Масло жожоба

Масло жожоба

До цієї олії ставляться особливо дбайливо і розливають у судини із темного скла, щоб максимально зберегти його цінні властивості. Хочете знати, чим саме корисна олія жожоба для шкіри обличчя та тіла? Розповідаємо.

Як отримують масло жожоба

Олія жожоба - насправді не олія, а особливий рідкий віск (за іншими даними, ефір). Отримують цю речовину з насіння південноамериканського чагарника з екзотичною назвою «Симмондсія китайська» (так, розбіжність батьківщини рослини та її назви — ще одна дивна невідповідність, яка, однак, не применшує його корисних властивостей).

Олія жожоба практично не має запаху, а консистенцію змінює залежно від температури: у теплі це густа в'язка рідина; при охолодженні - субстанція, схожа на віск».

В ароматерапії олію жожоба відносять до базових олій. Це означає, що використовувати його можна як у чистому вигляді, так і як базу для змішування більш активних масел - наприклад, ефірних або зародків пшениці. Як інгредієнт його активно залучають у виготовленні зволожуючих кремів для шкіри та засобів для волосся.

Cклад олії жожоба

У складі олії жожоба є:

  • жирні спирти;
  • мононенасичені жирні кислоти Омега-9 (наприклад, ейкозенова 70%, олеїнова, ерукова);
  • антиоксидант вітамін Е;
  • амінокислоти.

Корисні властивості олії жожоба

Про користь олії жожоба для шкіри знали ще американські індіанці. Вони застосовували його для лікування ран та опіків. У лікувальних здібностях цього продукту немає нічого дивного з огляду на близькість його складу до речовин, які синтезують сальні залози нашої шкіри.

Лікувальні властивості олії жожоба пов'язані з високою концентрацією амінокислот - 33%, які за складом нагадують колаген і сприяють загоєнню шкіри та підвищенню її пружності.

  • Живлення. Багате жирними кислотами олія жожоба часто зустрічається у складі поживних кремів . Завдяки цьому маслу консистенція засобів виходить легкою та нежирною. Креми швидко вбираються, насичуючи шкіру ліпідами. Ще одна сфера застосування – поживні бальзами для губ.
  • Очищення. Один з найпопулярніших засобів для зняття макіяжу - гідрофільна олія . Його наносять долонями на суху шкіру обличчя і розподіляють легкими рухами, що масажують, щоб розчинити забруднення і декоративну косметику. Потім вмиваються, і при контакті з водою масло перетворюється на емульсію. Пара хвилин - і навіть від найстійкішого макіяжу не залишається і сліду. До складу таких засобів часто включають олію жожоба.
  • Зволоження. Ні, олія жожоба не є джерелом цілющої вологи. Зате воно здатне утворити вологоутримуючий бар'єр на поверхні шкіри і перешкоджати випаровуванню молекул води. Ця властивість олії жожоба використовується у формулах зволожуючих косметичних засобів.

Вплив на шкіру

Завдяки унікальному складу олія жожоба благотворно впливає на різні типи шкіри.

Суха шкіра

Якщо масло жожоба відмінно утримує вологу на поверхні шкіри, його активно використовують у зволожуючих і поживних формулах.

Жирна шкіра

У косметику для жирної шкіри масло жожоба стали додавати відносно недавно, оскільки раніше вважалося, що воно може закупорювати пори. Але правда в тому, що вона некомедогенна. Більше того — воно має бактерицидні та протизапальні властивості.

Вікова шкіра

Олія жожоба має хорошу антиоксидантну активність, тому широко використовується в антивікових засобах і в косметиці для профілактики передчасних ознак старіння за рахунок амінокислот, що входять до його складу.

Застосування олії жожоба

Використання масла жожоба в бьюті-індустрії не обмежується включенням його до формул для догляду за шкірою обличчя. У нього неймовірно широке коло застосування.

Декоративна косметика

Завдяки поживним властивостям це масло включають до складу помад, бальзамів, блисків для губ, кремових рум'ян.

Засоби для шкіри тіла

У різних інтернет-джерелах можна зустріти інформацію про те, що у складі олії жожоба є колаген. Насправді це не так, точніше, не зовсім так: це не колаген, а комплекс амінокислот, подібний до нього за структурою. Саме тому олія жожоба часто входить у формули продуктів для тіла, таких як:

Масло жожоба можна використовувати не тільки у складі косметики, але й у чистому вигляді – для усунення лущення шкіри, наприклад, на ліктях та п'ятах.

Засоби для волосся

Олія жожоба часто зустрічається серед компонентів продуктів для догляду за волоссям, в основному сухим і ламким. У складі кондиціонерів, масок, незмивних спреїв і кремів для волосся воно допомагає робити пасма гладкими і блискучими, запобігати «пухнасті» у вологу погоду.

Засоби для кутикули

Доглядати кутикулу необхідно щодня. В ідеалі масло або крем для кутикули треба наносити після кожного миття рук, щоб пальці виглядали доглянутими і не з'являлися задирки. До речі, олія жожоба у списку інгредієнтів засобів для догляду за нігтями – на третьому чи четвертому місці.

Ароматерапія

Масаж з ароматними маслами допомагає заспокоїти нерви та привести організм у тонус. У складанні ароматерапевтичних композицій та засобів для масажу олія жожоба використовується як базова.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие