Малярні мішки під очима

Малярні мішки під очима

Пізній відбій, раннє піднесення, стреси на кожному кроці, а також гіпоксія і відсутність необхідної фізичної активності - все це рано чи пізно відбивається на стані шкіри обличчя. Неприємним сюрпризом можуть стати малярські мішки під очима або, як їх ще називають, суфи. Розбираємося за допомогою експерта, чи можна їх позбутися.

Що таке малярні мішки під очима

Якщо ви вперше чуєте це словосполучення, вітаємо, навряд чи ця проблема для вас є актуальною. Малярні мішки під очима найчастіше розташовуються над області нижніх повік (як належить «мішкам під очима»), але в вилицях. Напевно, ви бачили, як у жінок у віці на щоках з'являється півколо з помітним нижнім кордоном. Обличчя виглядає втомленим, шкіра стоншується і втрачає тонус, а згодом провисає.

Малярні мішки, вони ж суфи, вони ж виличні грижі — вся назва однієї проблеми, пов'язаної з індивідуальними анатомічними особливостями обличчя, його будовою. Такі набряки в області вилиць формуються через порушення фізіологічних процесів у м'яких тканинах. За рахунок скупчення малярного жиру суфи стають особливо помітними з віком. Лікарі вважають, що у всьому винен птоз тканин середньої зони обличчя.

Як прибрати малярські мішки? Марія Невська вважає, що боротися із ними можна оперативним шляхом. А профілактика пов'язана з підтримкою м'язового каркаса і пружності шкіри, що включає відразу два важливі етапи:

  • запобігання птозу завдяки здоровому способу життя, фізичній активності, а при необхідності корекції ендокринних змін;
  • активізація вироблення колагену за допомогою косметологічних процедур та препаратів, наприклад, з ретинолом та вітаміном С у складі.

Причини появи суфів під очима

Причин появи суфів досить багато. Але перш за все хочемо внести ясність: малярські мішки під очима — не патологія, це лише косметичний дефект. А тепер докладніше про те, через що з'являються суфи.

Вік

Згодом шкіра втрачає тургор , уповільнюються всі природні процеси, що протікають у дермі, у тому числі синтез колагену та еластину, шкіра розтягується, втрачає еластичність та пружність. Дуже часто принагідно йде накопичення жиру в організмі. Суфи утворюються і натомість загального зниження тонусу як шкіри, і м'язів.

Спадковий фактор

Найчастіше малярські мішки з'являються під час та після менопаузи, але далеко не у всіх жінок. Якщо у мами чи бабусі були припухлості на вилицях, швидше за все, і вам не уникнути цієї проблеми. Якщо ні, то, найімовірніше, ви й не дізнаєтесь, що це таке.

Вікові дефекти кругового м'яза ока

Йдеться про її в'ялість або, навпаки, спазм. Значення також має зниження еластичності та тургору шкіри навколо очей.

Застій рідини у тканинах

На розмір суфів впливає зайва рідина у тканинах. Дренажний масаж цієї зони врятує становище, але не на 100 відсотків.

Шкідливі звички

Куріння та зловживання алкоголем – вороги краси та молодості. Але в утворенні суфів вони грають вирішальну роль: чим більше рідини застоюється в тканинах (а саме цим загрожують шкідливі звички), тим більша ймовірність появи малярських мішків під очима.

Видалення малярних набряків: основні методи

Сьогодні для позбавлення малярних мішків використовують кілька хірургічних методів. Коротко розповімо про найпопулярніші.

Ліпосакція

Достатньо травматична операція, внаслідок якої змінюється підшкірна структура. Ліпосакція має низку протипоказань, про які розповість лікар на очному прийомі. Відразу після операції мішки зникнуть. Однак доведеться серйозно стежити за собою та контролювати процес накопичення жиру.

Блефаропластика

Якщо вам більше 35 років та суфи стали постійною проблемою, варто звернути увагу на цю операцію. Сьогодні блефаропластика вже не вважається складною маніпуляцією. Хороший пластичний хірург позбавить малярних мішків на два-три десятки років. У ході операції з-під шкіри видаляють зайву жирову клітковину, а тканини підтягують та фіксують.

Ліфтінг

Йдеться не про ліфтинг у чистому вигляді, а про підтяжку за рахунок власного жиру. Зазвичай його беруть із тих зон, де він накопичується найчастіше — це стегна та живіт. Після процедури овал обличчя стає більш чітким та підтягнутим, а суфи разом із мімічними зморшками пропадають.

Чи можна позбутися малярних мішків без операції

Відразу попередимо, що позбутися малярських мішків під очима за кілька тижнів і навіть місяців не вдасться. Процес цей довгий і потребує дисципліни та системного підходу. Тож удача чекає на найтерплячіших і наполегливіших.

Масаж

В результаті лімфодренажного масажу (врахуйте, що він показаний далеко не всім!) відбувається низка позитивних ефектів:

  • йдуть набряки та припухлості;
  • покращується мікроциркуляція;
  • формується молодший і підтягнутий овал обличчя.

Іншими словами, завдяки лімфодренажному масажу уповільнюється процес гравітаційного птозу і йде зайва рідина, запобігають застійним процесам. Радимо уважно вивчити необхідні техніки масажу та робити його щодня. Для наочності публікуємо невелике відео та дуже сподіваємося, що воно вас надихне.

Ультразвукові процедури

За допомогою ультразвуку можна зміцнити шкірний каркас та м'язові тканини, внаслідок чого припухлості на вилицях поступово зникнуть. Ефект від курсу процедур зберігається до двох місяців, а протипоказань практично немає.

Дарсонваль

Для усунення малярських мішків під очима можна використовувати всілякі гаджети. Один із перевірених – прилад Дарсонваль. Він впливає на шкіру високочастотними струмами, що подразнюють нервові клітини та стимулюють мікроциркуляцію крові. Процедура не викликає болючих відчуттів і не завдає дискомфорту. Ефект залежить від потужності приладу та застосовуваних електродів.

Профілактика суфів

На жаль, якщо малярські мішки під очима вже є, навряд чи вдасться повністю їх позбутися в домашніх умовах. Але є деякі методи, які допоможуть зменшити їх прояв.

Налагодити питний режим

Не забувайте щодня пити достатню кількість звичайної питної води. Норма розраховується індивідуально, прийнята формула розрахунку – 30 мл на кожний кг ваги.

Харчування

Якщо ви знаєте за собою схильність до набряків, спробуйте виключити з раціону продукти, що сприяють застою рідини в тканинах: гостре, солоне, смажене. Слідкуйте за вагою, адже основне наповнення малярських мішків – жир.

Становище під час сну

Спати на животі, обличчям у подушку – дуже погана ідея з погляду птозу тканин обличчя. Забезпечте комфортне спальне місце, підберіть ортопедичну подушку.

Контрастне вмивання

Різниця температур під час вмивання стимулює мікроциркуляцію, внаслідок чого відбувається відтік лімфи, що має набряклість. І взагалі це покращує загальний тонус шкіри.

Холодові компреси

Тримайте у холодильнику пару масок для очей. Не лише кремові, а й тканинні патчі. Останні працюють як SOS-засіб і швидко упорядковують шкіру, зменшуючи прояв суфів.

Засоби проти малярних мішків під очима 

Сироватки

Мило

Креми

Маски

Набори

Пластирі Sesderma C-Vit Eye Contour Patches

Гель Phyto-C Eye Return Gel

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие