Волосся ламається, що робити?

Волосся ламається, що робити?

Густі, блискучі, струмені локони, здатні, як у рекламі, змінювати долі, власницям ламкого волосся здаються недосяжною розкішшю. Але ми віримо: за допомогою грамотного догляду практично будь-якій шевелюрі можна надати шикарного вигляду.

Чому ламається волосся: основні причини

"Волоси - як книга", - люблять говорити трихологи. За ними можна багато розповісти про людину. Будь-які проблеми в організмі, огріхи в харчуванні, шкідливі звички — все це відбивається на стані волосся і може зробити його ламким, тонким, сухим і тьмяним. Буває, що волосся ламається, рветься і стоншується біля коріння, буває - з середини. Точну причину встановить лише фахівець – трихолог, терапевт чи ендокринолог. А ми можемо тільки припускати, чому ламається волосся.

Проблеми зі здоров'ям

  • Часто причиною ламкості волосся у жінок буває анемія: через брак заліза відбувається пригнічення клітинних функцій у тканинах. Страждає в тому числі шкіра голови, змінюється структура волосся - і ось воно вже не живе і блискуче, а дуже ламке і сухе.
  • Локони псуються і при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Наприклад, через проблеми з кишечником погіршується засвоєння важливих вітамінів та мікроелементів. А наш мудрий організм розподіляє ресурси так, щоб насамперед вони діставалися життєво важливим органам, тому волоссю і нігтям часом майже нічого не дістається.
  • Як не дивно, ламкість волосся може з'явитися навіть на тлі карієсу чи хронічного гаймориту. Не кажучи вже про захворювання ендокринної та видільної систем.

Загалом, якщо волосся ламається і випадає вже давно, перше, що потрібно робити, - звернутися до терапевта. Він направить на аналізи, а потім до профільних фахівців.

Неправильне харчування та суворі дієти

І те, й інше призводить до нестачі важливих поживних речовин (а щоб вони діставалися волоссю, в організмі їх має бути в надлишку). У результаті волосяні цибулини голодують, слабшають, волосся починає ламатися — буває, навіть із середини довжини. Найскладніше вегетаріанцям. Адже для правильного формування волосся потрібні білки та жири тваринного походження. Якщо в меню є молочні продукти та яйця, цього цілком достатньо, а ось веганам потрібно обов'язково приймати препарати заліза та вітаміни групи В. А взагалі, якщо хочете запобігти ламкості волосся, харчуйтесь різноманітно!

Стрес

Як і у випадку з харчуванням, організм в першу чергу підтримує життєво важливі системи, а волосся часто виявляється «крайнім». До того ж стрес супроводжується викидом адреналіну, який має судинозвужувальний ефект. Вже через 5-7 днів після сильного потрясіння волосся може почати випадати - або змінюватися не на краще, псуватися. Після сильних емоційних струсів вони ще й погано зростають.

Фарбування та укладання

На жаль, фарбування пошкоджує локони. Фарби піднімають лусочки кутикули, щоб пігмент, що барвить, міг проникнути всередину, до стрижня, а для волосся це серйозна травма. Враховуючи, що для зафарбовування сивини багато хто ходить в салон раз на місяць-півтора, можна зрозуміти, чому з'являються кінчики, що січуться , і пересушені, ламаються і тьмяні пасма.

Фени, прасування та плойки теж небезпечні для волосся. Від регулярного термічного впливу волосся сохне, пошкоджується, стає пористим і, як наслідок, ламким.  Рекомендуємо простий тест: «Візьміть у кулак пасмо волосся та стискайте, посмикуйте. Якщо в руці залишилися волоски без цибулинки, значить волосся ламається. Що робити? Постаратися виключити або принаймні суттєво скоротити такі процедури, як сушіння феном та термічне укладання. І з фарбуванням також бажано почекати».

Помилки у догляді

Невідповідний шампунь, зневага бальзамом і масками і навіть неправильна техніка миття волосся можуть призвести до того, що локони стануть крихкими і ламкими. Та й будь-які шпильки, гумки, обідки і шпильки - словом, все, що так чи інакше впливає на волосся примусово, може їх травмувати. Погані гребінці теж здатні зіпсувати пасма - нижче трихолог розповідає, від яких краще відмовитися.

Що робити, якщо волосся ламається

Спробувати якнайшвидше їх відновити! Дамо кілька порад щодо догляду за ламким волоссям у домашніх умовах.

Як часто мити ламке волосся

Так само, як і будь-які інші – у міру забруднення. Але дуже важливо, щоб вода була трохи тепла (37 ˚С), а шампуні - придатними для тендітного, ламкого волосся. Засіб потрібно спочатку спінити в руках, а потім нанести на шкіру голови. Поливати шампунем верхівку не можна! І намилювати волосся по всій довжині теж не варто: їм вистачить піни, що стікає з голови.

Після очищення використовуйте бальзам для волосся, а раз на тиждень - маску, що відновлює, з керамідами, провітаміном В5, рослинними маслами (оливковою, жожоба, карите). І хоча б тиждень на місяць дайте ламкому волоссю відпочити від гарячих укладок та фена!

Які фарби використовувати

Рекомендуємо використовувати фарби без аміаку: вони м'якше впливають на волосся. Бажана наявність у складі компонентів, що доглядають і відновлюють, — того ж провітаміну В5 зокрема.

Яким гребінцем користуватися

З цього приводу думки фахівців суттєво розходяться. Одні борються за натуральні матеріали, інші вважають порятунком детенглери. Але в одному згодні беззастережно все: не варто використовувати металеві гребінці. «Я відповідально заявляю: щітки з натуральної щетини, дерева та металу — найлютіші вороги волосся.  Ідеальний гребінець для волосся — масажний, із якісного пластику. Вона відведе зайву електрику з поверхні волосся, допоможе пригладити лусочки і дбайливо розбере поплутані ділянки».

Як харчуватися

Якщо волосся ламається по всій довжині, дуже важливо включити до раціону якісні тваринні білки. У меню хоча б 2-3 рази на тиждень мають бути м'ясо, птах, морська та річкова риба. Не можна відмовлятися і від цільнозернових круп, висівкового хліба, макаронів із твердих сортів пшениці: складні вуглеводи теж корисні для здоров'я локонів. Так само, як і нерафіновані олії. Оливковою, лляною , гарбузовою олією, а також маслом авокадо можна заправляти салати. Щоденний мінімум - 2 столові ложки олії.

Якими засобами користуватися при ламкості волосся в домашніх умовах

Звичайно, відновити ламке волосся одні косметичні засоби навряд чи зможуть, для цього таки потрібен комплекс заходів — збалансоване харчування, вирішення проблем зі здоров'ям, відмова (хоча б на якийсь час) від гарячого укладання. Але значно покращити зовнішній вигляд волосся їм цілком під силу!

Шампуні

Кожен із цих засобів розгладжує волосся і зменшує його ламкість. Вибирайте саме для себе і використовуйте його 2-3 рази на тиждень у комплексі з бальзамом.

Бальзам-ополіскувач

Якщо шампунь змиває жир і забруднення, то бальзам , навпаки, обволікає волосся захисною плівкою з речовинами, що доглядають. Використовуйте його після кожного миття голови, щоб локони виглядали здоровими та сяючими.

Сиворотки

Маски для волосся

Один-два рази на тиждень балуйте волосся масками - зміцнюючим, відновлюючим, поживним. 

Олії

Основні функції олії для волосся - харчування, зволоження та відновлення. Обволікаючи кожну волосину, вона створює на поверхні захисну плівку, пригладжує кутикулу. В результаті необхідна для краси пасм волога утримується всередині стрижня волосся і локони стають блискучими, гладкими, слухняними.

Кондиціонери

Незмивний догляд

Порівняно з кондиціонерами та бальзамами-ополіскувачами, «несмивашки» працюють інтенсивніше і найчастіше є багатофункціональними засобами.

Стайлінг

Набори для догляду за ламким волоссям

Чи можна відновити ламке волосся за допомогою салонних процедур

Якщо домашній догляд не дає бажаного результату, можна доповнити його салонними процедурами. Варіантів багато – запишіться на перевірені часом ламінування, екранування, глазурування та кератинування. Всі ці методи ефективні.

Чому б не спробувати щодо нових апаратних методів? Можна відновлювати волосся за допомогою інфрачервоного світла та ультразвуку. Як кажуть майстри, ефект буде помітний вже після першої процедури: локони стануть більш пружними та еластичними, з'являться об'єм та блиск, а ламкість поступово зійде нанівець. Досвідчені користувачі свідчать, що 4-5 сеансів дійсно допомагають зупинити та прибрати ламкість. А в деяких випадках – буквально врятувати волосся.

Що важливого потрібно знати про ламке волосся і догляд за ним

  • Як запобігти ламкості волосся? 

    Вести здоровий спосіб життя у найширшому сенсі — багато рухатися, різноманітно харчуватися, висипатися, уникати стресів. І, звичайно, навчитися правильно доглядати волосся і стежити за косметичними новинками на Skin-Health.com.ua.


  • Волосся стало ламким, яких вітамінів не вистачає?

    Як правило, тендітне, пошкоджене волосся сигналізує про нестачу вітамінів групи В, Е і F (останнім називають лінолеву, ліноленову та арахідонову кислоти). Втім, за будь-якого дисбалансу речовин, необхідні загальної гармонії організму, локони виглядатимуть не найкращим чином.  

  • Що робити, якщо волосся ламається із середини?

    Насамперед — записатися до терапевта та трихолога, разом із ними виявити причину, переглянути догляд і хоча б на якийсь час перестати користуватися феном, плойками та щипцями. Гаряча укладання пошкоджує волосся найбільше.

  • Як зробити так, щоб волосся не пушилося, а було гладким? 

    Не забувайте про бальзам для волосся: його потрібно використовувати після кожного миття голови. 1-2 рази на тиждень наносите маски, регулярно користуйтесь засобами незмивного догляду. Засоби вибирайте з лінійок для пошкодженого, ламкого і січеного волосся: воно дійсно допомагає усунути проблему.

  • Найкращий засіб від ламкості волосся – це…

    Їх насправді багато. Перегляньте наш огляд вище - там зібрані чудові відновлюючі шампуні, бальзами, маски і засоби незмивного догляду. Щось обов'язково підійде для вашого волосся і зробить його більш міцним, еластичним і шовковистим.  

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие