Полірування волосся: чи є в ньому сенс?

Полірування волосся: чи є в ньому сенс?

Через сухе, ламке, сплутане кінчики волосся переживають мільйони дівчат. Звичайно, найпростіше взяти та обстригти пошкоджені пасма. Але є й гуманніший спосіб вирішити проблему — полірування волосся.

Для кого підійде шліфування волосся?

Якщо у вас пряме волосся, що січеться, процедура полірування для вас. На хвилястих виконати її проблематично, та й ефект буде мінімальним.

Не буде він помітний і на короткому волоссі. Власницям коротких стрижок просто доведеться частіше оновлювати форму, заразом зістригаючи пошкоджені кінчики. А ось довге волосся та локони середньої довжини шліфування волосся перетворить. Кінчики після процедури стануть акуратними, саме волосся - гладким і слухняним, легко піддається укладанні.

Часто полірування кінчиків волосся замовляють дівчата зі стрижкою "каскад". Відростаючи, філійовані кінці можуть виглядати неохайно та недоглянуто. Але зістригти їх – значить зробити стрижку коротшою, до чого ті, хто роками відрощував волосся, не готові. Полірування машинкою підрівняє кінчики, що січуться, при цьому загальна маса волосся не зменшиться.

Чи варто робити полірування на тонкому, ламкому, ослабленому волоссі, схильному до випадіння? Точно ні, це може погіршити проблему. На локонах, що зазнали фарбування та хімічної завивки, стилісти також радять проводити механічне полірування з обережністю: в більшості випадків таке волосся стає пористим і може пошкодитися ще більше. Протипоказаннями до процедури є грибкові захворювання, інфекційні та бактеріальні ураження.

Плюси та мінуси полірування волосся

Погоджуючись на процедуру, зважте всі за і проти. Плюсів у полірування волосся багато:

  • зберігається довжина волосся, машинка знімає лише кілька міліметрів;
  • пошкоджені кінчики зістригаються, волосся не розщеплюється далі;
  • машинкою для полірування можна обробити волосся по всій довжині, значно покращивши його зовнішній вигляд (ножицями та бритвою так не вийде);
  • результат збережеться 3-6 місяців;
  • волосся не піддається хімічному та термічному впливу, а значить, не пошкоджується ще більше,
  • і, напевно, головне, що дає полірування волосся і заради чого його роблять, – миттєво покращується зовнішній вигляд локонів, і укладаються вони краще, ніж раніше.

Мінуси:

  • візуально трохи зменшується обсяг волосся (пушать завжди виглядають пишніше);
  • процедура не «виліковує» локони, лише перетворює їх зовні.

Якими способами роблять полірування кінчиків волосся, що січуться.

Полірування кінчиків, що січуться в салоні, виконується небезпечною бритвою або машинкою (точніше, спеціальною насадкою на машинку для стрижки волосся). Майстер також може запропонувати полірування ножицями.

Ручне полірування ножицями

Що таке полірування волосся ножицями? По суті, це стрижка, що коригує. Як вона робиться? Майстер, щоб виділити пасма, що січуться, закручує їх в джгут, а потім зістригає волоски, що вибиваються, добре заточеними ножицями. Плюси та мінуси процедури залежать від майстерності стиліста. Але в будь-якому випадку локони виглядатимуть краще, ніж до полірування.

Небезпечна бритва

Для полірування ножицями потрібен добре заточений інструмент. Якщо його немає, використовують небезпечну бритву. Суть процедури і технологія ті ж: пасма закручують джгутом і зрізають волоски, що стирчать.

Машинка

Коли для полірування волосся використовується машинка, різниця до та після такого впливу дуже помітна. Виконується процедура швидше, ніж інші варіанти шліфування, недоліків у неї менше, а ефект триває довше. Загалом, якщо колись проводитиметься змагання «ножиці, бритва чи машинка», переможе швидше за все остання.

Як робиться полірування волосся в салоні: техніка виконання

Перший етап (не важливо, чи робите ви процедуру в салоні або в домашніх умовах) – підготовка волосся. Їх миють, висушують, ретельно розчісують. Якщо локони сильно пушатся, використовують праску - їм злегка витягають пасма. Далі йдуть такі етапи:

  • відокремлюють пасма - кожну витягують гребінцем і фіксують шліфувальником на відстані 10-15 см від кореня; якщо волосся ідеально пряме, пасмо направляють вгору; якщо у вас "каскад" або градуювання, локони відтягують вниз.
  • акуратно, не затримуючись на жодній із ділянок, протягують пасмо через машинку; якщо пошкодженого волосся багато, процедуру повторюють.

У процесі полірування зрізається 3-5 мм волосся - під час стрижки їх йде, звичайно, набагато більше.

Скільки часу триває шліфування волосся?

Це залежить від майстерності майстра та об'єму волосся, який потрібно відполірувати. Загалом, скільки часу робиться полірування, – питання суворо індивідуальне. Процедура може тривати 30 хвилин, і 2 години.

Догляд за волоссям після полірування

Ефект від процедури можна підтримати, якщо вдома забезпечити правильний догляд за волоссям. Ось які кошти нам у редакції Skin.ru подобаються і здаються доречними після полірування.

Рекомендуємо використовувати відновлювальні засоби. Кондиціонер після кожного миття, що відновлює маску 1-2 рази на тиждень та/або засіб для кінчиків - олія чи спрей. 

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие