Все, що ви хотіли знати про зморшки

Все, що ви хотіли знати про зморшки

Може, є щасливі люди, які не знають, що таке зморшки і як вони виглядають. Але більшості з нас вони знайомі не з чуток, і точно ніхто не радий їх появі. Їх хочеться позбутися, причому якнайшвидше. Не поспішайте. Спершу розглянемо їх уважніше, а там вирішимо, як вчинити: страчувати чи помилувати.

Що таке зморшки

Зморшки - це зміни тканини, що виражаються в тонких лініях, борозенках, заломах, провалах та складках шкіри. Їх характер, глибина і розташування можуть бути різними: в одних їх небагато, але вони глибокі, в інших все обличчя наче заштриховане дрібною сіточкою зморшок. Одні купують крем, що омолоджує, вже в 25 років, а інші тільки починають замислюватися про антивіковий догляд ближче до сорока. Чому так відбувається, чому з'являються зморшки?

Чому з'являються зморшки

Однозначно відповісти на запитання, чому з'являються зморшки, не вдасться. Було б чудово, якби існував лише один винуватець, якого можна виявити, засудити та відправити до довічного вигнання. На жаль, провокаторів зморшок багато, і з кожним доведеться розбиратися окремо. Добре, що принаймні ми їх знаємо поіменно, а це вже вселяє оптимізм.

Активна міміка

Мімічні м'язи обличчя кріпляться до шкіри, яка залежить від активності міміки, тобто скорочується і подовжується разом із м'язами. З часом при активній міміці м'яз втрачає еластичність і свободу руху, змінює структуру, коротшає, і шкіра, слідуючи рельєфу м'язового полотна, складається в зморшки.

Фізіологічне старіння шкіри

І знову шкіра стає заручницею цього разу загального старіння організму. Зокрема, зміна гормонального статусу (зниження вироблення жіночих статевих гормонів) призводить до втрати пружності та еластичності тканин — і ось, будь ласка, на обличчі з'являються складки.

Фотостаріння

Під впливом ультрафіолету, а точніше променів типу А, шкіра зазнає окислювального стресу і змушена боротися з вільними радикалами. З віком ця боротьба стає нерівною, пошкодження на клітинному рівні накопичуються, в результаті шкіра втрачає запаси гіалуронової кислоти, страждають структурні білки (колаген та еластин), слабшає захисний бар'єр. Результат – зневоднена шкіра, зморшкувате обличчя. Більше про фотостаріння написано тут .

Емоційні фактори

Стрес також згубний для шкіри. Постійний викид кортизолу (гормон стресу) плачевно позначається її стані. До того ж при нервуванні відбувається спазм судин, шкіра позбавляється нормального кровопостачання, м'язи обличчя напружені - не дивно, що від таких випробувань на обличчі поступово з'являються статичні зморшки.

Особливості способу життя

Недосипи, нерухомий спосіб життя позначаються на стані шкіри. Додайте до цього недолік білка в харчуванні (будівельного матеріалу для тканин), велика кількість високовуглеводної та солодкої їжі (провокує глікацію, «зацукрування» колагену) — і отримаєте ідеальні умови для прискореного старіння та появи зморшок на обличчі. У юності дівчата про це не замислюються, а тим часом ушкодження накопичуються.

Типи зморшок на обличчі

Щоб краще дізнатися ворога в обличчя (точніше, на обличчі), подивимося, якими бувають зморшки і як вони виглядають залежно від походження та розташування.

За рівнем виразності

  • Дрібні зморшки - дрібні поверхневі зморшки беруть не якістю, а кількістю, хоч вони і не глибокі, їх зазвичай буває багато, вони займають велику площу обличчя, можуть з'явитися на щоках, навколо очей та рота. Основною причиною утворення таких дрібних зморшок є сухість шкіри. Для боротьби з лініями зневоднення рекомендується щодня застосовувати зволожуючі засоби, що відповідають типу шкіри після 25 років або раніше, якщо шкіра суха.
  • Статичні локальні (глибші зморшки) — вони не зникають, навіть якщо обличчя розслаблене. Це говорить, по-перше, про напругу мімічних м'язів, а по-друге, про зниження синтетичної здатності фібробластів, які виробляють колаген, еластин та гіалуронову кислоту, що утворюють каркас шкірного покриву. З віком фібробласти виробляють все менше цих речовин, знижуються щільність, тургор та еластичність шкіри. Рекомендуються використовувати антиейдж-засоби з інгредієнтами, що активізують синтез колагену та гіалуронової кислоти плюс естетичні процедури для стимуляції фібробластів: біоревіталізація, пілінги, апаратні методи.

За причинами появи зморшок

Класифікувати типи зморшок можна, відштовхуючись від основної причини, пускового механізму, що призвів до формування.

  • Мімічні можуть з'явитися в ранньому віці, зазвичай вони утворюються в зонах найбільшої мімічної активності - на лобі між бровами, в куточках очей.
  • Гравітаційні – до них відносять носогубні складки та нососльозну борозну, проте винна в їх появі не лише гравітація, а й застій рідини – при порушенні її відтоку вона застоюється в найбільш зручних місцях. Такі зморшки частіше схильні власники товстої, пористої, жирної шкіри.
  • Вікові - з'являються на старіючій шкірі через зниження швидкості відновлення клітин та деформації колагенових структур, позбавлених гормональної підтримки, часто на тлі зневоднення. Від віку не втечеш, але спробувати можна.

За місцем розташування

Зморшки на обличчі найчастіше розташовуються у місцях найбільшої мімічної активності та мають специфічні назви залежно від локалізації.

  • Зморшки на лобі - прямий наслідок звички морщити лобовий м'яз і піднімати брови. Мімічний патерн закладається з дитинства, але в свідомому віці цю звичку можна відстежити та проконтролювати. На допомогу техніки тейпування, самомасаж, прийоми гімнастики для обличчя.
  • Міжбрівні зморшки - результат звички невдоволено зрушувати брови і хмуритися, через що м'язи, що зморщують брову, перебувають у постійному гіпертонусі. І ось вона — зморшка горді.
  • Зморшки навколо очей , вони ж «гусячі лапки», з'являються внаслідок особливостей будови обличчя та міміки, коли до посмішки втягується круговий м'яз ока та прилеглі тканини. Поки шкіра молода, промінчики навколо очей з'являються лише при усмішці, а згодом відбиваються на шкірі.
  • Зморшки маріонетки тягнуться від куточків губ вертикально донизу, до щелепи. Це наслідок статичної напруги та укорочення парного м'яза, що опускає кут рота, що надає обличчю сумного, незадоволеного виразу.
  • Кисетні зморшки — штрихування над верхньою губою, їх ще називають зморшками курця, хоча вони дістаються не лише тим, хто звикли до тютюну. Зморшки навколо рота з'являються у багатьох після 65. Причин кілька - деформація кругового м'яза рота, зменшення об'єму щелепи, проблеми із зубами.
  • Носогубные зморшки , вони складки, можуть супроводжувати людину з раннього дитинства. Їхня поява обумовлена ​​особливостями прикусу та будовою обличчя, а ось посилення безпосередньо пов'язане з набряклістю та затримкою рідини в тканинах. Грамотний лімфодренаж та робота з ортодонтом можуть значно покращити ситуацію.

Методи усунення зморшок

Попередити утворення зморшок легше, ніж боротися з ними, але способи їх позбутися (хоча б тимчасово) існують.

Косметологічні процедури

Косметологія пропонує різну стратегію боротьби зі зморшками:

  • Блокування мімічних м'язів. Ін'єкції ботулотоксину блокують активність мімічних м'язів, знерухомлюючи їх. М'яз перестає скорочуватися, розслаблюється, відновлюється її довжина, і зморшка зникає. Така корекція ефективна в зоні чола, куточках очей (тобто на ділянках з активною мімікою), для зморшок маріонетки (уколи робляться в ділянку шиї). Результат тримається до півроку, а потім потрібне повторне введення препарату.
  • Заповнення зморшок. Це завдання виконують ін'єкції гіалуронової кислоти, гелеподібні філери, які вводяться безпосередньо в зморшку, заповнюючи провал та розгладжуючи шкіру. Як філер може використовуватися і власна жирова тканина людини - жир забирають із стегна або іншої частини тіла і з його допомогою розправляють зморшку на обличчі.
  • Оновлення шкіри. Кислотний або лазерний пілінг руйнує клітини шкіри як на поверхні, так і в дермальному шарі, запускаючи процес регенерації та формування нових клітин. Шкіра оновлюється, відбувається активний синтез колагену та гіалуронової кислоти, за рахунок чого зморшки розгладжуються або зменшується їх глибина та довжина.
  • Стимуляція. Плазмоліфтинг – метод ін'єкційного введення власної плазми, збагаченої тромбоцитами, стимулює фібробласти виробляти заповітні колаген та еластин для омолодження шкіри та підвищення її пружності.

Косметичні засоби проти зморшок

Косметичний догляд спрямовано підтримку основних функцій шкіри — бар'єрних. Денні та нічні креми подбають про те, щоб вона була захищена протягом дня та відновлювалася під час відпочинку. Це програма мінімум, яка допомагає зберегти шкіру гладкою та пружною, запобігти зневодненості та фотопошкодженню.

Що стосується безпосередньо боротьби зі зморшками, то деякі косметичні інгредієнти цілеспрямовано борються із віковими змінами шкіри:

  • ретинол має оновлюючу дію, розгладжує шкіру та стимулює синтез колагену;
  • гіалуронова кислота за рахунок потужного зволоження робить зморшки менш помітними, а шкіру більш пружною та наповненою;
  • пептиди - сигнальні молекули, що посилають клітинам наказ синтезувати колаген, якого з віком стає менше;
  • антиоксиданти борються з окислювальним стресом та його наслідками, які полягають у пошкодженні колагенових структур;
  • кислоти забезпечують рівномірну есксфоліацію старих клітин та утворення нових, вирівнюють мікрорельєф шкіри.

Для профілактики зморшок та боротьби з ними до основного догляду підключається додатковий - у вигляді сироваток та концентратів з ефективною дозою активних компонентів.

Масаж обличчя від зморшок

Масаж обличчя стимулює кровообіг та відтік лімфи, шкіра отримує потужний стимул для самовідновлення. Крім того, руки масажиста (або свої власні, якщо освоїти техніку) знімають гіпертонус з м'язів, повертають їм колишню довжину і природне положення. Ефективність масажу та естетичний результат залежать від його різновиду та майстерності виконання. Взагалі кожна жінка може освоїти прості прийоми масажу для боротьби зі зморшками.

Антивікова гімнастика для обличчя

Гімнастика для обличчя та фейсфітнес покликані тонізувати мляві м'язи та розслабити напружені, посилити кровотік, вивести зайву рідину. Вправи включають прийоми самомасажу, лімфодренажу, а також роботу над статикою шиї та поставою – це основи молодості обличчя.

Як уповільнити появу зморшок

Уповільнити появу зморшок – досяжне завдання. Вона вимагатиме комплексу заходів, які включають щоденний догляд за шкірою, але не обмежуються ним.

Спосіб життя відіграє основну роль у питаннях краси:

  • здоровий сон (щонайменше 7 годин);
  • рух (чи то фітнес чи ходьба);
  • перебування на свіжому повітрі;
  • харчування, багате білками, жирними кислотами, овочами, але з цукром і макаронами;
  • достатня кількість води – близько 2-х літрів на день.

І головне — треба прибирати чи принаймні мінімізувати стрес. Це завдання важко здійснити, але прагнути цього треба.

Що стосується роботи зі шкірою, то тут потрібно дотримуватися трьох правил:

  • зволоження;
  • живлення;
  • захист від сонячного випромінювання

Короткі підсумки Про зморшки: запитання та відповіді.

  • Зморшки це що?

    Зморшки – це складки та тонкі заглиблення, що утворюються на поверхні шкіри та надають їй нерівний рельєф. Зморшки бувають множинними та дрібними чи одиничними, але глибокими.

  • Якими бувають зморшки?

    Зморшки можна умовно поділити на різноманітні види та підвиди: мімічні пов'язані зі скороченням мускулатури особи; лінії зневодненості часто утворюються на сухій та тонкій шкірі. Також зморшки класифікують по локалізації (на лобі, на переніссі, навколо очей та рота) та по глибині.

  • Чому з'являються зморшки?

    Причин появи зморшок багато: активна міміка, стреси, нездоровий спосіб життя, гормональне дорослішання, сонячне випромінювання, неадекватний догляд чи відсутність.

  • Які косметологічні методи боротьби зі зморшками? 

    Косметологія пропонує наступні шляхи: блокувати міміку (ботулотоксин), заповнити зморшки філером (гіалуроновою кислотою, жиром), шліфування та оновлення шкіри (пілінги та лазер), стимуляція синтезу колагену та еластину (плазмоліфтинг, апаратні методики).

  • Яка косметика допомагає боротися зі зморшками?

    У косметику, спрямовану на корекцію та запобігання зморшкам, зазвичай входять такі інгредієнти: ретинол, гіалуронова кислота, пептиди, кислоти та антиоксиданти (зокрема вітамін С).

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие