Як заспокоїти шкіру обличчя

Як заспокоїти шкіру обличчя

Шкіра сохне, лущиться, на ній з'являються червоні плями — і так цілий рік? Взимку в цьому винен мороз, навесні – авітаміноз, влітку – спека та пил. Але сезонні чинники найчастіше — лише привід, а справжня причина подразнень у чомусь іншому.

Причини подразнення шкіри

Чутлива, постійно роздратована шкіра завдає маси незручностей - сонцю її не підставляй, від вітру ховай, для догляду купуй спеціальну косметику . А скільки часу та грошей доведеться витратити, перш ніж знайдеш тональні засоби, які замаскують почервоніння та лущення — і при цьому не посилять роздратування.

Дратівлива шкіра втрачає захисні якості, починає гірше засвоювати поживні речовини, втрачає здатність до самовідновлення. З роками проблеми ускладнюються. Найкраще, що можна для неї зробити, — знайти причину підвищеної реактивності та підібрати правильний догляд.

Причин для подразнення у шкіри багато — від хронічного стресу до проблем із ШКТ, ендокринною системою, імунітетом. Якщо роздратування непокоїть постійно, доведеться побувати у дерматолога, терапевта, ендокринолога та, можливо, у психолога.

Що може спричинити гостру реакцію шкіри?

Стрес

Шкіра чуйно реагує на хронічний недосип , проблеми в сім'ї та на роботі. Збільшується вироблення гормонів стресу, а ті, у свою чергу, підвищують активність ферменту, що руйнує гіалуронову кислоту, та клітин, що розщеплюють колаген.

Шкіра в стані стресу – чутлива, зневоднена, легко червоніє від найменшого впливу та лущиться або покривається прищами без видимих ​​причин. Стрес провокує спазм периферичних судин, адже з точки зору еволюції, якщо людина нервується, за ним як мінімум женеться шаблезубий тигр, і кров потрібніша за внутрішні органи і м'язи, щоб можна було врятуватися втечею. Саме недолік трофіки веде до дефіциту кисню в тканинах, млявості та чутливості.

Незбалансоване харчування

Шкіра стає чутливою при нестачі поживних речовин - вітамінів і мінералів, зокрема, вітамінів А, С, Е. Якщо ви п'єте мало рідини, курите, зловживаєте алкоголем, це теж відбивається на шкірі не найкращим чином. Не любить вона і гострі, пряні, копчені, жирні страви.

Недостатній або неправильний догляд

Ви впевнені, що точно знаєте, який у вас тип шкіри , і вибираєте призначені для нього засоби? Можливо, причина підвищеної чутливості шкіри – новий консилер. Але ви про це не здогадуєтеся, тому що щодня використовуєте як мінімум п'ять засобів. А може, навпаки, вважаєте: що менше, то краще, і у вашому арсеналі немає навіть зволожуючого крему. Такий мінімалізм шкірі теж не до вподоби.

Якщо у вас чутлива шкіра, не рекомендується:

  • користуватися скрабами з твердими абразивними частинками, засобами з етиловим спиртом, ефірними оліями, милом;
  • вмиватися холодною чи гарячою водою;
  • робити гарячі компреси;
  • використовувати кубики льоду як тонік;
  • митися твердими мочалками.

Правила догляду за чутливою шкірою, схильною до подразнення

Шкіра може стати чутливою без видимих ​​причин, а через деякий час також несподівано повернутися до нормального стану. Буває, вона реагує на зовнішній подразник. Але як би там не було, при грамотному догляді навіть дуже реактивну шкіру можна заспокоїти і зробити толерантнішою.

Як же її доглядати?

  1. Делікатно очищайте. Вибирайте м'які засоби без абразивних частинок, не використовуйте пілінги з високою концентрацією кислот – вони не допоможуть, а швидше зашкодять. Оптимальний вибір - гелі та тоніки з термальною водою у складі. Їх можна використовувати і для зняття макіяжу, і для відлущування.
  2. Добре зволожуйте. Вам потрібен гіпоалергенний крем для чутливої ​​шкіри. Подивіться, щоб у його складі були зволожуючі компоненти (гіалуронова кислота, хітозан). І обов'язково – речовини, що відновлюють гідроліпідну плівку: алантоїн, бісаболол, кераміди.
  3. Як слід живіть. Раз на тиждень робіть маски, у складі яких є аргінін, аргірелін, морські водорості . А головне – підберіть хороший живильний крем. Це можуть бути засоби з термальною водою, нейросенсином, який заспокоює шкіру, і скваланом — ця речовина пом'якшує та відновлює гідроліпідний бар'єр. Додаткові, але не менш важливі інгредієнти у засобах для реактивної шкіри – олія карите, гіалуронова кислота, вітамін Е.
  4. Менше «нервуйте». Уникайте перебування на спекотному сонці, на морозі, у запорошеному та забрудненому середовищі. Менше турбуйтеся і переживайте через дрібниці. І ніколи не пробуйте новий косметичний засіб напередодні важливої ​​події – реакція шкіри може бути непередбачуваною.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие