Як відновити волосся після фарбування: 12 експертних порад

Як відновити волосся після фарбування: 12 експертних порад

Одні фарбують волосся, щоб розважитись і приміряти новий образ, інші – за потребою, треті – з любові до експериментів та косметичних новинок. Як би там не було, варто почитати цю статтю, щоб дізнатися, як відновити волосся після фарбування. Може стати в нагоді.

Чому волосся потребує відновлення після фарбування

З кожним роком фарбування волосся стає все більш щадною процедурою: удосконалюються барвники та пігменти, формули барвника збагачуються маслами і антиоксидантами. Але все одно зміна кольору волосся, а тим більше кардинальна, тобто руйнування власного пігменту, що вимагає руйнування, неможлива без втручання в структуру волосся, його пошкодження.

У більшості випадків фарбування починається із застосування освітлювачів – перекису, аміаку та персульфатів, які готують волосся до проникнення барвника. Проникнення відбувається за рахунок пошкодження лусочок кутикули та меланінових гранул, в результаті меланін виходить із кутикули.  

Отже, щоб наситити волосся новим кольором, необхідно відкрити кутикулу за допомогою окислювача – це як мінімум. А якщо йдеться про блондування чи мелірування, потрібно не просто її відкрити, а зруйнувати.

Регулярне пошкодження кутикули призводить насамперед до зневоднення та екстремальної сухості волосся з усіма наслідками. Пасма починають нагадувати солому, їх неможливо укласти, вони пушаться, обламуються, січуться, колір стає бляклим.

«Багаторазові знебарвлення призводять до пористості, тьмяності та ламкості волосся».

Нерідко в такому незавидному становищі опиняються дівчата, які самостійно експериментують з професійними фарбами: некоректно підібраний відсоток окислювача, а також відсутність належних продуктів для подальшого догляду - спеціального шампунюбальзаму, спрею (вони таки забезпечують відновлення волосся після фарбування) - призводять до плачевних. результатів.

І ось замість того, щоб милуватися свіжозабарвленими золотистими пасмами, хапаєшся за голову і думаєш, як після фарбування в домашніх умовах відновити волосся.

Як відновити волосся після фарбування в домашніх умовах

Для початку потрібні як мінімум три засоби: шампуні, бальзам, маска для пошкодженого волосся . Також стануть у нагоді засоби для додаткового догляду: вони допоможуть пригладити лусочки кутикули волосся, зберегти всередині вологу. Це надасть волоссю блиск, зробить його візуально здоровішим, а колір - насиченим.

До миття голови

Кошти, які використовуються до миття голови, допоможуть захистити волосся під час очищення, а також заспокоять шкіру голови - нерідко її теж потрібно відновити після невдалого фарбування волосся.

Маска

Маска — дуже ефективний продукт. У складі можуть бути структуранти, протеїни пшениці, амінокислоти, які заповнюють порожнечі у кутикулі, коригують пористість. Так само вона може містити масла, які допомагають зробити волосся м'яким і слухняним.

Незмивний догляд

Завдання незмивного догляду - продовжувати доглядати волосся, навіть коли основні «ремонтні роботи» вже завершені: головним чином, захищати від зневоднення, підтримуючи здоровий вигляд і блиск. Такі засоби зазвичай наносяться на підсушене рушником чисте волосся.

Масло

Олія - ​​найкращий друг дівчат з пофарбованим, пошкодженим, сухим волоссям, тому що відразу надає локонам блиск, пожвавлює колір і захищає від агресивних факторів.

Як відновити невдало фарбоване волосся в салоні

Попереджаємо, що такі популярні процедури, як ламінування, глазурування , ботокс для волосся будуть недоречні.

В області професійного догляду зверніть увагу на процедури, що відновлюють . Їхня суть полягає в поетапному нанесенні великої кількості продуктів — змивних і незмивних. Незалежно від того, що призвело до пошкодження волосся (фарбування, зловживання термоприладами тощо), підійдуть будь-які відновлюючі салонні програми.

Такий догляд рекомендується 1 раз на 2-3 тижні. У середньому він триває щонайменше 1.5 годин.

Чи можна відновити волосся за допомогою саморобних масок

Якщо з якоїсь причини у вас немає можливості скористатися косметичним засобом відновлення волосся після фарбування, поживну маску можна приготувати і самостійно. Звичайно, вона не така зручна у застосуванні і поступатиметься готовою і за консистенцією, і за «робочими» якостями. Але зробити самим щось корисне для краси волосся ніхто не забороняє, особливо, якщо його потрібно терміново відновити після негативного впливу фарби.

Саморобні маски наносять на сухе волосся по всій довжині. Потім надягають шапочку, залишають мінімум на 30 хвилин. Змивають м'яким шампунем.

  • Поживна маска з авокадо та оливковою олією. Очищений авокадо розімніть у кашку, додайте 1 ст. л. мигдальної або оливкової олії, перемішайте.
  • Банановий шийк. Перетворіть стиглий банан у пюре, змішайте зі столовою ложкою жирних вершків - зволожуюча запашна маска готова.
  • Яєчно-медова. Збийте два яйця, як для омлету, додайте|добавляйте| 1 ст. л. меду та розподіліть суміш по волоссю. Змивайте теплою водою, не гарячою, інакше маска перетвориться на яєчню прямо на волоссі.

Як оживити фарбоване волосся: 12 б'юті-порад

  1. Не мийте голову в день фарбування (по можливості протримайтеся пару днів перед процедурою), природний жир допоможе пом'якшити фарбу, що пошкоджує дію.
  2. Забезпечте волоссю інтенсивний догляд відразу після фарбування - ніколи не нехтуйте бальзамом (маскою), який додається до фарби. І користуйтеся бальзамами та кремами для фарбованого/пошкодженого волосся надалі.
  3. Не мийте голову частіше, ніж це необхідно – вода та шампунь вимивають фарбу. Шампуні для фарбованого волосся, тому що він, з одного боку, сприяє збереженню пігменту, а з іншого - призначений саме для догляду за пошкодженим фарбою волоссям.
  4. По можливості відмовтеся від термоукладання: високі температури згубні для волосся, тим паче пошкоджених. Якщо вона потрібна — тільки з термозахистом.
  5. Для сушіння використовуйте щадні режими та попередньо наносите спеціальні термозахисні засоби.
  6. Розчісуйте волосся дерев'яним гребенем з широкими зубцями, щоб волосся не рвалося і не електризувалося, тобто не пошкоджувалося ще більше.
  7. Мокрі волосся вразливе, не розчісуйте його, поки не висохне. Або робіть це в душі відразу після використання бальзаму, який захистить їх від пошкодження. Лягати спати з мокрим волоссям теж не варто.
  8. Купуйте атласні або шовкові наволочки, вони менше травмують волосся, коли ви повертаєтеся уві сні.
  9. Вибирайте догляд залежно від товщини волосся. «Догляд за фарбованим товстим волоссям буде відрізнятися від догляду за фарбованим тонким волоссям. У першому випадку важливо пом'якшувати жорсткість та знижувати сухість, у другому не обтяжувати, усувати ламкість та підтримувати ослаблене волосся.
  10. Використовуйте засоби незмивного догляду, призначені для відновлення волосся . Вони не лише візуально їх розгладжують та надають блиску, але ще й відіграють роль захисту від агресивних факторів середовища.
  11. Влітку використовуйте спеціальні фотозахисні засоби для волосся: ультрафіолет пошкоджує їх структуру та сприяє вигорянню кольору. Не забувайте наносити і спреї-флюїди, щоб захистити волосся від солоної води.
  12. Врахуйте, що шампуні від лупи сильно знежирюють волосся, а «змивання захисної плівки дуже швидко вимиває фарбу». Можна використовувати безсульфатний шампунь для жирної шкіри голови.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие