Чому старіє шкіра

Чому старіє шкіра

Універсальної відповіді це питання немає. Тут відіграють роль і негативні фактори середовища, і спосіб життя, і генетика — в результаті одні й у 40 виглядають на 25, а іншим і в 25 можна дати «під 40»... З'ясовуємо, чому старіє шкіра і як може жінка, якщо не зупинити, хоча б уповільнити цей процес.

Особливості старіючої шкіри обличчя

Старіння - процес природний і неминучий, але тому не менш прикрий. Здавалося б, ще вчора ми могли похвалитися яскравим рум'янцем і м'якою, ніжною, пружною шкірою, а зараз вона тьмяна, блякла, вкрита сіткою зморшок.

Вікові зміни починаються вже у 25 років (а за несприятливої ​​спадковості навіть раніше).

  • Через уповільнення клітинного поновлення роговий шар шкіри потовщується.
  • Змінюються колагенові та еластинові волокна, що підтримують каркас нашої шкіри: вони стають тоншими, грубіють, розтягуються і вже не так добре виконують свою функцію, як раніше.
  • З'являються «пробоїни» у захисному гідроліпідному шарі, він гірше утримує у шкірі природну вологу.
  • Необхідні шкірі речовини (колаген, гіалуронова кислота, ліпіди ) виробляються вже не так швидко, як раніше, але при цьому швидше витрачаються.
  • Слабшають захисні функції шкіри, їй стає все важче протистояти агресивним факторам середовища.

Ознаки старіння шкіри

Всі ці внутрішні поломки накопичуються, і рано чи пізно стають помітними.

  1. Шкіра тьмяніє.
  2. Стає менш гладкою та пружною.
  3. З'являються перші зморшки. Поступово їх стає дедалі більше, а самі вони все глибше.
  4. Під очима з'являються темні кола та мішки.
  5. «Пливе» овал обличчя.
  6. З'являється друге підборіддя.

Основні причини старіння

Хто чи що винні у змінах, що відбуваються з нами?

Сонце. Ультрафіолет руйнує захисний бар'єр шкіри, викликає опіки та пігментацію, сприяє появі зморшок.

Негативні фактори середовища. Серед них забруднене повітря, пил, перепади температур, сильний вітер. Все це ушкоджує клітини, провокує їхнє окислення, послаблює імунітет шкіри.

Відсутність догляду за шкірою чи неправильний догляд – недостатній, надмірний чи просто невірний. Агресивне очищення, недолік зволоження - все це рано чи пізно не найкраще позначиться на стані шкіри.

Нераціональне харчування. І голодні дієти, і надмірне харчування, багате на жири і цукри, однаково не подобаються нашій шкірі. Їй до смаку свіжі зелень, овочі та фрукти, каші та хліб із цільнозернових круп, повноцінний білок (м'ясо, риба, птах, яйця): хто їсть здорово, той довгі роки добре виглядає!

Надмірно активний чи пасивний спосіб життя. Інтенсивні навантаження у спортзалі старять не менше ніж сидіння на дивані. У всьому має бути золота середина!

Недостача сну. Здоровий сон - гарантія свіжості та краси шкіри. При систематичному недосипу під очима з'являються темні кола , шкіра тьмяніє, стає бляклою, стоншується, на ній з'являються зморшки.

Шкідливі звички. Куріння та алкоголь – вороги шкіри номер один. Навіть якщо ви правильно харчуєтеся, займаєтеся спортом, але регулярно викурюєте сигарету-другу, про молоду красиву шкіру в перспективі можете навіть не мріяти.

Блакитні екрани планшетів, ноутбуків та смартфонів. Останнім часом з'являються заяви, що випромінювання від них для нашої шкіри мало не небезпечніше ультрафіолетового. Воно руйнує колаген, посилює пігментацію та утворення зморшок. Втім, масштабних досліджень із цього приводу поки що не проводилося. Єдине, що достовірно доведено — блакитні екрани можуть спричинити порушення сну з усіма наслідками.

Як уповільнити старіння шкіри

Важко повірити, але ще наприкінці 60-х років минулого століття слова косметологів про те, що регулярне очищення, зволоження та захист шкіри можуть сповільнити прояви старіння, звучали революційно. Зараз у цьому вже ніхто не сумнівається, а вчені шукають нові способи повернути час.

Винаходяться молекули, до складу кремів і сироваток вводять стовбурові клітини, рослинні екстракти, вітаміни, антиоксиданти, ферменти, пробіотики та пребіотики , пептиди — і все для того, щоб наша шкіра виглядала молодшою ​​за паспортний вік.

Щоб уповільнити появу ознак старіння шкіри, діяти потрібно відразу за декількома напрямками:

  1. правильно доглядати шкіру, дотримуючись б'юті-рутину (очищення, тонізування, зволоження, живлення, захист) та використовуючи відповідні засоби;
  2. раціонально харчуватися;
  3. вести активний спосіб життя;
  4. по можливості виключити шкідливі звички;
  5. користуватися санскрином;
  6. висипатися;
  7. уникати стресів;
  8. захищати шкіру від агресивних факторів середовища.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие