Гусині лапки навколо очей

Гусині лапки навколо очей

Мила назва цих зморшок навколо очей не допоможе змиритися з ними. Якщо ви не хочете, щоб "гусячі лапки" стали "гусячими лапами", прочитайте нашу статтю.

Причини появи «гусячих лапок» навколо очей

Давайте відразу визначимося з термінологією: «гусячими лапками» називають промінчики зморшок, які утворюються в куточках очей і на вигляд схожі з пташиними слідами. На відміну від зморшок на нижніх повіках, «гусячі лапки» починають виявлятися у досить ранньому віці.

Причина полягає насамперед у мімічній активності цієї зони, яка бере участь у посмішці. Виглядають промінчики чарівно. Однак з віком зморшки стають більш вираженими і з мімічних перетворюються на статичні.

Шкіра повік приблизно в 6 разів тонша за шкіру на щоках і майже позбавлена ​​сальних залоз, тому вона суха і легко зневоднюється, незалежно від типу шкіри обличчя.

Ця зона дуже мімічно активна (і особливо схильна до «нав'язливої ​​міміки» начебто звички мружитися), тому зморшки на ній виникають набагато раніше, ніж на інших ділянках обличчя.

Крім будови та фізіології, до факторів, що прискорюють старіння цієї зони, можна додати:

  • неповноцінний догляд та його відсутність;
  • фотостаріння;
  • недосипання;
  • роботу, пов'язану з напругою очей.

Чи можна прибрати «гусячі лапки», використовуючи косметичні засоби?

Звичайно, косметичні засоби не всемогутні, але їм цілком під силу скоригувати зморшки, розгладити шкіру, покращити її зовнішній вигляд і загалом зробити її більш щільною та пружною. Важливо не чекати, поки зморшки з'являться, адже позбутися стійких змін, що вже сформувалися, набагато складніше, ніж запобігти їх. Так що вже з юних років потрібно доглядати за шкірою повік, орієнтуючись на її потреби та стан.

Після 25 років

Косметологи кажуть, що процес старіння шкіри починається після 25 років: говорити про серйозні зморшки поки що рано, але зневодненість, набряклість, темні кола та мішки під очима можуть свідчити про те, що шкіра вже починає виходити з форми. І із цим треба щось робити.

Після 30 років

У віці від 30 до 40 вже час підключати до догляду активніші антивікові інгредієнти — живильні креми, антиоксиданти , концентровані сироватки.

Після 40 років

Зниження виробництва колагену, еластину та гіалуронової кислоти призводить до того, що шкіра стає ще більш тонкою та слабкою, менш пружною. Потрібні засоби, спрямовані на інтенсивне живлення та ущільнення шкірного каркасу.

Боротьба з «гусячими лапками» навколо очей у домашніх умовах

Незважаючи на легкість приготування та натуральні інгредієнти (наприклад, олії), які володіють прекрасними якостями та дійсно благотворно впливають на шкіру, треба визнати, що засоби, зроблені власноруч, проти зморшок навколо очей малоефективні.

Зменшити сухість і, можливо, набряки — це все, на що здатна саморобна косметика. За антивіковим засобом доведеться йти в магазин чи аптеку. А в занедбаних випадках – до косметолога. Не забудьте і про офтальмолога (коригувати характерний прищур при короткозорості можна тільки разом із короткозорістю).

Але найбільша неприємність полягає у високому ризику алергії, адже б'юті-кулінари рідко проводять попередні алерготести.

Алергію в зоні контуру очей складно і приховувати, і лікувати через рясний набряк. А якщо суміш випадково потрапить у вічі, то можна отримати повноцінний кон'юнктивіт або блефарит.

Крім того, в зоні повік небезпечно застосовувати концентровані продукти, наприклад, речовини, багаті на вітамін С або кислоти, а саме вони і дають імпульс до синтезу колагену та еластину. Якщо ніяких компонентів, що реально працюють, використовувати не можна, чи варто готувати косметику для контуру очей самостійно?

Салонні процедури, що рятують від зморшок

Перерахуємо найдієвіші косметологічні методи усунення «гусячих лапок».

Біоревіталізація

Ін'єкції препаратів на основі гіалуронової кислоти, збагачених різними інгредієнтами (амінокислоти, пептиди , фактори росту), сприяють підвищенню пружності шкіри за рахунок стимуляції клітин дермального шару.

Ботулінотерапія

Ботокс і йому подібні препарати вводяться безпосередньо в зону зморшок, що утворилися, щоб блокувати мімічну активність. Цей метод застосовується для корекції "гусячих лапок" у куточках очей, але не під очима.

Контурна пластика

Йдеться про філерів на основі гіалуронової кислоти , яка буквально заповнює зморшки, виштовхуючи їх зсередини. Ефект миттєвий. Застосовується лише у зоні «гусячих лапок».

Вправи для розгладження зморшок

Займемося гімнастикою та освоїмо три простих вправи, які допоможуть, якщо не позбутися зморшок навколо очей, то зменшити їхній прояв.

Вправа проти «гусячих лапок»

Ця найпростіша вправа миттєво зменшує зморшки.

  1. Розташуйте пальці так, щоб вони покривали всю зону зморшок у куточках очей.
  2. Щільно притисніть їх до шкіри.
  3. З максимальною силою замружтеся і залишайтеся в такому положенні, дорахувавши до п'яти.
  4. Легко «пробігайтеся» пальцями по орбітальній кісточці від середини століття до куточків очей.

Вправа «Жим»

Один з елементів йоги для обличчя допомагає розслабити напружені мімічні м'язи.

  1. Притисніть великі пальці до скронь, а інші розташуйте на потилиці.
  2. Глибоко вдихніть, а на видиху повільно масажуйте область скронь круговими рухами.
  3. Зробіть п'ять кіл і розслабтеся.
  4. Повторіть тричі.

Вправа «Посмішка»

Спробуйте посміхнутися губами, не залучаючи до міміки кругові м'язи очей. Якщо виходить, постарайтеся контролювати себе і життя. Це не завжди можливо при емоційному спілкуванні, але коли ви посміхаєтеся з ввічливості у формальній спокійній обстановці цілком.

Врахуйте, що всі вправи та маніпуляції з обличчям краще виконувати перед дзеркалом.

Масаж для зменшення зморшок під очима

Масажем шкірні складки, що вже сформувалися, ви не приберете і розтягнуту шкіру в початковий стан не повернете, але не варто опускати руки. Прийоми масажу проти застійних явищ в області очей допоможуть позбавитися набряклості повік, що безсумнівно благотворно позначиться на стані шкіри: допоможе запобігти посиленню зморшок і зменшить їх вираженість.

Харчування та вітаміни для молодості шкіри

Відомо, що шкіра обличчя «любить» продукти, багаті на жирні кислоти, і категорично виступає проти цукру і простих вуглеводів, які, як мінімум, посилюють набряклість тканин. 

Що стосується речовин, корисних для шкіри, то й цій темі у нас присвячена докладна стаття . Коротко, шкірі потрібні:

  • антиоксиданти: вітамін С, ресвератрол , селен;
  • вітаміни Е та А;
  • жирні кислоти омега-3 (риб'ячий жир).

Профілактика появи зморшок у куточках очей

Ось кілька рекомендацій, які допоможуть зберегти молодість шкіри навколо очей:

  • дотримуйтесь правил щоденного догляду;
  • видаляйте макіяж лише спеціальними засобами і будьте делікатні – надмірне тертя неприпустимо;
  • використовуйте сонцезахисні окуляри з якісними лінзами, що блокують УФ-промені, які прискорюють старіння шкіри, або застосовуйте спеціальний крем для повік із SPF;
  • частіше буйте на свіжому повітрі та рухайтеся, щоб уникнути застою рідини;
  • вмивайтеся прохолодною водою;
  • не відкладайте візит до офтальмолога - постійне примруження, викликане проблемами із зором, гарантовано прискорить появу зморшок під очима.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие