального крему не нашкодить шкірі, якщо його вчасно змити. Твердження, що шкіра «не дихає» під косметикою», — це міф, але оптимальному регулюванню себуму тональний засіб все-таки може перешкоджати. Тому використовуйте некомедогенні тональні засоби ( для жирної чи проблемної шкіри ).

Нерегулярне відлущування

Не варто нехтувати ексфоліацією. Відлущування необхідно шкірі, щоб клітини епідермісу, що відмерли, не заважали себуму виходити на поверхню. Відмова від такого очищення може призвести до забитих порів і, як наслідок, чорних точок.

Чорні крапки: що робити?

Щоб пори залишалися чистими якомога довше, дотримуйтесь кількох простих правил.

  • Не забувайте вмиватися двічі на день. Особливо важливо це робити вранці, адже пік салоутворення припадає на період 4:00–5:00.
  • Не лінуйтеся вивчати склад косметики перед покупкою, якщо вже знаєте, які інгредієнти є для вас комедогенними.
  • Не нехтуйте ексфоліацією . Скупчення ороговілих частинок шкіри перешкоджають здоровому регулюванню себуму і заважають активним речовинам з вашої косметики проникати в шкіру.
  • Звузити пори допоможуть спиртовмісні засоби, але зловживати ними не варто - спирт сушить шкіру, а значить, провокує ще більше виділення себуму.

Як прибрати чорні крапки

Найпростіший спосіб видалити чорні крапки – просто видавити їх. Але цей спосіб травматичний, і в результаті неправильного видалення можна отримати запалення. Тому рекомендуємо відвідати косметолога, адже зараз у салонах та клініках пропонують безліч процедур для глибокого очищення шкіри.

Косметологічні процедури

  • Механічна чистка обличчя виконується вручну косметологом за допомогою спеціального інструменту. Це ефективний спосіб позбавлення комедонів, але найбільш травматичний, і може закінчитися загостренням висипів.
  • При ваккумному чищенні фахівець, попередньо розпаривши шкіру, використовує особливий апарат з вакуумною насадкою, яка витягує сало та забруднення з пір.
  • При вапоризації шкіру обробляють парою, змішаною з озоном, що наділяє її бактерицидними властивостями. Пара надає пори розширювальну дію, і це сприяє регуляції виділення шкірного сала.
  • Ультразвукове чищення — найефективніша та найбезпечніша процедура. Її виконують за допомогою спеціальної лопатки, яка миттєво видаляє пробки сальним впливом ультразвукових хвиль.

Косметичні засоби проти чорних цяток

Для позбавлення від чорних крапок на косметичному ринку достатньо засобів - вибирайте ті, що підходять вам на кшталт шкіри.

  • Патчі або смужки від чорних крапок наносять на вологу шкіру на 10-15 хвилин. За цей час клейка поверхня патча «витягує» з пір забруднення.
  • Очищувальні маски на основі глини виводять сало з пор на поверхню, а активні речовини в їхньому складі допомагають нормалізувати виділення себуму.
  • Креми і тоніки з кислотами (бензоїновою, саліциловою , гліколевою) прискорюють процес відлущування ороговілих клітин.
  • Скраб ефективний при регулярному застосуванні, але досить грубий спосіб ексфоліації. Не підходить для чутливої, запаленої та схильної до подразнень шкіри. Визначитись з вибором скрабу допоможе наш тест.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие