Передчасні зморшки

Передчасні зморшки

Всі повторюють, як мантру: «Запобігти зморшкам легше, ніж потім з ними боротися». Але як забезпечити профілактику, яку підключити косметику, які інгредієнти шукати на етикетках? Зараз розповімо.

Ранні зморшки: причини появи

Перше, що треба запам'ятати: фізіологічний і фактичний вік — не те саме. За статистикою, різниця між ними може сягати 15 років. Причому майже у чверті жінок шкіра виглядає старшою за реальний вік.

Один із найяскравіших маркерів старіння — зморшки. Ці поздовжні та поперечні борозенки з'являються внаслідок пошкодження волокон колагену та еластину. Спочатку тонкі та непомітні, згодом зморшки заглиблюються, трансформуючись у заломи та складки.

Причини, що призводять до появи ранніх зморшок можуть бути і зовнішніми, і внутрішніми.

Зовнішні причини

  • Куріння, крім загальної токсичної дії, погіршує мікроциркуляцію, знижує антиоксидантний потенціал організму, в результаті шкіра тьмяніє та грубіє.
  • Недосип запускає цілий каскад гормональних реакцій, що погіршує стан шкіри. Крім того, дефіцит сну означає, що шкіра, як будь-який інший орган, не встигає пройти необхідний цикл нічного відновлення.
  • Захоплення засмагою провокує фотостаріння: пігментацію, зморшки, сухість шкіри.
  • Відсутність фізичних навантажень погіршує метаболізм та кровопостачання у шкірі та м'язах (у тому числі особи). З іншого боку, надто інтенсивні вправи можуть призвести до гормонального дисбалансу, викликаного високою стомлюваністю.
  • Незбалансоване харчування. "Голодні" дієти, різке схуднення або надмірна повнота - все це сприяє ранньому в'янення шкіри. Так, наприклад, дефіцит жирів часто призводить до недостатнього відновлення захисної мантії гідроліпідної.
  • Неправильне застосування косметики. У першу чергу це стосується очищаючих і відбілюючих засобів, що пересушують шкіру. Через втрату вологи уповільнюються процеси оновлення, шкіра стає вразливою.

Внутрішні причини

  • Генетична схильність до раннього старіння шкіри.
  • Гормональні порушення (від кількості жіночих статевих гормонів естрогенів залежить вироблення колагену та гіалуронової кислоти).
  • Занадто активна міміка.

Види ранніх зморшок

Сучасна косметологія ділить ранні зморшки на два типи.

  • Статичні - їх викликають різні внутрішні та зовнішні фактори.
  • Мімічні - основні причини їхньої появи зрозумілі з назви.

При дуже живій міміці обличчя (звичці мружитися, хмуритися, здивовано піднімати брови) через часті скорочення м'язів зморшки можуть з'явитися вже в 18-20 років.

Серед різних морфотипів старіння виділяють дрібноморщинистий тип, його домінуюча ознака - саме зморшки, а також сухість шкіри.

Зморшки також класифікують відповідно до місця їх появи.

На лобі

Як правило, зморшки у цій галузі є результатом надмірної міміки. Від звички морщити лоб допомагають позбутися методи самоконтролю, а також ін'єкції ботоксу. З косметичних засобів знадобляться креми, що омолоджують, і засоби з ботоксоподібною дією на основі гексапептидів.

Навколо очей

«Гусиним лапкам» ми повинні як звичці мружитися, так і прискореним процесам старіння. Дуже тонка і ніжна, з мінімальною кількістю пор і сальних залоз, шкіра навколо очей втрачає еластичність першої.

Слідкуйте за мімікою, носите сонцезахисні окуляри, використовуйте антивікові креми для контуру очей.

У куточках рота

Ці зморшки також мають мімічну природу. Використовуйте омолоджуючі засоби - креми та гелі-філери.

Зморшки «скорботи»

Різкі смуги, що тягнуться від крил носа до куточків рота, не тільки старять, а й надають обличчю незадоволеного або сумного виразу. Найпростіший спосіб уповільнити їхнє поглиблення - записатися до косметолога, наприклад, на ін'єкції препаратів гіалуронової кислоти.

З косметичних засобів допоможуть креми: зволожуючі, живильні, з ефектом філерів.

На шиї

Ранні «кільцеві» зморшки на шиї найчастіше з'являються через генетичну схильність, неправильний сон (наприклад, занадто високу подушку), звичай читати в ліжку. Перегляньте звички та регулярно наносите за пару годин до сну живильні та зволожуючі креми для області шиї та декольте.

11 кроків для профілактики ранніх зморшок

Наше завдання – по можливості продовжити здатність шкіри до самовідновлення.

  1. Ведіть здоровий спосіб життя: правильно харчуйтеся, більше рухайтеся, намагайтеся висипатисяуникайте стресів.
  2. Контролюйте гормональне тло, щорічно відвідуйте гінеколога-ендокринолога.
  3. Доглядайте шкіру. Запам'ятайте: очищення-відлущування-зволоження – необхідна програма-мінімум. Та й нічний догляд теж не варто ігнорувати.
  4. Наносите косметику по масажним лініям , це допоможе уникнути розтягування шкіри.
  5. Пийте воду. Втрата вологи – одна з головних причин ранніх зморшок, при цьому зневодненою може бути навіть жирна шкіра.
  6. Не засмагайте без сонцезахисного засобу.
  7. Захищайте шкіру від несприятливих погодних умов морозу, вітру, перепаду температур.
  8. Наслідки фотостаріння (гіперкератоз, пігментацію, ранні зморшки) коригуйте за допомогою засобів з ретинолом та ретиноїдами. Використовуйте їх в осінній та зимовий період.
  9. Не нехтуйте засобами для догляду за шкірою навколо очей.
  10. Слідкуйте за мімікою.
  11. Робіть самомасаж та гімнастику для обличчя. Вони зміцнюють лицьові м'язи, покращують кровообіг та харчування шкіри.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие