Автор:Катерина Паламарчук
Акне, вугр, прищі — у цієї проблеми багато назв, що не зменшує бажання скоріше її позбутися. Перед тим як вплутатися в битву з ворогом, треба вивчити його звички та слабкості. З'ясовуємо причини появи вугрів, щоби ефективніше з ними боротися.
Причини появи вугрів
Гормони
Генетика
Харчування
- рафіновані вуглеводи (біле борошно, перероблений рис, кукурудзяні пластівці);
- цукор у всіх його проявах і цукоровмісні продукти, включаючи фрукти та всіма улюблені смузі;
- молочні продукти, у тому числі сир.
Захворювання
Стрес
Неправильний догляд
- занадто жирних кремів та щільних текстур;
- засобів на основі мінеральних та силіконових олій та восків.
Професійна діяльність
- міняти професію;
- ретельно дотримуватись гігієни та використовувати спеціальні захисні засоби.
Різновиди вугрів
Відкриті комедони
Закриті комедони
Папули
Пустули
Вузли
Рожеві (червоні) вугри
Ступені вугрової хвороби
Ступені тяжкості вугрової хвороби – не найвеселіша тема, але варто присвятити їй трохи часу, щоб правильно оцінити стан шкіри та вжити адекватних заходів.
- Легкий ступінь. Характеризується наявністю невеликої кількості комедонів та одиничних поверхневих прищиків; ні вузлів, ні запальних процесів немає.
- Середній ступінь. Кількість комедонів та папул перевалила за 10 і може досягати 25, вже з'явилися гнійнички. Вузлів поки що немає, але шкіра навколо прищиків має червоний або синюшний відтінок, що говорить про наявність запалення.
- Тяжкий ступінь. Наявні множинні комедони, папули і пустули (гнійнички), також з'являються хворобливі вузли (глибокі прищі), що залишають рубці.
- Дуже тяжка. Кількість гнійників і глибоких вузлів настільки велика, що вони зливаються докупи і на шкірі майже не залишається здорових ділянок. Особа стає червоною, з'являються глибокі рубці.
Вугровий висип при різних типах шкіри
Незважаючи на те, що акне справедливо пов'язують з підвищеною сальністю, висипи можна виявити навіть у власників нормального типу шкіри.
Нормальна шкіра. Прищі з'являються рідко, крім випадків, коли вони виникають і натомість регулярних місячних коливань гормонів. Поодинокі комедони можуть з'явитися за кілька днів до початку менструального циклу, а потім зникнути безслідно.
Комбінована шкіра. Вугри та прищі можуть виникнути на жирних ділянках шкіри, у так званій Т-зоні . Найчастіше справа не йде далі за чорні крапки на носі і невеликі висипи перед початком місячних.
Жирна шкіра. Ця «стражниця» віддувається за всіх, адже природа нагородила її здатністю виробляти велику кількість шкірного сала. Власникам жирного типу шкіри слід завжди тримати руку на пульсі, щоб не допустити перетворення комедонів на запальні елементи (прищі) і не дозволити запаленню поширитися вшир і вглиб.
Коли звертатися до лікаря
Зазвичай людина біжить до лікаря, коли розуміє, що самостійно вже не може впоратися із проблемою. Але навіть перша, найлегша стадія акне вимагає грамотного підходу та рекомендації фахівця. Позбутися комедонів і прищиків допоможуть регулярні чищення обличчя та адекватний домашній догляд. При середній та тяжких формах потрібна допомога дерматолога, який призначить комплексну терапію.
Люди частіше звертаються до лікаря за наявності запальних елементів, а не лише комедонів, тобто коли зміни на шкірі починають завдавати явного дискомфорту. Будь-які прояви вугрової хвороби можна контролювати медикаментозно чи засобами щоденного догляду за шкірою.
Головна помилка – думати, що прищі пройдуть самі. Відсутність своєчасного лікування може призвести до появи рубців та пігментації, які важко піддаються корекції.
Інгредієнти проти вугрового висипу
Комплексне лікування вугрової висипки передбачає використання препаратів як для зовнішнього застосування, так і внутрішнього. Нижче наводимо перелік найефективніших інгредієнтів засобів для зовнішнього застосування.
Саліцилова кислота
Сприяє відтоку шкірного сала та усунення сальних пробок, має протизапальну та відлущувальну дію.
Похідні вітаміну А
Знижують вироблення шкірного сала і зменшують гіперкератоз, мають протизапальні властивості.
Цинк
Підсушує, запобігає появі запальних висипань.
При лікуванні висипу вугрів середнього ступеня тяжкості і далі прописуються препарати для внутрішнього застосування: антибіотики, антиандрогени, концентровані форми вітаміну А. Лікар підбирає індивідуальну схему лікування, що поєднує косметичні процедури та медикаменти.
Косметологічні процедури проти вугрів
Ефективних косметичних процедур, спрямованих безпосередньо на боротьбу з висипом вугрів не так багато, зате вони перевірені часом і довели свою спроможність.
Ручне чищення
Призначається при комедонах та неглибоких прищах, має виражений естетичний та профілактичний ефект. Сьогодні існують спеціальні лінії професійної косметики, які готують шкіру до того, щоб чищення обличчя пройшло легко та безслідно. Але успіх послуги, як і раніше, в руках косметолога і залежить від його професіоналізму.
Кислотний пілінг
Деякі кислоти борються не тільки з потовщенням шкіри (гіперкератоз), що заважає нормальному саловиділення, але і з бактеріями, які розмножуються в сальній залозі і викликають запалення. Кислотний склад, концентрація та рівень pH підбираються індивідуально.
Кріомасаж
Масаж рідким азотом – класика жанру. Підсушує прищики і відмінно бореться із застійними плямами.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие