Якщо обсипало: як позбутися прищів на обличчі

Якщо обсипало: як позбутися прищів на обличчі

Як позбутися прищів на обличчі? Це питання найбільше турбує тінейджерів. Але ті, кому за 30, також стикаються з недосконалостями на шкірі. Розповідаємо, звідки беруться прищі та як із ними боротися.

Чому з'являються прищі на обличчі

Акне - це запальне захворювання сально-волосяних фолікулів. Коли сальні залози збільшуються у розмірі та виробляють надмірну кількість себуму, відбувається закупорка волосяного каналу. Утворюється сальна пробка - ідеальне середовище для розмноження бактерій, потім починається запальний процес. Так на обличчі з'являються прищі (їхні синоніми — вугри та акне).

Чому це відбувається? Найчастіше прищі переслідують володарів жирної шкіри – у них сальні залози працюють на повну котушку. Але буває, вони з'являються і натомість гормонального дисбалансу чи перебудови, наприклад, у підлітковому віці.

Тригерами можуть стати такі фактори:

  • надлишок високовуглеводної, солодкої їжі - надходження глюкози та подальший викид інсуліну провокує вироблення ферменту 5-альфа-редуктази, що призводить до появи висипів;
  • стрес - кортизол (гормон стресу) здатний змішати всі карти і стати причиною погіршення стану шкіри будь-якого типу, якість сну також впливає на тяжкість захворювання ;
  • гормональний збій - якщо висипання докучають тривалий час, має сенс відвідати ендокринолога;
  • неправильний догляд – якщо інші фактори виключені, залишається знайти похибки у б'юті-рутині.

Акне – це серйозна проблема. Однією чарівною пігулкою чи чудотворною маззю тут не допоможеш. Найкраще — вжити комплексних заходів, впливати на шкіру зсередини та зовні.

Як позбутися прищів на обличчі в домашніх умовах

Якщо прищиків багато чи проблема турбує вас давно, без допомоги дерматолога, косметолога, ендокринолога (для з'ясування причини доведеться записатися на прийом до них усім) не обійтися.

І тільки якщо прищі схоплюються дуже рідко, не частіше ніж 1-2 рази на місяць, і їх мало, можна спробувати прибрати їх у домашніх умовах. Підберіть відповідний догляд та поекспериментуйте з «магазинними» кремами та масками для проблемної шкіри.

Забезпечте правильний догляд за шкірою

Що ми маємо на увазі?

  • Дотримуйтесь гігієни. Заберіть руки від обличчя! А прищі не тисніть і не колупайте, це небезпечно.
  • Очищайте шкіру двічі на день.
  • Найчастіше протирайте мобільний телефон, а краще використовуйте опцію hands free.
  • Раз на тиждень міняйте наволочки та постільну білизну.
  • Не використовуйте старі та давно не миті спонжі, б'юті-блендери та пензлі для макіяжу. Ватні диски для одноразового використання – ваш варіант.
  • Замість рушника для обличчя використовуйте одноразові серветки або хустки з паперу.

Догляд

І знову про очищення — найважливіший етап догляду за проблемною, та й просто жирною шкірою. Бажання вмиватися частіше, ніж двічі на день, і очищати шкіру до скрипу зрозуміло, але робити це не слід. Знежиривши шкіру та порушивши її захисний бар'єр, можна спровокувати ще більшу сальність.

Не пересушуйте шкіру: порушення природного ліпідного бар'єру викличе реакцію у відповідь у вигляді посиленого саловиділення.

Зволоження

Навіть жирну/проблемну шкіру потрібно зволожувати, а не підсушувати, як вважають деякі. Приклади гідних зволожуючих засобів ви знайдете у статті.

Відлущування

Проблемна шкіра схильна накопичувати мертві клітини, що частково служить причиною закупорки пір, тому їй необхідні заходи, що відлущують. Однак за наявності активного запального процесу варто бути обережнішим із скрабами. Варіанти:

  • використовувати засоби для вмивання з функцією відлущування (тобто з кислотами та дрібним абразивом);
  • протирати обличчя після вмивання лосьйоном з кислотами (гліколева, саліцилова).

Маски

Маски на основі глини та вугілля абсорбують надлишок шкірного сала і добре очищають пори. Використовуйте їх 1-2 рази на тиждень, благо є з чого вибирати.

Захист від сонця

Проблемній шкірі потрібний посилений захист від сонячного випромінювання. 

Дієта від акне

Американські вчені вбачають взаємозв'язок між вживанням продуктів із високим глікемічним індексом та ризиком появи акне.

Йдеться про вуглеводи, тобто про зернові та борошняні продукти, цукор, сухофрукти, солодкі напої, цукерки, булки, макарони і, звичайно, про фастфуд і снеки, багаті до того ж трансжирами, що викликають запальну реакцію. При схильності до висипів споживання цих продуктів слід звести до мінімуму.

Овочі, горіхи, білкові та низьковуглеводні продукти, оливкова олія, жирна риба та м'ясо – ось складові ідеального раціону, який прищам дуже не сподобається. Якраз і назавжди позбутися прищів ? Спробуйте відмовитися від шкідливих харчових звичок і дотримуватись певної дієти.

Як видалити прищі в салоні у косметолога

Як швидко позбутися прищів на обличчі? Є кілька варіантів:

Чищення обличчя

Це найправдивіша і найчесніша відповідь на запитання «Як позбутися прищів за тиждень на щоках, на лобі, на носі та на підборідді». Руки майстра (при мануальному чищенні) можуть повністю очистити обличчя від прищів протягом сеансу. Буває й ультразвукове чищення , але воно скоріше підходить для шкіри без запалень.

Пілінг

При грамотно складеній схемі курс кислотних пілінгів здатний буквально перетворити шкіру та прибрати прищі з обличчя. Це може бути саліциловий пілінг , гліколевий, комбінований або мульткислотний пілінг Джесснера , карбоновий пілінг.

Лазер

Має потужний оновлюючий ефект, призначається для видалення наслідків акне. 

Кріомасаж

Рідкий азот чудово розсмоктує застійні плями постакне, підсушує прищики та стимулює процес регенерації.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие