Автор:Катерина Паламарчук
Шкіра губ настільки тонка, ніжна та чутлива, що гостро реагує на будь-які подразники, включаючи алергени та стрес, погоду та перепади температур. Саме тому їй потрібна особлива увага.
Причини сухості шкіри губ
Губи – зона підвищеної вразливості. Тонка шкіра позбавлена жирової клітковини, схильна до передчасного старіння та швидко реагує на зміни стану організму та зовнішніх умов.
Причин сухості губ багато, але головна погодні умови. Наприклад, холодний вітер чи різкі перепади температур.
Сухість губ здатні викликати багато факторів.
- Сонячні опіки. Влітку ми навіть не помічаємо, що шкіра губ отримує неабиякі дози ультрафіолету.
- Сильна спрага. Можете самі перевірити: у кавоманів, які п'ють мало води та багато капучино, губи виглядають обвітреними.
- Підвищення температури тіла під час хвороби. Невипадково найвідоміша рекомендація лікарів - пити якнайбільше води при нездужання.
- Інтоксикація організму. Під час отруєння організм відчуває гострий дефіцит вологи, що не може не позначитися на стані шкіри губ.
- Сильний стрес та звичка облизувати губи. Самі того не помічаючи, ми провокуємо сухість, облизуючи чи покусуючи губи.
- Алергія на косметику. Реакція на невідповідну помаду не забариться проявитися у вигляді лущення шкіри губ.
- Нестача вітамінів. Жорсткі дієти, вегетаріанство та інші причини відмови від продуктів тваринного походження, багатих на жиророзчинні вітаміни, відбиваються на стані шкіри губ не найкращим чином.
- Шкідливі звички. Постійний контакт з абсорбуючим сигаретним фільтром позбавляє тканини губ і так дефіцитних ліпідів.
Сухість губ може бути симптомом серйозного захворювання. Наприклад, єдиною ознакою ранньої стадії цукрового діабету чи хвороби нирок. Якщо ні бальзам для губ, ні прийом вітаміну Е не допомагають – терміново до лікаря.
Ознаки сухості шкіри губ:
- почуття стягнутості та відчуття жару;
- лущення;
- дискомфорт;
- тріщини на губах та «заїди» в куточках губ.
Особливості догляду за губами
Щоб шкіра губ залишалася м'якою, гладкою та добре зволоженою, за нею треба доглядати.
Регулярне відлущування
Нині для губ випускають спеціальні скраби. Але навіть якщо такого засобу немає під рукою, підійдуть мед або вологий щільний рушник.
Щоб уникнути травмування ніжної шкіри губ, не дуже тисніть на неї при розподілі продукту.
Зволоження та харчування
У складі бальзамів, гігієнічних помад і кремів для сухої шкіри губ шукайте не вазелін (він доречний тільки в захисному продукті), а воски. Найкращі їх — рослинні: на відміну бджолиного, вони рідко викликають алергічні реакції. Також корисні природні олії та вітаміни, особливо жиророзчинні (Е, F, провітамін А). Влітку компонентом першої необхідності стає SPF-фактор.
Бальзам для губ повинен бути завжди під рукою: у сумочці, ящику робочого столу, у ванній.
Декоративні помади, навіть із дорогоцінними екстрактами екзотичних рослин, не є засобами догляду за шкірою губ. До помади необхідно наносити поживний бальзам, якщо у помади матовий фініш.
Запобіжні заходи
Уникнути сухості шкіри губ допоможуть деякі заходи профілактики. Усі рекомендації починаються з НЕ. Чого ж не можна робити?
- Видаляти косметику з губ милом чи серветкою. Використовуйте для цього спеціальні засоби з маркуванням «для зняття макіяжу з очей та губ».
- Користуватися стійкою помадою у сильний мороз. Це пряма дорога до сухості та лущення.
- Курити. Цигарний дим висушує тонку шкіру губ, а міміка навкологубної зони при курінні провокує появу кисетних зморшок навколо рота.
- Виходити надвір у холодну погоду без захисного бальзаму.
- Ігнорувати косметику для губ із сонцезахисним фактором влітку (особливо під час пляжного відпочинку).
Вітаміни проти сухості шкіри губ
Говорячи про сухість губ, було б неправильно стверджувати, що причина цього стану криється у неминучій сезонній нестачі вітамінів. У магазинах та на фермерських ринках цілий рік продають продукти, багаті на вітаміни та мінеральні речовини.
Але все ж таки авітаміноз — явище, знайоме багатьом. Зазвичай з ним стикаються:
- вегани та вегетаріанці;
- люди, які дотримуються суворих дієт із метою зниження ваги;
- люди із захворюваннями травної системи.
Покривні тканини, у тому числі й тканини губ, отримують харчування за залишковим принципом, адже спочатку організм розподіляє нутрієнти між внутрішніми органами. — Тож першими при авітамінозі страждає шкіра та волосся.
Так само прийом біодобавок спочатку заповнить потреби внутрішніх органів, і лише за кілька місяців нутрієнти дійдуть епідермісу».
Виробники вітамінів це розуміють і чесно попереджають, що чекати на результат треба через кілька місяців прийому, а не після першої капсули. Якщо шкіра стала сухою та сірого тону, спочатку зверніть увагу на аптечні препарати, що містять вітаміни А, Е, D та F.
Купить rituals cosmetics на официальном сайте в Украие