Як позбутися сверблячки

Як позбутися сверблячки

У цій статті ми розповімо про способи боротьби з такою навалою, як свербіж.

Причини появи сверблячки

Сверблячка буває наслідком як захворювань, так і особливого стану шкіри, спричиненого надмірною сухістю. Заходи щодо його усунення спрацюють, якщо виявити справжню причину. Вона може бути і найбанальнішою, і складнішою, яка потребує медичного втручання. Втім, правильно підібрана косметика та щоденний догляд ніколи не будуть зайвими.

Захворювання шкіри

Сверблячка характерна для багатьох дерматологічних захворювань, таких як:

Захворювання різних органів та систем

Неминуча сверблячка є симптомом не тільки шкірних захворювань. Список великий, починаючи від неврологічних проблем і до діабету.

Алергія

Це найбільш поширена причина, що викликає шкірну реакцію, у тому числі свербіж. Насамперед необхідно виявити алерген, виключити його з ужитку і, звичайно, звернутися до лікаря.

Зовнішні чинники

Морозне або надмірно сухе повітря провокують сухість шкіри та явища сверблячки, особливо в області гомілок. З цією неприємністю легко впоратися, якщо переглянути домашній догляд та підключити косметичні засоби. Про це нижче.

Як позбутися сверблячки шкіри

Косметичні засоби

При сверблячки потрібно вивчити асортимент аптечних марок, хоча б тому, що ця продукція, як правило, адресована чутливій шкірі, схильній до негативних реакцій на будь-які подразники.

  • Зволожуючі засоби для сухої шкіри. Сухість і свербіж часто йдуть пліч-о-пліч. Зволоживши шкіру, а також створивши захисний бар'єр за допомогою молочка або бальзаму, ви тим самим зменшите сухість, а заразом створіть умови для зменшення сверблячки. Наносити бьюті-кошти слід двічі на день після очищення на вологу шкіру.
  • Зволожуючі засоби для атопічної шкіри. При атопічному дерматиті шкіра свербить постійно, тому косметика для атопиків спрямована в тому числі на полегшення стану при свербіні. Лінії зазвичай включають м'який засіб, що очищає «без мила», зволожуючий бальзам (або молочко) і SOS-продукт для використання протягом дня.

Косметичні процедури

Проти сверблячки відмінно допомагають ванни з відварами лікувальних трав, а також компреси.

Серед народних засобів боротьби зі свербінням є цілком заслужені.

  • Череда. Дві столові ложки трави заварюються половиною чайної склянки окропу, отриманим відваром протирають сверблячі ділянки.
  • Прополіс. Ефективний як компрес - знімає запалення і свербіж за лічені хвилини.

Як доглядати за шкірою при свербіні

Даємо чотири універсальні поради:

  1. очищати шкіру лише спеціальними м'якими засобами, виключити мило;
  2. використовувати емоленти щодня кілька разів на день, тому що шкіра не повинна залишатися сухою;
  3. намагатися не чухати сверблячу ділянку, оскільки ушкоджується шкіра, дратуються нервові закінчення і включається порочне коло «свербіж-розчісування»;
  4. застосовувати засоби, що заспокоюють свербіж протягом дня.

Запобіжні заходи

Не чухайте

Утриматися від розчісування, коли шкіра свербить — справжнє випробування. Але розчісуючи шкіру, ми тільки посилюємо свербіж і травмуємо тканини, створюючи умови для розвитку патогенних бактерій і відкриваючи шлях для інфекцій. Тож не затягуйте з протисвербіжними заходами.

Уникайте косметики з потенційними подразниками

До них відносяться:

  • парфумерні аромати;
  • ефірні масла;
  • спирт.

При тривалому свербінні зверніться до лікаря

Самолікуванням не займайтеся.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие