Розшифровка: що таке SPF та PPD у сонцезахисних кремах

Розшифровка: що таке SPF та PPD у сонцезахисних кремах

Бажаєте орієнтуватися у написах на упаковках сонцезахисних засобів? Розкажемо, що означають найчастіше зустрічаються абревіатури.

Сонце: друг чи ворог

У минулому столітті засмагу вважали ознакою здоров'я, високого статусу та можливості безтурботно відпочивати. Особливо у тих, хто живе у північних широтах. І все ж сонце можна вважати нашим другом досить умовно.

Так, воно сприяє синтезу вітаміну D, дефіцит якого викликає проблеми з імунітетом, опорно-руховим апаратом, психоемоційним станом.

З іншого боку, дерматологи впевнені, що засмагу здоровою не буває, адже ультрафіолетове випромінювання:

  • підвищує ризик розвитку меланоми ;
  • сприяє фотостарінню ;
  • провокує гіперпігментацію .

Тож якщо ви серйозно ставитеся до свого здоров'я, подбайте про захист від ультрафіолету, причому не лише влітку.

UVA- та UVB-промені: у чому різниця

Ультрафіолетові промені бувають двох типів - А і В.

Є ще третій тип — UVC-промені , але ми про них не говоритимемо, оскільки це сонячна радіація, яка фільтрується озоновим шаром атмосфери і поверхні Землі не досягає.

А ось трохи інформації про перші два типи випромінювання.

UVА-промені

Проникають через хмари та скла, не викликають опіків, але небезпечні для шкіри, оскільки:

  • руйнують колаген та ушкоджують ДНК клітин;
  • призводять до передчасного старіння ;
  • викликають новоутворення.

UVB-промені

Саме вони стимулюють утворення меланіну у шкірі та відповідають за засмагу. Вони провокують сонячні опіки і можуть стати причиною розвитку раку шкіри.
Кількість УФ-променів в атмосфері залежить від сезону, часу доби та інших факторів. Влітку і ближче до екватора їх більше, взимку і ближче до полюсів менше. Ось чому багато хто вважає, що взимку в середній смузі Росії немає сенсу використовувати фотозахист.
Але менше — значить, що випромінювання немає зовсім. І у людей, схильних до гіперпігментації чи дерматозів, навіть зимові дози сонця здатні викликати неприємні зміни у шкірі.
До того ж UVA-промені присутні у сонячному спектрі завжди, і на їх кількість мало впливають пора року чи місце проживання.

3 аргументи на користь застосування сонцезахисного крему цілий рік

  • Навіть узимку 80% променів, відбиваючись від снігу, можуть пошкоджувати шкіру.
  • Шкідливі промені UVA проникають крізь шибки автомобіля, вікна в офісі та квартирі.
  • У літаку на висоті інтенсивність випромінювання багаторазово зростає.

Вирішуючи, чи наносити в сонячний осінній або зимовий день крем із SPF, подивіться на значення УФ-індексу в прогнозі погоди. Якщо він менший за два, захист не знадобиться.

Що таке SPF та PPD у сонцезахисних засобах

Зрозуміло, що сонцезахисний засіб має бути під рукою цілий рік, різниця лише на рівні SPF. Що ж має на увазі виробник під загадковими абревіатурами SPF, PPD або PI (в азіатських засобах захисту від сонця)?

SPF - Sun Protection Factor

Показує, наскільки ефективно сонцезахисний фільтр блокує УФ промені типу B. Тобто відображає ступінь захисту від сонячних опіків.

Наприклад, показник SPF 50+ говорить про те, що продукт блокує більше 98% променів типу В. Але шкіра темніє навіть при використанні такого високого фактора захисту, якщо вона спочатку схильна до засмаги.

PPD - Persistent Pigment Darkening

У Азії позначається як PI. Вказує на рівень захисту від UVA-променів, тобто фотостаріння, появи пігментних плям та інших негативних змін.

Що означає SPF-фактор у кремах

При виборі сонцезахисного засобу варто враховувати:

  • свій фототип ;
  • тип шкіри;
  • ступінь захисту.

На окрему увагу заслуговує останній пункт — ступінь захисту від УФ-променів.

  • SPF 15 блокує 93% УФ-променів, а 7% все одно проникають у шкіру.
  • SPF 30 - 97% УФ-променів.
  • SPF 50 і вище - 98% УФ-променів.

Сонцезахисний крем з PPD

Як ми вже сказали вище, індекс PPD використовується для позначення ступеня захисту від променів UVA. PPD має цифрове значення.

Максимальною PPD, яку вдалося створити вченим, — 42. Безпечним вважається фактор, що дорівнює 8 і вище. Але головне в кремі навіть не це, а співвідношення рівнів SPF та PPD.  Воно має прагнути 2,5 або 3, тоді на упаковці можна побачити маркування UVA або broad spectrum — "широкий спектр випромінювання".

Тільки наявність одного з цих позначень гарантує повноцінний захист шкіри як від сонячних опіків, так і іншого негативного впливу на її здоров'я.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие