Догляд за губами

Догляд за губами

У чому особливість шкіри губ, і чому вона потребує особливого догляду? Які засоби використовувати, щоб губи виглядали привабливо, — розповімо зараз.

Особливості шкіри губ

Догляд за губами – важлива частина щоденної б'юті-рутини. Що треба знати про шкіру губ, щоб правильно дбати про неї?

Кількість сальних залоз в області губ знижено, невелика їх кількість розташовується лише у куточках губ. Саме тому за відсутності належного догляду не уникнути сухості, лущення та тріщин.

Сухі потріскані губи завдають дискомфорту і не додають акуратності макіяжу. Тому краще системно підтримувати здоров'я шкіри губ, ніж періодично відновлювати його.

Чому губи сохнуть

Шкіра губ спочатку більш сприйнятлива до агресивної дії зовнішнього середовища, оскільки має тонкий епідерміс і майже позбавлена ​​природного захисного мастила. Основні причини сухості:

  1. негативний вплив факторів навколишнього середовища: сильний вітер, мороз або, навпаки, сонце, що палює, перепад температур;
  2. шкідливі звички, такі як куріння ;
  3. особливості будови;
  4. вікові зміни;
  5. авітаміноз.

Шкіру губ може сушити і декоративна косметика - наприклад, найпопулярніша останнім часом матова рідка помада. Її стійка текстура практично не містить жирних компонентів, тому такий макіяж передбачає посилений догляд за губами до та після нанесення помади.

Як доглядати за шкірою губ

Здавалося б, що тут складного? Але є нюанси, і краще дотримуватись певних правил.

Подбайте про правильне харчування

Краса починається зсередини. Нестача вітамінів та жирних кислот у вашому раціоні відразу ж позначається на стані губ — і це привід переглянути систему харчування. Вона повинна включати:

  • жирну рибу: скумбрію, палтус, сайру, вугор, осетрові породи;
  • горіхи (волоські, арахіс), гарбузове насіння;
  • рослинні олії: оливкова, лляна, кунжутна, рапсова;
  • овочі та зелень: шпинат, петрушку, гарбуз, брюссельську капусту.

Шкідливі звички, такі як куріння та зловживання гострою їжею, також можуть призвести до сухості, появи тріщин та лущення.

Не пропускайте етапи догляду

Алгоритм щоденного догляду має на увазі кілька кроків.

  1. Використовуйте бальзам для губ. Перед виходом на вулицю наносите захисний бальзам , перед сном – зволожуючий, живильний, відновлюючий.
  2. Проводьте ексфоліацію. Відлущування – дуже корисна процедура, у тому числі і для шкіри губ. Щоб позбутися лущення і покращити мікроциркуляцію, спробуйте масаж губ з використанням м'яких скрабів, наприклад, на основі цукру.
  3. Наносите праймер під помаду. Замість праймера можна використати нежирний бальзам. Наносите його тонким шаром і вбивайте в шкіру кінчиками пальців або розподіляйте по губах пензлем.
  4. Знімайте макіяж з губ правильно. Не вмивайтеся милом. Нанесіть молочко або міцелярну воду на ватний диск і акуратно зніміть з його допомогою макіяж, не розтираючи шкіру.

Для очищення губ від стійкої матової помади скористайтеся живильним бальзамом. Нанесіть його на губи жирним шаром та зачекайте 30 секунд. Бальзам розм'якшить пігмент, після чого його можна буде зняти серветкою. Цей спосіб допоможе зберегти губи гладкими і здоровими, тоді як регулярне використання агресивних засобів для чищення буде неминуче сушити шкіру.

Залишились питання?

Як мінімізувати поперечні зморшки за контуром губ. Робити це можна двома способами:

  • регулярно використовувати плампер на базі ментолу або гіалуронової кислоти;
  • провести ударне відлущування протягом семи днів поспіль і відразу після скрабу наносити інтенсивно зволожуючий засіб.

Як відрізняється догляд у різні сезони

Сезонність — одна з умов, якої важливо дотримуватись у догляді за губами, щоб їхня ніжна шкіра відчувала себе комфортно 365 днів на рік.

Влітку

У літньому догляді за губами все просто: вибираємо легше текстури, в теплу (але не спекотну!) погоду можна обходитися звичайною помадою - без додаткового харчування у вигляді бальзамів.

У спеку обов'язково користуйтеся сонцезахисним бальзамом. У межах міста достатньою буде ступінь захисту SPF 15-20, а ось для подорожі в теплі краї вибирайте засоби з SPF не нижче 25. І не забувайте оновлювати покриття кожні 1,5-2 години (і після перекушування).

Взимку

У зимовий догляд крім обов'язкових етапів відлущування, живлення та зволоження можна додати маски. Якщо готового засобу у вас немає, нанесіть на губи крем, що відновлює, товстим шаром і залиште на кілька годин, краще на ніч.

Сонцезахисний бальзам стане в нагоді у відпустці на лижному курорті: сніг відбиває сонячне проміння не гірше за поверхню води, піддаючи шкіру підвищеному ризику фотостаріння.

Вибираючи бальзам на зиму, уважно вивчайте склад. Такі інгредієнти, як гліцерин, олії та кераміди працюють вологоутримуючими агентами, запобігають появі стягнутості та лущення. Натуральні рослинні олії (карите, оливи, макадамії, кокоса) здатні «замкнути» вологу в шкірі і мають захисну та антиоксидантну дію. Гіалуронова кислота та екстракт алое миттєво зволожують та освіжають. Вам підійдуть засоби, що поєднують усі типи компонентів.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие