Відлущування шкіри

Відлущування шкіри

Розширені пори, тьмяний колір обличчя, ластовиння, пігментні плями, дрібні зморшки і навіть акне - кажуть, пілінг допоможе позбавитися всіх цих проблем. Чи варто чекати на чудове перетворення? Розберемося.

Що таке відлущування шкіри

Процеси оновлення в організмі не припиняються: він постійно синтезує нові клітини та утилізує старі. Щоправда, якщо говорити про шкіру, ці процеси можуть з різних причин сповільнитись. Допоможе процедура відлущування відмерлих клітин - пілінг. Що вона дає?

  • Покращує колір обличчя. Завдяки відлущування видаляються ороговілі частинки, шкіра виглядає свіжішою та оновленішою.
  • Бореться з акне. Пілінг допомагає позбутися дрібних прищиків і запобігає появі нових — у рамках комплексної програми догляду за проблемною шкірою.
  • Зменшує пігментацію. Плями світлішають і стають менш помітними.
  • Розгладжує зморшки. Пілінг вирівнює рельєф шкіри, згладжуючи дрібні зморшки.

Методи відлущування шкіри

Спочатку перерахуємо салонні процедури.

  • Мікрокристалічна дермабразія - один з різновидів механічного пілінгу. Вплив на шкіру трохи жорсткіший, ніж при домашньому використанні скрабу. Протипоказання: тонка чутлива шкіра, акне , розацеа.
  • Дермабразія — шліфування обличчя, при якому прибирають не тільки верхній роговий шар епідермісу, а й розташовані глибше живі клітини. Ця процедура прирівнюється до хірургічної операції та виконується під наркозом. Список протипоказань значний.
  • Фракційний фототермоліз – лазерний пілінг. Процедура практично безболісна та швидка (близько 30 хвилин). Проходить у 3 етапи: спочатку косметолог наносить антисептичний крем, потім обробляє обличчя та зону декольте лазерним променем, на завершення наносить маску та крем.
  • Хімічний пілінг буває кількох різновидів – глибокий, серединний та поверхневий, залежно від сили впливу кислот. Протипоказання – чутлива шкіра, індивідуальна нестерпність компонентів.

Домашні засоби для ексфоліації безпечніші, діють менш агресивно. У цьому їхня перевага і недолік: вони навряд чи пошкодять шкіру, але й ефект дадуть не такий відчутний.

Очищаючі маски

Добре, якщо вони містять не тільки компоненти, що відлущують, але і поживні, зволожуючі, відбілюючі. Користуватися масками можна раз на 10-14 днів, якщо шкіра нормальна або змішана, і раз на 7-10 днів, якщо шкіра жирна.

Скраби

Для кожного типу шкіри передбачено свою основу скрабу.

  • Піняча кремова - для жирної або комбінованої шкіри.
  • Ніжна емульсія з пом'якшуючими жирами та воском – для сухої та чутливої.
  • Легка гелева – для нормальної шкіри.

Відлущуючі креми

Вони не тільки м'яко відлущують ороговілі частинки, але також живлять та заспокоюють шкіру, знімають роздратування.

Пілінги

Найчастіше вони випускаються у формі лосьйону або сироватки і є домашнім варіантом легкого хімічного пілінгу на основі гліколевої та/або фруктових кислот (АНА). Відлущують абразивні частинки в них не входять.

Якщо перелічені вище форми відлущувальних засобів мають на увазі наступне вмивання, то після пілінгів відразу наносять засіб для догляду.

Етапи відлущування

Для шкіри обличчя

Процедуру краще проводити увечері перед сном. Вирушати відразу після неї на вулицю точно не варто: навіть після м'яких засобів на шкірі залишаються мікротріщини, і в них можуть потрапити пил та бруд.

  1. Вмийтеся теплою водою.
  2. Нанесіть засіб для лущення - скраб, крем або маску.
  3. Як слід змийте його теплою водою.
  4. Промокнувши шкіру рушником, нанесіть зволожуючий або живильний крем.

Для шкіри голови

Вона теж потребує догляду і, можливо, навіть більш делікатного, ніж шкіра обличчя та тіла. Пілінг шкіри голови допоможе позбутися сверблячки, лущення, лупи, зміцнить коріння волосся.

  1. Намочіть голову.
  2. Розділяючи волосся на проділи, нанесіть засіб для відлущування .
  3. Злегка помасажуйте шкіру голови.
  4. Змийте теплою водою.
  5. Вимийте голову шампунем.
  6. На завершення бажано нанести живильну маску або використовувати бальзам для волосся.

Для шкіри ніг

Косметологи радять обов'язково проводити процедуру відлущування за день-два до епіляції — це допоможе уникнути проблеми волосся, що вросло. Найкраще для цього підходять креми та скраби з саліциловою та альфагідроксикислотою.

  1. Прийміть теплий душ, щоб розпарити шкіру.
  2. Нанесіть засіб для пілінгу.
  3. Змийте.
  4. Нанесіть зволожуючий або живильний крем.

Вибір засобів для відлущення залежно від типу шкіри

При сухій шкірі

Відлущування проводите не частіше ніж раз на тиждень. Не можна користуватися кремами та скрабами з твердими абразивами (наприклад, подрібненими абрикосовими кісточками): вони травмують і так чутливу шкіру. Замість них використовуйте засоби з поліуретановими або силіконовими гранулами.

При жирній шкірі

Пілінг рекомендований не частіше 2-х разів на тиждень, інакше можна травмувати шкіру та змусити сальні залози працювати ще активніше. Ваш вибір – засоби на основі глини або саліцилової кислоти. Можна скористатися як скрабами з абразивними частинками для фізичного відлущування, так і засобами з ензимами.

При змішаній шкірі

Періодичність відлущування – 1-2 рази на тиждень. У цьому випадку пілінг виконує дві функції:

  • очищує шкіру;
  • контролює вироблення себуму на жирних ділянках.

Власникам комбінованої шкіри підійдуть скраби з ензимами, а також засоби із гліколевою кислотою.

При проблемній шкірі

Ваша програма-максимум - пілінг 1-2 рази на тиждень. Скрабів з ензимами слід уникати, а ось застосування засобів із полімерними кульками вітається. Добре, якщо у складі буде і саліцилова кислота : вона знищує патогенні бактерії, причину висипу вугрів.

Якщо на шкірі є відкриті запальні елементи, процедуру пілінгу проводити категорично не можна.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие