Автор:Катерина Паламарчук
Красива, рівна шкіра, що сяє від природи, — рідкісне явище. Зазвичай такого бездоганного стану можна досягти лише шляхом грамотного щоденного догляду, що включає використання денного крему. Ось про що треба знати під час його вибору.
Основні правила вибору денного крему для обличчя
- Для жирної та комбінованої шкіри підходять легкі зволожуючі та матуючі текстури.
- Для сухої та зрілої – більш насичені.
Важливо пам'ятати, що тип шкіри змінюється від жирнішого в молодому віці до сухішого в зрілому. Тому й уподобання при виборі текстури мають змінитися
Вибираємо денний крем за типом шкіри
Ви вже визначили свій тип шкіри? Ні? Тоді проведіть тест. Протягом дня не користуйтеся косметикою, а ввечері прикладіть до обличчя косметичну серветку. Якщо на ній залишаться жирні сліди, швидше за все у вас жирний або комбінований тип шкіри. Серветка залишилася сухою - шкіра нормальна або суха.
- Для сухої шкіри. Завдання крему - підвищити рівень зволоженості шкіри та зміцнити захисний ліпідний бар'єр, що утримує вологу. Для цього до складу включають заспокійливі та зволожуючі інгредієнти . Причому останні — двох видів: вологи, що притягують воду і запобігають випару, з поверхні шкіри.
- Для жирної шкіри. Денний крем у разі не просто приховує надлишковий блиск і абсорбує надлишки себума, а й добре зволожує. Зазвичай зволожуючі креми для жирної шкіри мають матуючий ефект, і тоді засіб стає відмінною базою під макіяж.
- Для нормальної шкіри. Основна мета - зволоження та захист. За великим рахунком, це все, чого потребує шкіра даного типу. Але задля справедливості варто визнати, що людей з нормальною шкірою не так багато. Найчастіше вона буває комбінованою . Тому багато виробників пишуть на упаковці: «для нормальної та комбінованої шкіри».
- Для комбінованої шкіри. Така шкіра схильна до жирності та незапальних висипів у Т-зоні, тоді як область щік зазвичай нормальна або суха. Тому для зволоження одним засобом не обійтись.
Види денного крему
Денні креми для обличчя можуть відрізнятися за своєю дією. Наприклад, для молодої шкіри підійдуть зволожуючі формули, для зрілої — омолоджуючі з поживними компонентами.
Серед денних кремів розрізняють кілька видів.
Зволожуючий денний крем
Зволоження потребує шкіра будь-якого типу, навіть якщо на даний момент ознак зневоднення немає. Гідратуючий догляд – мабуть, найцінніше, що ми можемо дати обличчю у будь-якому віці.
Зволожуючі креми працюють відразу у двох напрямках:
1. Доставляють клітинам шкіри вологу.
2. Формують на поверхні захисну плівку, що не дозволяє цій волозі випаровуватися.
Поживний денний крем для обличчя
Завдання живильного крему - відновити ліпідну мантію шкіри та вберегти її від:
- сухості;
- стягнутості;
- зневодненості ;
- підвищену чутливість;
- передчасного старіння.
Є думка, що поживні креми призначені лише для вечірнього використання, оскільки їхня формула насичена маслами та жирами, і здебільшого вони мають щільну консистенцію.
Але сучасні технології дозволяють включати олії та ліпіди у полегшені формули, а наявність зволожуючих компонентів та гідрофіксаторів робить такий крем ідеальним для денного застосування.
Антивіковий денний крем
Місія антивікових засобів - протистояти старінню шкіри, причина якого в уповільненні процесів оновлення, впливу факторів, що ушкоджують, зневодненні і втраті здатності шкіри утримувати вологу в клітинах.
Використання денних антивікових засобів дозволяє:
1. Забезпечувати захист від вільних радикалів та уповільнювати окислювальні процеси у клітинах шкіри;
2. Прискорювати відновлення клітин, скорочуючи глибину зморшок та виразність пігментації.
Для вирішення цих завдань до складу кремів anti-age включають:
- пептиди;
- колаген;
- гіалуронову кислоту;
- Нерідко - сонцезахисні фільтри, які попереджають фотостаріння.
Вивчаємо склад денних кремів
Зазвичай у формулу денного крему входять компоненти, що виступають як консерванти (парабени), та активні речовини, що відповідають за основну дію. Їхній вибір залежить від функції засобу: зволожуючої, поживної, антивікової.
Отже, у складі денного крему можна знайти такі інгредієнти.
- Гігроскопічні агенти (гіалуронова кислота, гліцерин, пропіленгліголь, пантенол) притягують вологу та утримують її в шкірі, тим самим пом'якшуючи її та розгладжуючи зморшки.
- Гідрофіксатори (олії каріте, жожоба, бджолиний віск, карнаубський віск) перешкоджають випаровуванню вологи.
- Антиоксиданти (вітаміни Е, вітамін С, алантоїн, екстракти зеленого чаю, ягід годжі) уповільнюють процес окиснення клітин, захищаючи їх від передчасного старіння.
- Білки (пептиди, амінокислоти, колаген) активізують синтез колагену у клітинах дерми.
- Вітамін А (ретинол) прискорює відновлення клітин та допомагає скоротити навіть виражені зморшки та пігментацію.
- Мінеральні фільтри (діоксид титану, оксид цинку) та фотостабільні фільтри (запатентований Мекзорил, хімічна назва – дрометрізол трисилоксан) захищають шкіру від ультрафіолету та раннього старіння.
- Проксилан - компонент, отриманий з целюлози бука, збільшує кількість гліканів у шкірі та зменшує глибину зморшок.
Правила застосування денного крему
Очищення, тонізування, зволоження або живлення - ось три важливі етапи щоденного догляду за шкірою.
1. Для ранкового очищення шкіри використовуйте засоби, що підходять вашому типу шкіри.
2. Для відновлення pH-балансу після вмивання не забувайте про тонік або лосьйон.
3. Застосовуйте денний крем так: невелику кількість засобу (об'ємом з горошину) розігрійте в долонях і нанесіть рухами, що поплескують.
Денний тональний крем
Окрім захисту та зволоження шкіри, він ще виконує функцію корекції та вирівнювання її відтінку.
Тональний засіб повинен відповідати не тільки відтінку шкіри, але і її типу. Для нормальної та комбінованої шкіри краще вибирати флюїди. Вони легші і містять менше олій. Добре, якщо в їх складі будуть компоненти, що матують (наприклад, кремній), вони не дозволять з'явитися блиску.
Для сухої чи зневодненої шкіри ідеальні засоби, які маскують недоліки, вирівнюють тон та зволожують. Шукайте в їх складі живильні олії, гіалуронову кислоту, гліцерин.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие