Автор:Катерина Паламарчук
Пам'ятаєте, героїні роману «Майстер і Маргарита» дістався чарівний крем, що омолоджує, із запахом болотної тину? Сучасні технології здатності до польотів не гарантують, але на помітний ефект та приємні відчуття можна розраховувати.
Особливості омолоджувального крему для обличчя
Досягнувши віку, коли крем, що омолоджує, стає актуальним, жінки в основному вже розуміють, що в цій назві є деяка частка лукавства. Відмотати час тому на 20 років не вийде, але на 5–10 при належній завзятості та грамотному поєднанні косметики з відповідним способом життя цілком можливо.
Зрозуміло, що якщо не спати ночами, харчуватися фастфудом і курити, як паровоз, навіть найдорожчі та передові засоби не впораються зі шквалом руйнівних процесів, що впливають на стан шкіри.
Чим відрізняється омолоджуючий крем від антивікового? На перший погляд – нічим. Однак, це не зовсім так.
- Антивіковий догляд зосереджений на опорі віковим змінам, це потужна профілактика.
- Омолоджуючий - має властивість відновлювати втрачені функції шкіри, компенсує їх.
Звернути увагу на антивіковий догляд рекомендують вже починаючи з 25 років. Про омолодження йдеться після 35. Чим раніше почати підкріплювати власні можливості шкіри за допомогою кремів, тим м'якше і повільніше протікатимуть вікові зміни. При цьому сучасна б'юті-індустрія скрупульозно враховує запити шкіри різного віку.
Склад омолоджувального крему
Склад сучасних високотехнологічних кремів, що стирають ознаки старіння , нерідко є комплексом запатентованих молекул, на розробку яких йдуть роки досліджень.
Ось кілька ефективних інгредієнтів, які поповнюють вичерпані згодом власні ресурси шкіри людини.
- Гіалуронова кислота – природний компонент шкіри, натуральний зволожувач. Відповідає за тургор і пружність, а також здатність чинити опір зовнішнім негативним факторам. З роками та під впливом стресу цінна речовина починає розпадатися інтенсивніше, ніж синтезуватись. Засоби з гіалуроновою кислотою поповнюють її щоденний запас у верхніх шарах шкіри.
- Фруктові кислоти (AHA), HEPES, ліпогідроксикислота (LHA) стимулюють природне оновлення шкіри. Якщо у молодому віці шкіра оновлюється приблизно протягом 28 днів, з роками це відбувається дедалі повільніше, і до 50 років термін практично подвоюється. Кислоти дозволяють керувати цим процесом, підстьобувати його, звільняючи дорогу молодим клітинам шкіри, здатним ефективніше синтезувати колаген, еластин, гіалуронову кислоту.
- Пептиди (глікопептиди) – одна з недавніх знахідок вчених. Короткі ланцюжки білків (амінокислот) мають здатність імітувати дію власних пептидів, що передають клітинам ті чи інші сигнали - синтезувати більше колагену, оновлюватись тощо. Наприклад, пептид аргірелін дає команду розслабитися, обмежуючи (але не блокуючи) активність мімічних м'язів. Докладніше про неймовірні можливості пептидної косметики читайте тут .
- Глікани (цукри) рослинного походження виявилися дуже корисними для шкіри у складі сучасних високотехнологічних засобів. Манноза і рамноза заряджають клітини енергією (як і належить вуглеводам ), допомагають їм функціонувати на піку можливостей.
- Чинники зростання, активатори зростання — це, мабуть, найменш освоєна територія досліджень. Вчені вивчають процеси, що змушують паросток прокльовуватися із зерна; що допомагають рослинам виживати під час посухи, при екстремально низьких або високих температурах. Розгадка цих механізмів дозволяє використовувати їх для стимуляції регенерації клітин шкіри, надаючи їм імпульс відновлення.
- Антиоксиданти у високій дозі – сьогодні вони перестали бути прерогативою антивікових засобів. Антиоксиданти потрібні всім з юного віку, тому що допомагають протистояти щоденному стресу, який зазнає шкіра у великому місті. Проте висока доза антиоксидантів дозволяє як протистояти поточним несприятливим впливам, а й виправляти ушкодження, що накопичилися внаслідок окислювального стресу (головної причини старіння загалом). Топ-5 найбільш ефективних і популярних антиоксидантів у косметиці: вітамін С , ретинол , ресвератрол , антарктицин, лікопін ( бета-каротин ).
- Інгредієнти для миттєвого ефекту - до них відносяться гіалуронова кислота, яка «заповнює» зморшки, воски , що розгладжують шкіру, світловідбиваючі частинки, що візуально вирівнюють тон шкіри і роблять її більш гладкою та свіжою.
Як правильно вибрати омолоджувальний крем
Щоб вибрати відповідний крем, що омолоджує, перш за все необхідно визначити, за яким типом старіє обличчя. Адже універсальних рецептів всім не буває.
Ближче до 40 років буде потрібна вся «важка артилерія» антивікової косметики, включаючи пептиди, фактори зростання тощо. Але немає жодного сенсу застосовувати подібні засоби у молодому віці. Ні, вони не зашкодять, не викликають звикання тощо. Але якщо немає зморшок, а гіалуронова кислота та колаген справно виробляються, то просто нема чого розгладжувати чи стимулювати. Вибираючи антивіковий крем, має сенс не лише на цифри орієнтуватися (35+, 45+ тощо), а й на стан шкіри. Адже всі старіють по-різному.
Після цього можна починати вибір косметики.
- Зверніть увагу на рекомендований виробником вік та зіставте його з індивідуальним типом старіння. Якщо, наприклад, турбують не зморшки, а овал, що «поплив», то має сенс переключитися на креми вищої вікової категорії: їх специфіка — зміцнення контурів обличчя.
- Розумно використовувати засоби однієї лінії. Очікуючи ефекту омолоджування, одним кремом обмежуватися наївно. Потрібні сироватка, а також нічний крем та/або маска. І все це – на регулярній основі.
- Читайте склад засобу. Важливо розуміти, що та як працює, щоб зробити правильний вибір.
- Орієнтуйтеся не лише на тип старіння, а й на тип шкіри. З віком вона, зазвичай, стає суші. Визначити свій тип шкіри теж можна за допомогою нашого тесту . Якщо виробник пропонує варіанти (для сухої, нормальної або комбінованої шкіри), обов'язково враховуйте цей фактор під час вибору засобу. Косметика для сухої шкіри містить олії, які можуть виявитися зайвими при нормальній та комбінованій шкірі. І навпаки, засоби, адресовані нормальній шкірі, будуть не надто комфортні для сухої шкіри саме через відсутність олій.
- Консистенція кремів може бути різною, від флюїдів до густих бальзамів. Ефективність від цього залежить. Густі креми частіше призначені для нічного догляду, а їх нанесення перетворюється на масаж обличчя, який і сам по собі невід'ємна частина догляду.
Як користуватися омолоджуючими кремами
Догляд, що омолоджує, вимагає зваженого і комплексного підходу.
- Використовуйте засоби з однієї лінії в комплексі (денний та нічний креми, сироватку, пілінг, маску тощо).
- Перед тим, як нанести крем, ретельно очистіть шкіру.
- Наносите крем строго масажними лініями.
- Перед нанесенням крему протріть шкіру тоніком, щоб відновити рН.
- Будь-який крем, особливо омолоджуючий (оскільки нього покладено специфічні завдання), важливо наносити вчасно і очищену шкіру.
- Приділяйте особливу увагу нічному догляду: адже саме вночі, поки ми спимо, активізуються відновлення, краще засвоюються і ефективніше працюють косметичні компоненти.
Запобіжні заходи при застосуванні омолоджуючих кремів
Ефективність саморобних кремів навряд чи витримає порівняння із дієвістю сучасних високотехнологічних складів. Питання безпеки засобів домашнього приготування також залишається відкритим.
Якщо все ж наважитеся готувати домашню косметику, прочитайте ці поради:
- упевніться, що у вас немає алергії на компоненти крему;
- креми, до складу яких входять молочні продукти, треба використовувати одразу після приготування (терміну зберігання у них немає);
- не використовуйте засіб, якщо змінилися колір чи запах;
- Тримайте придатні для зберігання домашні креми в темному прохолодному місці.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие