Набряклість обличчя: причини

Набряклість обличчя: причини

Ідеальний ранок має такий вигляд — прокинулися, вмилися, випили кави, вирушили у справах. Але іноді після сну обличчя має пом'ятий вигляд, і навіть прохолодний душ не може вирішити проблему набряклості. Розкажемо, як виправити становище.

Про що говорять набряки

Набряки на обличчі знайомі жінкам будь-якого віку. Ну а чого ще чекати за таких вихідних даних: стрес, сидячий спосіб життя, незбалансований раціон і така втома, що після роботи немає сил навіть макіяж змити перед сном? А ще іноді вечірки трапляються — з усіма наслідками, що випливають (точніше, набряки).

Загалом, ви зрозуміли: наше обличчя може багато розповісти про наш спосіб життя.

Заради справедливості слід зазначити, що набряки — не завжди показник порушення правил ЗЗЖ. Іноді це тривожні дзвіночки, які говорять про серйозні проблеми в організмі.

  • Набряки навколо очей бувають наслідком нічного способу життя, зловживання алкоголем або поглинання надто великого обсягу рідини у вечірній час. До речі, куріння теж серед причин ранкових набряків.
  • Набряк обличчя до вечора може сигналізувати про проблеми серцево-судинної системи.
  • Якщо вранці набряк зосереджений в області щік та під очима, варто звернути увагу на роботу нирок.
  • Набряк обличчя з почервонінням шкіри та зміною дихання говорить про алергійну реакцію.

Основні причини набряклості обличчя у чоловіків та жінок

Принцип формування набряків у чоловіків та жінок однаковий. Внаслідок певних причин у шкірі накопичується позаклітинна рідина, яка не виводиться природним шляхом. Причин цього явища багато. Перелічимо основні.

Алергія

Набряк, типовий для алергії, ні з чим не сплутати. Обличчя червоніє або покривається висипом, важко дихати.

Алгоритм дій такий: терміново випити антигістамінний препарат, відразу звернутися до лікаря або викликати швидку допомогу. В іншому випадку ситуацію можна довести до набряку Квінке, а це вже серйозно.

Проблеми з нирками

Для набряків, які з'являються при неправильній роботі нирок, характерний такий сценарій: випили води трохи більше звичайного — нижні повіки та вилиці вранці налилися вагою.

Гормональні порушення

У період менопаузи багато жінок помічають, що стали набрякати частіше, ніж звичайно. Нічого дивного: гормональний дисбаланс іноді призводить до такої неприємності. Але тільки-но ви з'ясуйте причину, з цим видів набряків можна ефективно боротися.

Порушення сну

Дуже часто до набряку веде брак сну. Це очевидно для тих, хто багато працює за комп'ютером уночі.

Як зняти набряки обличчя в домашніх умовах?

Хороша новина в тому, що набряки — найменше зла, що загрожує нашій красі. Якщо ситуацію взяти під контроль, перемогти їх можна. Запам'ятовуйте, що треба зробити.

Змінити догляд за шкірою

Вибирайте косметичні засоби, які містять дренажні компоненти. Наприклад, кофеїн — один із найвідоміших протинабрякових інгредієнтів, який ще й освітлює шкіру.

Робити масаж обличчя

Хороший метод для зняття набряків обличчя – лімфодренажний масаж . Він особливо актуальний, якщо проблема має постійний характер. Запишіться на курс до хорошого фахівця: обличчя менше набрякатиме вже після першого сеансу.

Профілактика набряків

Найкраще вирішення проблеми набряків — зрозуміло, профілактика.

  • Щоденна гімнастика вранці знижує ризик набряків і навіть розганяє вже наявні лише за 40-45 хвилин інтенсивних занять.
  • Якщо ви помітили у себе схильність до ранкових набряків, поміняйте подушку на вищу, щоб голова перебувала в трохи піднесеному положенні.
  • Перегляньте раціон і виключіть потенційні алергени: молоко, горіхи, гострі приправи. А ось гречка, яблука, огірки, петрушка, баклажани, курага не просто корисні, а й допомагають боротися з набряклістю.
  • Не варто ввечері пити надто багато води.
  • Чи не зловживайте алкоголем. Навіть слабоалкогольні напої ведуть до затримки рідини в організмі.
  • Завжди змивайте перед сном косметику.
  • Спіть щонайменше 8 годин.
  • Більше рухайтесь, відпочивайте активно.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие