Як зміцнити волосся

Як зміцнити волосся

Навіть зморшки та целюліт не лякають нас так, як втрата волосся. Випадання до 100 волосся на день вважається нормою. А от якщо на одязі та гребінці залишається більше, потрібно терміново вигадувати, як зміцнити волосся.

Причини випадання волосся

Здорові локони дуже міцні: пасмо з 10 волосин може витримати вагу до 10 кг! Але якщо волосся слабке, ламке, то часом не може пережити навіть рядове укладання — починає осипатися, як осіннє листя… Причин, чому воно так поводиться, безліч.

  • Гормональний дисбаланс. Найяскравіший приклад — післяпологова алопеція, коли у молодої мами волосся починає вилазити пучками. Панікувати не варто: на те, щоб гормони «опритомніли», потрібно приблизно півроку. У більшості випадків шевелюра за цей час знову стає густою та пишною.
  • Стрес. Через сильне хвилювання відбувається спазм капілярів, які постачають коріння волосся поживними речовинами. Якщо стрес постійний, «голодування» волосся стає хронічним і волосяні цибулини страждають.
  • Неправильна зачіска. Випадання волосся провокують зачіски, сильно стягують волосся, - тугі коси, високі хвости і т. д. А ще укладання на один проділ - потрібно частіше його міняти, щоб все волосся отримували рівномірне навантаження.
  • Помилки у догляді. Скільки разів твердили світові: не можна укладати, розчісувати або заплітати вологе волосся! І лягати спати з мокрим волоссям не можна: від тертя один про одного і про подушку вони ламаються, сплутуються і швидше випадають. А ще недозволено часто мити їх агресивними шампунями, ігнорувати бальзами та кондиціонери, погано змивати засоби догляду. Не кажучи вже про те, що дуже шкідливо для шевелюри ходити в холодну чи жарку пору року без головного убору.
  • Нестача вітамінів та мінералів. Іноді для зміцнення волосся досить просто налагодити харчування. Включити в раціон продукти, багаті на вітаміни А, групи В, селен, залізо, магній, кремній, йод і цинк. Всі вони потрібні для розвитку клітин шкіри. Ці ж вітаміни та мінерали сприяють утворенню кератину – основного структурного білка волосся. При сильному випадінні волосся зверніться до трихолога або терапевта - лікар призначить лікування.
  • Прийом медикаментів. Причиною випадання волосся може бути лікарські препарати. Анальгетики, антикоагулянти, антибіотики, ліки для зниження підвищеного тиску та холестерину — якщо щось із цього списку ви нещодавно приймали, волосся могло відреагувати.
  • Захворювання, наприклад, щитовидної залози також провокують випадання волосся у жінок. У цьому випадку зміцнити волосся можна лише діагностувавши проблему і пройшовши лікування.

Правильний догляд за волоссям для їх зміцнення

Як і чим зміцнити волосся в домашніх умовах, чи це реально? Вам допоможуть:

  • якісне харчування (нехай у ньому буде побільше білка, рослинних жирів та омега-3 жирних кислот);
  • вітаміни, які ми вже перерахували вище (але з приводу їхнього прийому потрібно обов'язково проконсультуватися з лікарем);
  • здоровий сон та регулярний відпочинок;
  • грамотний догляд.

Як правильно мити волосся

  • мити голову в міру забруднення (якщо волосся жирне, щодня або через день, якщо нормальне - раз на 3 дні, сухе - раз на 4-5 днів);
  • підбирати відповідний шампунь (для жирної шкіри - інтенсивно очищаючий, проти зайвої жирності шкіри голови, для сухої - зволожуючий і ліпідовосновлювальний);
  • розчісувати волосся перед миттям, але в жодному разі не робити цього під час миття і відразу після (можна тільки після того, як пасма висохнуть);
  • масажувати шкіру голови м'якими круговими рухами, розподіляючи шампунь - у жодному разі не терти її і не скрести;
  • промивати локони водою комфортної температури - якщо ви хочете зміцнити коріння волосся, вона не повинна бути гарячою, ані холодною;
  • рясно змивати шампунь, щоб ні краплі не залишалося на волоссі.

Докладніше про те, як правильно мити волосся, читайте у нашій статті за посиланням.

Як сушити волосся без шкоди для них

Найкраще природним чином, без використання фена. Якщо ви хочете зміцнити волосся і врятувати його від випадання, в домашніх умовах краще взагалі відмовитися від термоприладів. Просто відразу після миття акуратно промокніть волосся рушником, руками злегка надайте пасмам форму, дочекайтеся, поки вони висохнуть, а потім акуратно розчешіть. Порада актуальна і для жінок, і для чоловіків.

Як правильно розчісуватись

  • Що потрібно робити, щоб волосся не випадало? Навчитися дуже акуратно, дбайливо їх розчісувати.
  • Не поспішати, не рвати, не драти волосся гребінцем — це ушкоджує і так крихкі, ламкі локони.
  • Розбирати волосся на невеликі пасма і розчісувати кожну, починаючи з кінчиків і поступово піднімаючись нагору.
  • Якщо волосся сильно плутається, збризкати його спеціальним засобом (або підібрати відповідний кондиціонер для використання після шампуню). Вони стануть більш гладкими і податливими, буде простіше позбавлятися ковтунів.
  • Використовувати дерев'яні гребіньці із широко посадженими зубцями або з м'якого пластику. У жодному разі не залізну і не з натуральною щетиною: вони пошкоджують волосся.

Салонні процедури для зміцнення та зростання волосся

Крім домашнього догляду, зміцнити волосяні цибулини допоможуть салонні процедури. Однак, щоб волосся не випадало, проходити його доведеться курсами по 2-3 сеанси з перервою в 3-6 місяців.

Мезотерапія

Її основний ефект - «пробудження» волосяних цибулин та відновлення водно-жирового балансу шкіри голови. Але доведеться потерпіти: адже йдеться про ін'єкції вітамінів, мікроелементів та інших речовин, що прискорюють ріст волосся. "Коктейль" для мезотерапії завжди підбирається індивідуально - є навіть склади, за допомогою яких можна паралельно позбутися лупи. А недоліків лише два — наявність протипоказань та вартість.

Масаж

Він може бути ручним та апаратним - все залежить від показань та переваг. З приводу того й іншого краще проконсультуватися з досвідченим фахівцем. А якщо ви ще не наважилися піти в салон, можна спробувати освоїти одну з «домашніх» технік і поєднувати її з іншими процедурами, що зміцнюють - масками, обгортаннями, трав'яними ополіскуваннями.

Кріотерапія

Під впливом холоду сплячі волосяні цибулини активізуються, покращуються обмінні процеси в шкірі голови, що добре позначається на здоров'ї та рості волосся. Протипоказання для кріотерапії - вагітність, епілепсія, тромбози, мігрені, серцево-судинні та онкологічні захворювання, а також запальні та інфекційні процеси в активній стадії.

Короткі підсумки про те Як зміцнити волосся

  • Чому випадає волосся?  

    Причини можуть бути різними. Основні:
    * стреси;
    
 * проблеми зі здоров'ям;
    
 * гормональний дисбаланс;
    
 * неправильний догляд;
    
 бідне харчування.


  • Як зміцнити волосся в домашніх умовах?

    Поліпшити стан волосся допоможе зміна харчування та грамотний догляд. В останньому важливо все:
    * купити відповідні шампунь, бальзам та маску;
    
 * навчитися дбайливо мити, розчісувати та укладати волосся.  

  • Чи можна зміцнити коріння за допомогою салонних процедур?

    Так, це реально. Найефективніші методики — масаж, мезотерапія та кріотерапія (але щодо протипоказань і протипоказань потрібно обов'язково проконсультуватися з лікарем).

  • Чи працюють народні засоби для зміцнення волосся?

    Ми радимо використовувати «домашні» шампуні та маски лише як доповнення до основного догляду, тому що їхня ефективність не доведена.


Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие