Догляд за комбінованою шкірою

Догляд за комбінованою шкірою

Комбінований тип шкіри - найпоширеніший. Але далеко не всі знають, як правильно доглядати за такою шкірою, на які інгредієнти звернути увагу в першу чергу і коли вводити в б'ютіраціон антивікові засоби. Про все по порядку.

Особливості комбінованої шкіри обличчя

Догляд за комбінованою шкірою за визначенням трохи складніший, ніж за сухою або жирною. За такого типу різні ділянки обличчя поводяться по-різному: для Т-зони властиво підвищене виділення себуму, а шкіра на щоках, навпаки, схильна до сухості.

Ключові характеристики комбінованої шкіри:

  • інтенсивне виділення шкірного сала в області чола, носа та підборіддя;
  • розширені пори у Т-зоні;
  • часті запалення, чорні цятки;
  • стягнутість, сухість та лущення на щоках та периферії обличчя.

Дуже важливо не плутати суху та зневоднену шкіру.

Особливість епідермісу сухої шкіри полягає в тому, що він відчуває нестачу власного жиру і втрачає вологу без захисту. Тому суха шкіра – це постійний тип шкіри.

Зневодненість - тимчасовий і поправний стан, викликаний недоліком вологи в клітинах. Зневодненою може бути і суха, і жирна, і комбінована шкіра.

Як їх розрізнити? Ось три підказки.

  • Пори шкіри сухого типу не видно, а у зневодненої можуть бути досить великими.
  • Суха шкіра практично не страждає від запалень, тоді як для жирної та зневодненої це звичайна історія.
  • Зневодненість найяскравіше виявляється взимку, тоді як сухість — стан перманентний.

Етапи догляду за комбінованою шкірою

Навіть самий грамотний догляд не зробить дива і не перетворить комбіновану шкіру на нормальну. Але нейтралізувати деякі неприємності йому під силу.

Демакіяж

Жирні ділянки часто схильні до запалень. Щоб попередити їх, візьміть за правило знімати перед сном макіяж, хоч би як ви втомилися за день. На допомогу прийдуть міцелярна вода та гідрофільна олія, головна умова їх використання — не терти і не розтягувати шкіру.

Умивання

Не застосовуйте агресивні засоби для чищення, вони викликають зневоднення , що тільки посилює проблеми:

  • жирні ділянки виділяють ще більше себуму;
  • сухі - починають лущитися.

Тонізація

Тонік — мабуть, недооцінений косметичний засіб. Їм нехтують у 8 випадках з 10, і дарма:

  • тонізування сприяє відновленню рівня рH після вмивання;
  • вітаміни та рослинні екстракти у складі тоніка насичують шкіру корисними речовинами.

Ексфоліація

Відлущування необхідне будь-якому типу шкіри, в першу чергу - при схильності до закупорки пор та запалень. Використовуйте делікатні скраби або засоби на основі кислот, щоб видалити ороговілі клітини з поверхні епідермісу. Це допоможе відрегулювати секрецію шкірного сала та запобігти появі вугрів.

Зволоження

Зволоження необхідно як сухій шкірі, так і жирній. Різниця лише у текстурах коштів:

  • для сухих ділянок вибирайте класичні зволожуючі креми із вмістом олій;
  • для жирної зони - легкі гелі та флюїди.

У разі комбінованої шкіри підійде наступна схема зволоження: на всю поверхню обличчя нанесіть засіб гелевої текстури, і поверх нього на ділянки, схильні до сухості, - більш щільний крем.

Глибоке очищення

Очищаючі маски на основі глини знижують вироблення шкірного сала і запобігають розмноженню бактерій у порах. Наносите такі маски виключно на жирні ділянки (чоло, ніс, підборіддя) і не давайте висихати: застигаючи, глина викликає стягнутість і дискомфорт.

Живлення

Інтенсивний зволожуючий крем взимку врятує комбіновану шкіру від зневоднення, а сироватки на основі олій допоможуть запобігти втраті вологи на сухих ділянках. Так що сміливо наносите поживну формулу поверх зволожуючого засобу.

Відповідні інгредієнти для комбінованої шкіри

У разі комбінованої шкіри читати етикетки доведеться з подвоєною увагою, щоб задовольнити потреби і жирних, і сухих ділянок на обличчі.

  • Гліцерин і гіалуронова кислота - гігроскопічні агенти, які створюють на шкірі вологоутримуючий бар'єр.
  • Антиоксиданти , такі як вітаміни С та Е, уповільнюють окислювальні процеси, захищаючи клітини від негативного впливу вільних радикалів та продовжуючи молодість шкіри.
  • Ліпідовосновлювальні компоненти (тверді олії та есенції) не дають волозі випаровуватися зі шкіри, що особливо актуально для ділянок, схильних до сухості.
  • Глина і цинк абсорбують себум і мають бактерицидну дію, тому їх часто включають до складу масок, що очищають, для обличчя.
  • Ретиноїди та кислоти (гліколева, молочна, саліцилова) стимулюють оновлення шкіри, відлущують ороговілі клітини. Регулярна ексфоліація запобігає появі як зморшок, і вугрів.
  • Пантенол чинить заспокійливу дію і, крім того, є хорошим гідрофіксатором.

Догляд за комбінованою шкірою у різну пору року

Серед факторів, що впливають на особливості догляду за комбінованою шкірою, також значиться сезонність.

Влітку

У теплу пору року шкіра знижує вироблення себуму та активно втрачає вологу. Щоб запобігти цьому, її, зрозуміло, слід інтенсивно зволожувати, вибираючи легкі текстури. Наприклад, класичний крем замінити на гель або флюїд, які не забивають пори та не провокують запалень.

Взимку

Перепади температур, сухе повітря, мороз і вітер надають руйнівний вплив на гідроліпідну мантію шкіри. Як наслідок, шкіра стає сухою, схильною до появи подразнень та лущення. Щоб уникнути такої ситуації, перед виходом на вулицю наносите на обличчя інтенсивний захисний крем, а вдома використовуйте маски, що зволожують.

Догляд за комбінованою шкірою у різному віці

Очевидно, що час впливає на організм — з настанням зрілості шкіра стає більш сухою та її потреби змінюються. Якщо коротко, крем, який подобався вам у 20 років, у 40 зі своїм завданням уже не впорається.

До 25 років

Комбінованій шкірі поки що достатньо якісного зволоження та неагресивного очищення. Однак через свої особливості вона може бути схильна до вугрового висипу. Попередити і скоротити прищики цілком реально, застосовуючи косметику з кислотами та маски, що очищають.

Після 25 років

У цей період не завадить додати у процедуру догляду засоби з антиоксидантами для захисту від агресивних факторів та профілактики старіння. Особливу увагу приділіть зволоженню - шукайте формули з гіалуроновою кислотою.

Після 35 років

З'являються перші ознаки старіння, пов'язані зі зниженням вироблення власної гіалуронової кислоти в організмі. Щоб цей процес залишився без наслідків, увімкніть у догляд інтенсивний зволожуючий крем, причому не лише взимку.

Після 40 років

Зморшки у власників комбінованої шкіри – зазвичай пізні гості, але після 40-річчя виникає загроза птозу, особливо за зайвої ваги. Відкласти появу цієї проблеми допоможуть процедури у кабінеті косметолога, зокрема масаж обличчя, який можна робити курсами з 30 років.

Після 45 років

Своєчасна консультація у гінеколога перед настанням клімаксу не тільки продовжить молодість шкіри, але й позбавить неприємних відчуттів, що спричиняють цей непростий період.

Що стосується догляду, знадобиться «важка артилерія» від імені потужних антивікових інгредієнтів типу ретинолу. Його похідні – ретиноїди – прискорюють процес оновлення клітин, що дозволяє значно скоротити глибину зморшок та повернути особі тонус та свіжий вигляд.

Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие