Чому тріскаються губи

Чому тріскаються губи

Вони повинні бути м'якими і красивими, так що настав час нарешті розібратися, чому в одних сохнуть, лущиться і зрештою тріскаються губи, а в інших — ні.

Причини з яких тріскаються губи

Дуже часто на вітрі або на морозі з губами починаються неприємності: спочатку вони червоніють, потім починають горіти, змушуючи їх частіше облизувати. А потім тріскаються. Чому це відбувається і що робити?

Шкіра губ - найтонша на обличчі (і взагалі на тілі людини). Вона практично позбавлена ​​сальних залоз, крім малої їхньої кількості в куточках рота, і, отже, спочатку схильна до сухості.

У цій галузі велика можливість розвитку небажаних, зокрема алергічних реакцій: найтонший епідерміс перетворюється на рясно кровопостачаючу слизову.

Недостатнє зволоження та зовнішні ушкодження тонкої шкіри порушують зчеплення клітин поверхневого шару. В результаті формуються мікротріщини, а через малу товщину епідермісу і велике навантаження (ми посміхаємося, їмо, п'ємо, цілуємося, покусуємо губи) вони не встигають гоятися, перетворюються на видимі лущення, хворобливі і навіть кровоточиві ранки.

Намагатимемося докладно розібратися, чому тріскаються губи. Причин досить багато.

Сезонні причини тріскання губ 

  • Зима. Сухість повітря при мінусовій температурі на вулиці і в приміщенні, що опалюється, температурні контрасти — все це веде до зневоднення. Першими страждають губи та руки . Тонка шкіра може тріскатись буквально до крові.
  • Весна. Погода радує, але сезонна нестача вітамінів (весняний авітаміноз) заважає відновитися тонкій шкірі після зимових випробувань.
  • Літо – це спека та агресивна дія ультрафіолетових променів. Більшість сонцезахисних кремів не призначені для губ, треба шукати помаду або бальзам із SPF .
  • Осінь — різке похолодання, сезон застуд, коли через нежить ми часто дихаємо ротом, що діє на губи.

Шкідливі звички

  • Часте облизування. На мить дає комфорт сухій шкірі губ, а далі витягає з неї вологу. Це все одно, що не витирати обличчя після вмивання. Якщо на обличчі при цьому відчуватиметься стягнутість, то шкіра губ просто потріскається.
  • Покусування. Відверте травмування губ. На місцях мікроранок формується кірка, її хочеться позбутися — і запускається порочне коло.
  • Куріння. Постійний дотик із цигарками травмує шкіру губ. Плюс вдихання диму через рот - прямий шлях до зневоднення шкіри. Про шкоду тютюну не будемо поширюватися — сухість губ, мабуть, найнешкідливіше і легко усунуте з наслідків.
  • Дотики брудними руками - легкий і швидкий спосіб занести інфекцію і зруйнувати баланс мікрофлори в чутливій зоні, це неодмінно виявиться в сухості губ і появі тріщин.
  • Покусування ковпачків від ручок, трубочок від випитого коктейлю та інших сторонніх предметів. Ефект можна порівняти з обкусуванням нігтів і дотиками брудних рук. Пам'ятайте, що офісний стіл, на якому лежить ручка, за кількістю бактерій конкурує з найбруднішими місцями в будинку.
  • Вживання кислих, гострих, солоних продуктів. Сіль чудово абсорбує невеликі запаси вологи, зосереджені в шкірі губ, а гострі та кислі продукти роблять її більш чутливою, а отже, більш вразливою.

Не їжте за один раз занадто багато ягід (смородина, агрус, полуниця тощо), цитрусів, гранату, ананасу. Вони настільки багаті на активні компоненти, що можуть надавати місцеву подразнюючу дію і викликати хейліт (захворювання губ).

Медичні

  • Банальний нежить змушує дихати ротом, висушує шкіру губ, що може провокувати появу тріщин.
  • Лихоманка, коли все тіло «горить», веде до зневоднення , яке насамперед може відчуватися саме шкірою губ – вони буквально пересихають.
  • Хейліт. Почервоніння, сухість, набряк у ділянці губ. Шкіра, що лопається, може завдавати жахливого болю. Що робити? Потрібно проконсультуватися з лікарем.
  • Герпес. Вірусна інфекція, природно, порушує тендітний гідробаланс у цій зоні, і після лікування шкіра губ потребує відновлення. Сама собою сухість і тріщини на губах є ознаками герпесу.
  • Наслідки лікування антибіотиками. Вони порушують мікрофлору в цілому, не тільки в кишечнику, а й у ротовій порожнині та на шкірі, у тому числі губ, що виражається в її підвищеній сухості.
  • Атопічний дерматит. Він проявляється і на шкірі губ теж, звідси і сильна, неможлива сухість, аж до тріщин.

До речі, всі ці проблеми можуть стосуватися не лише дорослих, а й дітей. Звичка покусувати або облизувати губи іноді, крім іншого, вказує на стрес, тривожність і навіть одна із ознак неврозу.

Фізіологічні

Є ще чимало речей, що стосуються непривабливого стану шкіри губ і пов'язаного з ним дискомфорту.

  • Загальна зневоднення шкіри (і організму).
  • Дефіцит вітамінів групи В - всіх, але особливо піридоксину (В6) - проявляється локальним лущенням на губах і навколо них, а також в області брів.
  • Дефіцит корисних жирів з рослинних олій та риби.
  • Неправильний прикус, при якому рот постійно відкритий, що висушує шкіру.

Якщо шкіра губ постійно лущиться, тріскається та болить, зверніться до дерматолога, щоб з'ясувати причини.

Від чого з'являються заїди у куточках губ?

У період міжсезоння, особливо в холодну і вогку погоду, в куточках губ можуть з'явитися заїди - хворобливі мікротріщини, що завдають маси незручностей при розмові, їжі.

Виникають тріщини в куточках рота не просто так, тому є кілька причин:

  • зловживання солоною та гострою їжею ;
  • нестача вітамінів В та PP;
  • переохолодження;
  • неправильно встановлені брекети;
  • схильність кусати і часто облизувати губи.

Тріскаються губи: що робити?

Коли є розуміння причин, з будь-якими проблемами можна впоратися.

Косметичні засоби

Що робити, якщо тріскаються губи? Насамперед — звернути увагу на спеціальні засоби догляду за шкірою губ. Вона потребує догляду не менше, ніж шкіра обличчя та тіла. Сьогодні в нашому розпорядженні все, що можна придумати, починаючи від гігієнічних помад і бальзамів, до кремів і масок для губ.

Креми для губ

Помада з зволожуючими та поживними властивостями. Добре, якщо до її складу входять алое , цінні олії, наприклад, олія ши, гіалуронова кислота та інші компоненти, що доглядають.

Праймер для губ треба наносити до помади. До речі, окрім безпосередньо праймера для губ, у цій якості можна використовувати безбарвні бальзами, багаті на масла, воск.

Бальзами для губ

Необхідні чоловікам і жінкам і передбачає використання кілька разів на день, якщо існує проблема сухості та лущення.

Скраби для губ

Маски

Ефект збільшення

Вибирайте догляд із керамідами, природними восками, медом (за відсутності алергії) чи оліями. А також із вітамінами, жирними кислотами омега-3, -6, -9 та відновлювальними компонентами, особливо в зимовий час. Величезний плюс у складі блиску чи бальзаму – SPF, він здатний захистити губи від старіння. Колаген або гіалуронова кислота матиме позитивний ефект, розгладивши складочки і зволоживши поверхню губ.

Раціон харчування та питний режим

Доглядаючи губи, особливо якщо на них з'явилися тріщини, радимо найсерйознішим чином переглянути свій раціон.

  • Щоб уникнути зневоднення шкіри, важливо щодня пити достатню кількість чистої води (30 мл на кілограм ваги без урахування чаю, кави та супів).
  • При сухості шкіри зверніть увагу до жирних кислот омега. Заправляйте різними рослинними оліями салати і хоча б 2-3 рази на тиждень їжте жирну рибу.
  • При сухості шкіри губ не зловживайте солоними стравами, також їдкими для ніжної шкіри фруктами.
  • Збагатіть раціон продуктами з вітамінами групи В (печінка, яйця, боби, горіхи, злаки). Або просто пропийте комплекс вітамінів для шкіри

Дієта дієтою, але треба розуміти, що при сухості губ не обійтися без зовнішніх засобів.

Попрощатися зі шкідливими звичками

Дуже важливо позбутися звички обкушувати губи, облизувати їх на вулиці і здирати суху скоринку з тріщин. До речі, звичка кусати губи може свідчити не лише про їхню надмірну сухість, а й про стан стресу, коли покусування стає чимось на зразок нав'язливої ​​дії, від чого губи теж тріскаються.

Профілактика тріщин на губах

До заходів профілактики тріщин на губах належать такі.

  • Розумний раціон харчування, наведений вище.
  • Обов'язкове використання засобів для губ із SPF, особливо влітку.
  • Захист від сонця взимку на відпочинку – сніг чудово відбиває ультрафіолет.
  • Додатковий захист губ взимку.
  • Позбавлення поганих звичок, про які ми написали в статті.
  • Особлива увага зволоженню губ після відвідин стоматолога або інших маніпуляцій, які вимагають перебування з відкритим ротом протягом тривалого часу.

Вибираючи засіб для догляду за губами, звертайте увагу на його текстуру та комфорт у застосуванні, а також насиченість складу. Недавні дослідження японських вчених наочно показали, що оклюзивні засоби, які ніби обволікають наші губи, демонструють більш високу ефективність з погляду зволоження, розгладжування зморшок, позбавлення від сухості.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие