Кофеїн у косметології

Кофеїн у косметології

Кофеїн, як відомо всім любителям кави та чаю (та й не тільки їм), робить нас бадьорішими, веселішими, енергійнішими. У косметиці цей інгредієнт відіграє схожу роль, тому фігурує у формулах найрізноманітніших засобів для обличчя та тіла. Що ж у ньому особливого?

Що таке кофеїн

Кофеїн – прозора речовина, відкрита німецьким хіміком Рунге, який виділив його з кавових зерен у 1819 році і дав йому ім'я. Втім, кофеїн може називатися по-різному - гуаранін, матеїн, теїн - залежно від рослини, з якої цю речовину витягли. Але у всіх випадках йдеться про одну й ту саму молекулу.

Для косметичних цілей кофеїн добувають з оболонки кавових зерен, а також листя чаю, плодів гуарани, пагонів падуба (мате). Всі ці рослини різною мірою багаті на кофеїн і сотні років використовуються в країнах Сходу і Латинської Америки як енергетичні напої. Кофеїн у сухому вигляді є кристалами, які розчиняються тільки в гарячій воді. Ось чому рослини, що містять кофеїн, прийнято заварювати окропом.

В одній чашці кави міститься 120 міліграм кофеїну, в чашці чаю – вдвічі менше, а в чашці мате – вдвічі більше.

Вплив кофеїну на організм

Головне слово, яке найчастіше вживається в описах функцій кофеїну, – бадьорість. Дійсно, будь-який напій на основі рослин, що містять кофеїн, працює як стимулятор, що підстьобує всі процеси в організмі. В результаті:

  • зменшується сонливість;
  • частішає серцебиття;
  • незначно підвищується тиск;
  • збуджується нервова система;
  • покращується концентрація;
  • пришвидшується травлення.

Кофеїн активізує одночасно серцево-судинну, нервову та травну системи. Нормальною дозою вважається випивати до чотирьох чашок кави на день. Перевищення загрожує звиканням, підвищеною збудливістю, безсоння.

На шкіру цей «напій» діє так само, як на організм в цілому - здорово бадьорить, рухаючи все, що сповільнилося і застоялося. Таким чином, кофеїн активізує такі процеси:

  • виведення зайвої рідини, тим самим зменшуючи набряклість;
  • розщеплення жиру, внаслідок чого сприяє схуднення;
  • тонізацію судин, при цьому покращуючи мікроциркуляцію;
  • зміцнення клітинних мембран, утримуючи вологу у верхніх шарах шкіри;
  • синтез ліпідів, які захищають шкіру.

Крім ліполітичної та дренажної дії, кофеїн надає на шкіру та омолоджуючий ефект, стимулюючи синтез холестерину – ліпіду, що відіграє важливу роль у захисній функції шкіри. З віком його кількість зменшується і шкіра стає беззбройною перед зовнішніми агресорами. Результат – сухість, підвищена чутливість, зниження еластичності.

Ще одна властивість, яку небезпідставно приписують кофеїну, – здатність поглинати ультрафіолет та захищати клітини шкіри від пошкоджень, що наносяться сонячним випромінюванням.

Показання до застосування

Косметичні засоби, що містять кофеїн, радять усім, хто бореться із зайвими жировими відкладеннями, має схильність до набряклості, страждає від сухості шкіри, спричиненої віковими змінами.

Обмеження до використання

Ефективність та безпека кофеїну в косметичних формулах залежить від дозування:

  • якщо його занадто мало , результату не буде помітно;
  • якщо дуже багато – шкіра може відреагувати роздратуванням.

Виробникам косметики доводиться балансувати, пом'якшуючи чи посилюючи дію кофеїну за допомогою додаткових інгредієнтів. Благо молекули кофеїну невеликі, тому вони легко вбудовуються в багатокомпонентні косметичні рецептури і легко проникають у шкіру.

Кофеїн у косметиці

У косметиці кофеїн особливо цінується за свої лімфодренажні властивості та здатність локально боротися з жировими відкладеннями. Не дивно, що цій речовині відводиться центральне місце у формулах проти:

  • целюліту;
  • набряклості повік і «мішків» під очима;
  • другого підборіддя.

Кофеїн широко застосовується в косметиці, адже сфера його впливу не обмежується боротьбою з жировими відкладеннями та набряками. Кофеїн використовують у кремах для сухої та в'янучої шкіри, а також у засобах після засмаги – завдяки здатності утримувати вологу та відновлювати ліпідну мантію епідермісу.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие